31.05.2023
Новини Оперативно

Під Тернополем масштабна пожежа. Горить Чистилівський заказник (доповнене)

Про клуби диму в районі Великого Глибочка і Плотичі повідомляє у соцмережі Ірина Музика.

  • Люди—варвари влаштували справжню Страсну п’ятницю для всієї живності, – пише жінка. – Господи, помилуй нас грішних, прости нам. Як шкода тих бідних птахів, адже багато з них саме висиджує потомство. Чомусь згадується Шевченко з його “і рай запалило”… То він про сонце, але ж ми самі запалили свій рай, ту річечку, що дарує прохололу, спокій, годує, заспокоює, умиротворяє… Як же боляче!

  • Горить Чистилівський заказник, – повідомляє Володимир Лаврів. – Підпалили на самій середині. Вітер в сторону Плотичі, Чистилова.

На дим скаржаться й жителі масиву Сонячний. У вайбер-чаті “Громада Тернополя” відео розмістила Наталія Кіндрацька.

 

Як повідомила прес-секретар Управління ДСНС у Тернопільській області Ірина Крупа, горить суха трава і очерет. Ймовірно, підпал. Зараз на місці працюють пожежники, про масштаби пожежі згодом.

Близько 22.00 на сторінці УДСНС в області з’явилися деталі.

9 одиниць пожежної техніки та 46 рятувальників – саме стільки сил та засобів залучило Управління ДСНС України у Тернопільській області до ліквідації масштабної пожежі, на території Чистилівського орнітологічного заказника загальнодержавного значення, розташованого у межах заболоченої заплави річки Серет, між Пронятином (мікрорайон Тернополя) та селами Біла, Чистилів, Великий Глибочок і Плотича Тернопільського району.

Пожежа виникла 17 квітня, на площі близько 8 га. Повідомлення про горіння сухої трави та очерету надійшло на номер екстреного виклику о 17:10. До місця події одразу ж направили чергові караули 1-ї та 3-ї державної пожежно-рятувальних частин.

Враховуючи велику площу, швидке розростання пожежі та можливі негативні наслідки на гасіння додатково залучили 6 автоцистерн та 32-х вогнеборців з числа зведеного загону, сформованого для надання допомоги пожежно-рятувальній службі Житомирщини у гасінні лісових пожеж.
Рятувальники спрямували всі сили та засоби на боротьбу з вогнем.

Як повідомили в управлінні ДСНС області, пожежу загасили о 6:40 18 квітня.

Схожі пости

На Дружбі Mersedes врізався в електроопору

Ще 4 пункти масової вакцинації відкриють на Тернопільщині

Redaktsia

Що відбувається на першій сесії обласної ради (онлайн-трансляція)

Марія Голді
Перейти до панелі інструментів