Працівники університетської лікарні могли інфікуватися від пацієнтки. У медзакладі кажуть, що не факт

У двох медиків обласної університетської лікарні підтвердили коронавірус. Про це вранці, 7 квітня, повідомив Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом. Про одного відомо, що це 24-річний лікар-інтерн, інша (за інформацією з власних джерел) – жінка-ліфтерка, яка перевозить пацієнтів (жителька Цеброва Зборівського району).

Нагадаємо, 2 квітня журналісти Інформагентства “Терміново” писали про невідкладний випадок, коли пацієнтка з Бучача з гострою кишковою непрохідністю потрапила в університетську лікарню й у неї виявили коронавірус. Публікація залишила чимало запитань, які ми вирішили з’ясувати сьогодні, коли почали хворіти працівники закладу. Спробуємо розставити крапки над “і” в цій історії.

Чи забезпечені медпрацівники університетської лікарні засобами захисту

Про випадок виявлення COVID-19 в обласній університетській лікарні офіційно не повідомляли – ні на ресурсах медзакладу, ні у Тернопільському штабі для боротьби з коронавірусом. Ми поцікавились, чи виявлене коло контактних осіб у медзакладі, чи протестували їх і чи мають медпрацівники достатньо засобів індивідуального захисту? Головний лікар обласної університетської лікарні Василь Бліхар спілкуватися з журналісткою не мав часу, тому передав коментар через прес-службу.

– Лікарі Тернопільської університетської лікарні мають достатньо засобів індивідуального захисту – маски, респіратори, рукавиці, захисні костюми, дезінфікуючі засоби, – стверджує Василь Бліхар. –  Ми не є лікарня, яка працює в епіцентрі боротьби з коронавірусом. Наразі ми перебуваємо в резерві. Але лікарня працює в режимі прийому ургентних хворих. До нас привозять пацієнтів з області з невідкладними станами. Їх ми обов’язково діагностуємо і перевіряємо.

Ми так і не отримали інформації про точну кількість масок, костюмів, респіраторів, щитків для обличчя в унверситетській лікарні. На сторінці медзакладу знаходимо лише інформацію про допомогу лікарні від Фонду Андрія Портнова (у сумі 250 тисяч гривень).

Трохи раніше кисневі маски, дезинфекатор АХД, захисні маски, рукавички латексні/нітрилові, пов’язки 3-х шарові, одноразові шапочки, захисні костюми передали лікарні волонтери зі спільноти coronavirus.ternopil.

“Випадок коронавірусу у лікарні не означає, що медики інфікувалися саме тут”

Жінка, яка 1 квітня була госпіталізована в обласну університетську лікарню, мала невідкладний (ургентний) випадок – гостру кишкову непрохідність. За наказом МОЗ “Про затвердження стандартів та клінічних протоколів надання медичної допомоги зі спеціальності “Хірургія” цей випадок і справді належить до невідкладних. Однак, як прокоментував нам для минулої публікації головний лікар Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський, проблему вдалося усунути без операції і пацієнтка почувається непогано.

Ми також поцікавилися, скільки часу перебувала пацієнтка з Бучача в обласній університетській лікарні і чому її не лікували у районній лікарні?

Головний лікар Тернопільської університетської лікарні Василь Бліхар

 

– Кілька днів тому мали випадок, коли жінка поступила до нашої лікарні з гострою кишковою непрохідністю, у неї підтвердили коронавірус і її зразу забрали до інфекційного відділення Тернопільської лікарні швидкої допомоги, – продовжує очільник медзакладу. – Те, що в нашій лікарні підтвердили два випадки захворювання на COVID-19 серед медиків, ще не означає, що вони інфікувалися у лікарні. Сьогодні перевіряється і встановлюється коло їх контактів.

 

 

Водночас Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом стверджує, що вони контактували з пацієнткою, в якої виявили COVID-19.

Питання виникли також і до часу, який провела пацієнтка у закладі. У минулій публікації прес-служба університетської лікарні стверджувала, що хвора перебувала у хірургії близько години, зараз знову стверджують, що її зразу забрали до інфекційного відділення. Тому ми вирішили поцікавитися, який тест зробили пацієнтці – швидкий чи ПЛР? На це запитання ми відповіді не отримали, тому адресували його начальнику управління охорони здоров’я обласної держадміністрації Володимиру Богайчуку. Запитали принагідно, чи був цей випадок настільки невідкладним, щоб везти пацієнтку з Бучача в обласну лікарню?

Начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної держадміністрації Володимир Богайчук

– Ургентно доставлено в обласну лікарню, – каже Володимир Богайчук. – Вирішую не я, а фахівці, які прийняли таке рішення. 80% безсимптомного перебігу. Маємо вже досвід. Всім швидкі тести не роблять, є відповідні алгоритми роботи.

