13.06.2021
Здоров’я Новини

Захворюваність на ковід на Тернопільщині знижується вже 5 тижнів поспіль – епідеміолог

На Тернопільщині тенденцію до зниження захворюваності на ковід спостерігають вже 5 тижнів поспіль, про це на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом 14 травня розповів лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев. 

З 7 квітня в області спостерігають тенденцію до зниження захворюваності, однак впродовж тижня захворюваність не однакова. Це стала тенденція в цілому в країні, пояснив епідеміолог.

– Пов’язано це з поведінкою людей, які зазвичай не звертаються за допомогою в п’ятницю-неділю, а чекають до понеділка. Тому середа-четвер – це тижневі піки, – каже Паничев. – Попри це, жовта лінія на діаграмі – це лінія тренду, яка вказує на тенденцію до зниження захворюваності.

Тенденцію до зниження захворюваності спостерігають з 7 квітня. (Джерело: скрін із відео з засідання міського штабу).

Впродовж трьох останніх тижнів середньоденна захворюваність в області наступна:

– на цьому тижні – 146 випадків в середньому за день;

– на попередньому тижні – 211;

– два тижні тому – 271.

Ці цифри говорять про чітку тенденцію до зменшення середньоденної кількості хворих в області. Якщо вона й надалі буде такою, очікують, що середньоденний показник впаде до нижче 100 випадків вже наступного тижня.

Володимир Паничев також традиційно озвучив ті показники нашого краю, які використовують урядом, аби оцінити ситуацію в кожному регіоні.

– Тижневий показник перевищення епідпорогу на грип та ГРВІ – нижче порогового значення на 28%. Кількість виявлених випадків інфікування за день на Тернопільщині – на рівні 12%, а має бути не вище 20%. Охоплення тестуванням має бути більше 300 на 100 тис. населення, в нас – 776,9. Позитивною є тенденція до зменшення завантаженості лікарняних ліжок: станом на сьогодні відсоток не перевищує 23% і має тенденцію до зниження, – розповідає епідеміолог.

Читайте також: За добу в області – ще 199 інфікованих ковідом, 5 людей померли

За словами Паничева, показник інцидентності в Тернополі за останні 14 днів зменшився з 400 випадків на 100 тис. населення до 273. Сталою є ситуація з кількістю дітей, які хворіють на ковід, – захворюваність є низькою і котрий тиждень поспіль знижується – 2,6% на сьогодні серед всіх хворих. Низьким є також показник захворюваності серед працівників освіти.

Зважаючи на позитивну динаміку, з 15 травня в Тернополі відновлять пільговий проїзд для пенсіонерів за віком з 10.00 до 16.00. Крім цього раніше на базі міської лікарні №3 розгорнули госпіталь для надання меддопомоги пацієнтам з COVID-19. Тепер же цю ініціативу планують згорнути.

За словами начальника міського управління охорони здоров’я Василя Даньчака, завантаженість ліжок із пацієнтами з ковідом в місті складає близько 17%. Тож краще ліжкомісця, які пустують, відвести для повноцінної роботи медзакладів. Якщо ж знову виникне потреба, їх швидко “перекваліфікують” для потреб ковідних пацієнтів.

Головне зображення: Володимир Паничев демонструє діаграму із потижневими показниками захворюваності.

 

Схожі пости

Біля залізничного вокзалу затримали іноземців, які грабували людей

Євгенія Цебрій

На Тернопільщині від коронавірусу померла знана лікарка (фото)

217 нових випадків, троє пацієнтів померли: яка ситуація з коронавірусом на Тернопільщині