Громадський транспорт, школи та дитсадки працюватимуть: Тернопіль по-своєму житиме у “червоній” зоні

Рішення сесії міської ради від 3 серпня досі є чинним, а от постанова Уряду про зонування України на карантинні зони є антиконституційною, тому Тернопіль житиме у своєму карантинному режимі, про це повідомили на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом 4 вересня.

Як наголосив міський голова Тернополя Сергій Надал, жодних компенсацій від держави місто не отримує, зважаючи на постійні карантинні обмеження, натомість недоотримує фінансування. Це може закінчитися тим, що економіка міста “помре”.

– Ми  не зможемо утримувати ні лікарні, ні дати зарплати лікарям, ні закупити масок, ні утримувати поліцію, – каже Надал. – Вчорашнє рішення комісії прийняте, однак рішення сесії міської ради досі є чинним, воно нічим не оскаржене, тому є обов’язковим до виконання на териорії Тернопільської ОТГ.

У поліції наголошують: вони будуть виконувати постанову №641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, згідно з якою місцева влада може посилювати карантинні вимоги, але не полегшувати їх. Тут же нарікають: їм перестали надходити списки хворих осіб і тих, хто має перебувати на самоізоляції. В штабі це питання пообіцяли вирішити чимшвидше.

То як житиме місто з понедіка 7 вересня?

Транспорт:

Якщо постановою Уряду забороняють загальні перевезення, то в штабі вирішили перевести громадський транспорт в режим спецрейсів. Це означає, що весь транспорт виходить на рейси, але з табличками “Спецрейс”. Аби скористатися маршрутками, тролейбусами та автобусами, тернополянам потрібно мати лише довідку з місця роботи, яка стане доказом, що людина їде на роботу.

Про рейси повідомлять поліцію, аби вона не перекривала рух.

Освіта:

За словами Надала, багато тернополян звернулися до міської ради з проханням не зачиняти школи та дитсадки. Бо батьки банально не мають де подіти дітей.

– Дитсадки продовжують працювати в будь-якому випадку, – заявив Надал. – Директори шкіл повинні забезпечити повноцінну роботу шкіл. У постанові мова не йде про заборону відвідування. Тобто, ті батьки, які вважають, що їхні діти мають ходити до школи, до школи підуть. Я хочу глянути, як поліція буде не допускати дітей до шкіл і складати на них протоколи.

У поліції все ж заявили, що не підтримують рішення про не закриттят освітніх закладів.

За словами начальниці міського управління освіти Ольги Похиляк, школи готові до навчаня будь-якого формату: і очного, і дистанційного.

– Директори готові, всіх вимог дотримано, – зпевняє чиновниця. – Найголовніше – ми відкрили дошкільні установи. Якщо захворіла одна дитина на 10 садочків, нічого страшного. Тоді діти та працівники йдуть на самоізоляцію.

Присутній на штабі заступник директора обласного лабораторного центру Володимир Паничев нагадав, щоб на треторію шкіл не допускали батьків, аби знизити ризик інфікування для самих школярів.

Робота суб’єктів господарювання:

Поліція обіцяє слідкувати за роботою підприємців і не перешкоджати їй, якщо вони дотримуватимуться всіх карантинних вимог: масковий режим, постійна дезінфекція.

Якщо будуть складати протоколи на суб’єктів господарювання, в міській раді обіцяють супровід та допомогу. Крім тих випадів, коли справді йдеться про порушення карантинних вимог.

Доїзд іногородніх:

Керівникам життєво важливих установ міста вже зараз рекомендують подбати про доїзд працівників, які живуть за містом.

– Бо коли раніше вводити цю ідіотську “червону” зону, люди елементарно не могли доїхати до міста на роботу, – заявив Надал.

Зрештою, штаб погодив, що з понеділка, 7 вересня, у Тернополі працюватимуть заклади сфери культури, громадського харчування, ТРЦ, соціальні та реабілітаційні заклади, спортивні та фітнес-зали, ринки і т.д. при умові дотримання чітких протиепідемічних заходів.