 

Схоже, що пацієнтці таки робили не експрес-тест, а таки лабораторний (ПЛР), який є більш точним. Це займає часу не менше п’яти годин, плюс час на доставку, тому жінка не могла пробути у лікарні не більше години.

 

У головного лікаря Бучацької районної лікарні Олега Щиголя ми поцікавились, чи лікувалася жінка у районному медзакладі.

Головний лікар Бучацької районної лікарні Олег Щиголь

 

– Ні, у нас в лікарні пацієнтка не перебувала, – каже Олег Щиголь. – Це ургентний випадок, вона прямо з дому поїхала на Тернопіль, вони знайомі Василя Євгеновича (Бліхаря, – прим. ред.) Контактували вони лише з сімейним лікарем, у нього взяли  ПЛР-мазочки, ніяких варіантів не виявлено, тобто мазки від’ємні.

Як зараз працює університетська лікарня

Тернопільська університетська лікарня в числі 18-ти закладів області, визначених Міністерством охорони здоров’я для госпіталізації хворих на COVID-19. Нас запевнили, що наразі приймають пацієнтів лише з гострими станами, усіх перевіряють на коронавірус.

– Щодо ситуації в лікарні, то епідеміологи її контролюють, – додає головний лікар медзакладу Володимир Бліхар. – Проводяться всі необхідні заходи щодо дезінфекції. Працюємо згідно з протоколами. На превеликий жаль, сьогодні в умовах пандемії коронавірусу лікарі найбільше є в зоні ризику, тому такі випадки будуть виявляти. Зі свого боку, ми як можемо, убезпечуємо персонал лікарні.

Ми так і не отримали відповіді на питання, скільки з решти медперсоналу перебуватиме на обсервації. Не зовсім зрозуміло, чому у лікарні працював лікар-інтерн, який мав би перебувати на карантині, згідно з наказом про призупинення освітнього процесу у Тернопільському медичному університеті ім. І.Горбачевського. Тому продовжуємо стежити за ситуацією у найбільшій лікарні області.

About the author

trending_flat
На Тернопільщині футбольні поля зі штучним покриттям коштують півтора мільйона, а служать кілька місяців

Спортивні майданчики зі штучним покриттям відкривали на Тернопільщині упродовж 2017-2019 років урочисто - з хлібом-сіллю, керівниками області, району, села, нардепами та іншими “весільними генералами”. Справа, безумовно, потрібна і корисна. Майданчиками користуються або школярі, або й уся громада. Та одного разу нам у редакцію надіслали фото футбольного поля у Зборові, який понищили ще до того як здали в експлуатацію за документами.  Це стало поштовхом до великого дослідження. Ми вирішили перевірити, в якому стані футбольні поля зі штучним покриттям, кожен з яких коштував держбюджету близько півтора мільйона гривень. Маршрут обирали випадковий. Першим містом на нашому шляху була Теребовля, де на міському стадіоні “Колос” ми побачили два майданчики зі штучним покриттям. Як розповів нам охоронець стадіону, їх створили ще в 2016 році за кошти ОТГ. Вартість цих майданчиків з’ясувати не вдалося, тендер, вочевидь, не проводили. Однак можемо оцінити їхній стан. На одному з […]

trending_flat
Чи вистачить лікарням Тернопільщини апаратів ШВЛ для боротьби з COVID-19? Аналіз ситуації

Пандемія коронавірусу поповнила наш словниковий запас щонайменше кількома новими поняттями, вже не кажучи про нові знання й аналітичні навики. Навіть діти засвоїли суть карантину, як правильно носити маски і мити руки, для чого важливо залишатися вдома. Ми дізналися, навіщо лікарням апарати штучної вентиляції легень (далі ШВЛ). Та головний урок коронавірусу – зміна ставлення до медичних працівників і розуміння того, що їх потрібно берегти. І пересічні громадяни, і влада дійшли, наскільки неготові наші медзаклади до прийому хворих на тяжку форму COVID-19. На початку пандемії масками, антисептиками, костюмами, захисними щитками і навіть апаратами ШВЛ лікарів кинулись забезпечувати волонтери, підключився й соціально відповідальний бізнес. З початку першої хвилі волонтерства минув місяць, і журналісти «Терміново» вирішили проаналізувати, як змінилось забезпечення лікарень Тернопільщини апаратами ШВЛ і яка у цьому участь обласної влади. Частина апаратів ШВЛ у районних лікарнях з минулого століття Цікавим документом поділився з […]

trending_flat
У голови Тернопільської ОДА – нові заступники. Що про них відомо?

