Нові арт-об’єкти, які обійшлись місту в 200 тис. грн, тернополяни вже прозвали “кіч-артом” і відсутністю фантазії. Конструкції для вертикального озеленення вмонтували в парку ім. Шевченка. Розмістять схожі і в “Топільче” та парку Нацвідродження.
На реалізацією проєкту в КП “Об’єднання парків культури та відпочинку м. Тернополя” витратили близько 3 місяців, розповів заступник директора підприємства Тарас Дячун.
– Кожна конструкція обійшлась від 30 до 60 тис. грн, – пояснює Дячун. – Найдорожчим вийшло металеве коване серце, яке розмістили на мості до Острівка закоханих. Наразі на всі заплановані роботи витратили близько 200 тис. грн.
Крім “серця” на мості, також вмонтували дві “пальми” біля терас на “єлисях”. Всі конструкції водночас використають для вертикального озеленення міста – для цього там є горщики під квіти.
– На двох центральних алеях інших парків також розмістять як мінімум по дві схожих скульптури, – продовжує заступник директора. – Від літака до фонтана і від Надставної церкви до сходів на “Дружбу”. Планували більше, але зараз зменшились надходження до бюджету через коронавірус.
В соцмережах тернополяни почали змагатись у дотепах щодо нової арки у вигляді серця.
– Кіч-арту більшає. Ось що буває коли є гроші і нема фантазії, – пише користувач Uri Sobi.
Критикують не лише саме серце, а й місце розміщення.
– Там та арка так потрібна, як мертвому кадило.., – додає Олександр Дуда.
Хоча є й такі, яким вона припала до душі.
– Які різні люди, і вподобання, а мені подобається, – коментує Світлана Сівак.
Її підтримує Світлана Янчук.
– Дуже красиво. Ось якби ще приділяли стільки уваги для шкіл і лікарень, то життя було б чудовим, – пише жінка.
Те, що жителі міста вже розкритикували їхню роботу, в КП знають. Зізнаються, що читати несхвальні відгуки їм прикро. На питання, чи не легше було спершу погодити проєкти з містянами, щоб не вислуховувати потім шквал критики, Дячун прямої відповіді не дав, але закликав критиканів самим пропонувати ідеї.
– Якщо є люди, в яких загострене відчуття прекрасного, то для цього є відповідні інструменти: громадський бюджет, є петиції і звернення. Ми відкриті для ідей, – зауважив посадовець.