Садочки, школи, позашкільні установи в місті надалі працюватимуть, проте змушувати дітей відвідувати садочки чи заклади освіти ніхто не буде – це буде виключно рішення батьків та самих учнів. При цьому заклади освіти будуть працювати щодня.

Нагадаємо, вчора, 3 вересня прийняли рішення про те, що з 7 версеня Тернопіль опиняється у “червоній” карантинній зоні. А це означає заборона:

– роботи гостелів, турбаз тощо (окрім готелів);

– роботи розважальних закладів, ресторанів в нічний час;

– планових госпіталізацій до лікарень;

– роботи спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури;

– приймання нових змін у дитячі табори;

– обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м і не більше 100 осіб;

– роботи громадського транспорту;

– відвідування шкіл, університетів тощо;

– діяльності ТРЦ, кафе і ресторанів.

 

 

About the author

trending_flat
“Літр баланди та 450 грамів каші, а тоді 10 годин на шахті”: історія політв’язня з Тернопільщини Ігоря Олещука

– Кадебісти знайшли написаний мною звіт, але під псевдонімом "Грушка".  Там я писав, що в школі була дискусія стосовно Мазепи. Історик називав його зрадником, а ми з однокласниками не боялися назвати його патріотом. По цьому знайшли мою контрольну роботу і прийшли по мене... Дали 25 років таборів суворого режиму. Мені було 17... Травень 2021-го року. Майже 73 роки опісля, двором, що на початку вулиці Коперніка, походжає чоловік. З сусідніх дворів вітер приносить сюди білі пелюстки цвіту аличі та вишень. І волосся у чоловіка таке ж біле. Надворі +20, а він – у довгій куртці. Ліва рука – у в'язаній чорній рукавиці. Згодом пояснить: рука мерзне і опухає. Чоловік оглядає дві наглядацькі вишки. Деревина почорніла від дощів. Де-не-де поламані поручні. – Діти гралися, – з посмішкою каже чоловік в чорній рукавиці. Прикидає, що варто десь дістати 3,5 метри дощок, аби встигнути […]

trending_flat
Захворюваність на ковід на Тернопільщині знижується вже 5 тижнів поспіль – епідеміолог

На Тернопільщині тенденцію до зниження захворюваності на ковід спостерігають вже 5 тижнів поспіль, про це на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом 14 травня розповів лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.  З 7 квітня в області спостерігають тенденцію до зниження захворюваності, однак впродовж тижня захворюваність не однакова. Це стала тенденція в цілому в країні, пояснив епідеміолог. – Пов'язано це з поведінкою людей, які зазвичай не звертаються за допомогою в п'ятницю-неділю, а чекають до понеділка. Тому середа-четвер – це тижневі піки, – каже Паничев. – Попри це, жовта лінія на діаграмі – це лінія тренду, яка вказує на тенденцію до зниження захворюваності. Впродовж трьох останніх тижнів середньоденна захворюваність в області наступна: – на цьому тижні – 146 випадків в середньому за день; – на попередньому тижні – 211; – два тижні тому – 271. Ці цифри говорять про чітку тенденцію […]

trending_flat
Тернопільським пенсіонерам за віком знову відновлять пільговий проїзд вдень

Із суботи, 15 травня, в Тернополі скасують обмеження щодо пільгового проїзду пенсіонерів за віком з 10.00 до 16.00. Відповідне рішення ухвалили на засіданні міського штабу для боротьби з коронавірусом. Нагадаємо, це обмеження ввели 22 березня, зважаючи на те, що через карантинні обмеження місць у громадському транспорті не вистачало для всіх, а особливо важко було дістатися на роботу працівникам критичних структур, зокрема, медикам. Як оцінив епідемічну ситуацію в місті лікар-епідеміолог Володимир Паничев, вона має тенденцію до зменшення кількості інфікованих. І вже не перший тиждень. – В цілому ситуація, яку ми спостерігаємо на сьогодні, є підставою, щоб приймати рішення про послаблення карантинних заходів, – каже Паничев. – Відповідно до постанови Кабміну №320, яка дає право посилювати заходи місцевій владі, тепер можна розглядати питання щодо скасування деяких обмежень, введених раніше. Наприклад, щодо обмеження проїзду у громадському транспорті. Читайте також: “А де ж транспорт? […]

trending_flat
Хто зміг потрапити на фінал Кубка України та що відбувається на стадіоні (фоторепортаж, відео)