Сьогодні, 27 квітня, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш провів нараду з новопризначеними заступниками голови ТОДА — Віктором Устенком та Олегом Валовим. Про це йдеться на сайті обласної держадміністрації. Заступники призначені згідно з розпорядженням очільника ОДА за попереднім погодженням з Офісом президента та Кабміном. Зараз вирішують, як між новопризначеними заступниками розподілити обов’язки та напрямки роботи. Далі у повідомленні прес-служби ОДА йдеться: "Володимир Труш наголосив, що зараз Тернопільщині потрібні справжні професіонали з перспективним мисленням, новим підходом до роботи та вмінням адаптуватися до викликів сьогодення. На нараді голова облдержадміністрації надав доручення тримати на контролі питання, що обговорювалися". Які питання обговорювали - не повідомляють. Віктор Устенко - нове ім'я у політикумі Тернополя. 42-річний політтехнолог з Ічні, що на Чернігівщині. Тут вів підприємницьку діяльність, яка у системі YouControl зазначена "Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет". На сьогодні його […]

trending_flat
У Підволочиську другий день горить несанкціоноване сміттєзвалище

Жителі Підволочиська другий день скаржаться на дим, який чути навіть у центрі містечка. На околиці райцентру, в урочищі Княжина, горить сміттєзвалище, яке давно мали б закрити. Та воно не тільки працює, а й час від часу загорається, як це часто буває на сміттєзвалищах. Фото і відео пожежі надіслав у редакцію читач Петро Федорович. Чоловік також розповів, що в урочищі до 1990-х років працювало стрільбище, яке належало військкомату. Далі територію почали захаращувати і поступово тут утворилося сміттєзалище, якому не змогла дати ради жодна міська чи районна влада. - Поруч зі сміттєзвалищем живуть люди, - додає пан Петро. - Неподалік орнітологічний заказник, рекреаційна зона, поруч проходить Львівська залізниця. А пожежі на сміттєзвалищі відбуваються регулярно, ніхто не збирається там щось робити. Активісти Підволочиська неодноразово звертали увагу на проблему, намагалися виявляти паліїв, зверталися до місцевої влади, однак поки безрезультатно. Сьогодні ми публікуємо фото і […]

trending_flat
Під Тернополем масштабна пожежа. Горить Чистилівський заказник (доповнене)

Про клуби диму в районі Великого Глибочка і Плотичі повідомляє у соцмережі Ірина Музика. Люди—варвари влаштували справжню Страсну п'ятницю для всієї живності, - пише жінка. - Господи, помилуй нас грішних, прости нам. Як шкода тих бідних птахів, адже багато з них саме висиджує потомство. Чомусь згадується Шевченко з його "і рай запалило"... То він про сонце, але ж ми самі запалили свій рай, ту річечку, що дарує прохололу, спокій, годує, заспокоює, умиротворяє... Як же боляче! Горить Чистилівський заказник, - повідомляє Володимир Лаврів. - Підпалили на самій середині. Вітер в сторону Плотичі, Чистилова. На дим скаржаться й жителі масиву Сонячний. У вайбер-чаті "Громада Тернополя" відео розмістила Наталія Кіндрацька.   Як повідомила прес-секретар Управління ДСНС у Тернопільській області Ірина Крупа, горить суха трава і очерет. Ймовірно, підпал. Зараз на місці працюють пожежники, про масштаби пожежі згодом. Близько 22.00 на сторінці УДСНС в […]

trending_flat
“Поліція області на Великдень працюватиме цілодобово”. Олександр Богомол про посилені карантинні заходи

На Великдень для жителів і гостей Тернопільщини планують посилити карантинні заходи. З 13.00 18 квітня по 6.00 21 квітня краян просять максимально обмежити свої контакти і не виходити на вулицю. Про це повідомив 16 квітня на засіданні оперативного штабу області голова ОДА Володимир Труш. Понеділок – офіційний вихідний, - каже очільник ОДА. – Погода максимально сприяє тому, що люди захочуть вийти на вулицю і вони вийдуть. А наше завдання – зробити так, щоб людей було якомога менше.   Як повідомив начальник ГУ Нацполіції в області Олександр Богомол, у ці три вихідні поліція працюватиме цілодобово. Усі працівники поліції будуть напоготові. Ми попросили медиків не виходити на пости, - каже Олександр Богомол. – Самі будемо міряти температуру, бо розуміємо, що збільшення кількості людей на ці пости може впливати також негативно щодо можливості зараження. Ми попрацювали з ДСНС і попросили, щоб вони роботу […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025