Бути присутніми на фіналі Кубка України з футболу, де 13 травня зіграють "Динамо" (Київ) та "Зоря" (Луганськ), змогли далеко не всі. Із виділених лише 3000 місць на матч потрапили люди "від футболу", медики, атовці та вихованці дитячих спортшкіл. Про це Терміново розповів голова обласної асоціації футболу Тарас Юрик. За його словами, перш за все квитки отримали "довколафутбольні" люди. – В нас були колективні заявки усіх команд чемпіонату області та чемпіонатів районів, вони мали можливість викупити певну кількість квитків. На це була виділена квота. Велику частину отримали ветерани футболу та дитячо-юнацькі спортивні школи, – розповідає Юрик. – Квитки отримали медики, воїни АТО. За словами Юрика квитки отримували за принципом колективних заявок. Крім того частина квитків пішла і на команди "Зоря" та "Динамо". До цього на рішенні міського штабу для боротьби з коронавірусом йшла мова, що їм виділять 10% від квитків. Дісталися […]

trending_flat
“Мінусуємо в прирості захворювань”: ситуація з ковідом на Тернопільщині різко покращала, але чекають на наслідки травневих свят (відео)

На Тернопільщині та в обласному центрі, зокрема, різко знижується кількість випадків інфікування коронавірусом, а також кількість пацієнтів, які саме хворіють. В Тернополі приріст захворюваності взагалі пішов у мінус – становить -49,8%. Такі дані на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом у п'ятницю, 7 травня, повідомив лікар-епідеміолог Володимир Паничев.  Епідеміолог нагадує: перед святами він висловлював занепокоєння, щоб внаслідок застіль та гостин рівень захворюваності не почав рости знову. Але наразі критерії оцінювання ситуації дозволяють говорити, що є тенденція до зниження і вона є стабільною: адже знижується не лише кількість нових випадків, а й зменшується кількість людей, які хворіють. – Станом на сьогодні це 6 468 людей, а це вдвічі нижче, ніж ми мали в пік підйому захворюваності, – каже Паничев. – Кількість тих, хто одужують, перевищує кількість тих, хто захворіли. Зменшується також відсоток зайнятості ліжок у медзакладах: 29,7% – це […]

trending_flat
Теми, які викладати геть нелегко: чому навчатимуть тернопільських старшокласників на резонансному спецкурсі

У 2021-2022 навчальному році “Основи сім’ї” ввійдуть до переліку предметів, які мають бути у шкільній програмі Тернопільської міської територіальної громади. Відповідне рішення ухвалили на сесії міськради наприкінці січня цього року. Хоча напередодні по Україні активісти, батьки та фахівці піддали курс нищівній критиці через наявність у підручнику спірних тез та засилля шаблонних, але не завжди підтверджених реаліями, некоректних висновків. Щоправда, до частини зауважень автор курсу все ж дослухався. У Тернополі кінцеве рішення таки дали можливість приймати учням та їх батькам. Якщо вони вирішать, що ці уроки не є необхідними, на них можна буде не ходити. Оцінюватимуть предмет як кінцевий запис у табелі “зарах/незарах”.  Аби зрозуміти, про що саме цей курс, журналістка видання “Терміново” придбала робочі зошити для учнів 10-11 класів та проглянула їх із психологинею, директоркою Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги “Родина” Оленою Нагірною. Тут мусимо зробити уточнення: після численних звернень […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025