06.05.2021
Здоров’я Новини

Пацієнтка потрапила в університетську лікарню у невідкладному стані, а виявили коронавірус

Про випадок виявлення COVID-19 у хірургічному відділенні Тернопільської університетської лікарні у редакцію повідомив читач Андрій.

– Я прийшов на планове обстеження, однак мене не прийняли, сказали, що у відділенні виявили коронавірус, – розповідає чоловік.

Інформацію підтвердили власні джерела у медзакладі. Йшлося про особу, яка нещодавно повернулася з Польщі і приховала факт перебування за кордоном при госпіталізації. У пацієнта начебто була підозра на кишкову непрохідність, а також кашель і температура, тому зробили тест ПЛР, який підтвердив коронавірус.

Через годину Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом повідомив про третій випадок інфікування у Тернополі. Це 55-річний чоловік, який повернувся з Польщі. Однак мова йшла про іншу особу. На ранок у штабі уточнили, що чоловік перебував на 14-денній ізоляції вдома, а COVID-19 у нього виявли на 17-й день після прибуття з-за кордону. Пізніше інформацію уточнили: чоловік прибув зі Словаччини.

Отже, з обласної лікарні госпіталізували іншого пацієнта. Ми звернулися за інформацією у прес-службу Тернопільської університетської лікарні.

– Це старша жінка, вона поступила у медзаклад ургентно, бо дуже важка, – розповіла прес-секретар закладу Ірина Кошіль. – Вона в лежачому стані, підозрювали кишкову непрохідність. Потім у неї діагностували запалення легень, зробили тест і виявили коронавірус. Згідно з протоколом, викликали бригаду швидкої допомоги і доправили у лікарню швидкої допомоги. Вона пробула у лікарні не більше години.

Не змогли сказати у прес-службі, звідки жінка, чи перебувала вона за кордоном і від кого могла інфікуватися.

Дані про пацієнтку, яка перебуває в обласному медзакладі, знаходимо на сторінці Бучацької райдержадміністрації. Йдеться про жінку 1953 року народження.

Інформацію про те, що у лікарні перебуває пацієнтка з Бучача, підтвердили у Тернопільській комунальній лікарні швидкої допомоги.

– Так, у нас є така пацієнтка, вона почувається непогано, – розповідає головний лікар закладу Ярослав Чайківський. – Справді була підозра на кишкову непрохідність. Зараз її прокапали, з цією проблемою більш-менш стабілізувалося, однак в процесі обстеження у неї виявили COVID-19.

 

Нагадаємо, Тернопільська університетська лікарня в числі 18-ти закладів області, визначених Міністерством охорони здоров’я для госпіталізації хворих на COVID-19.

За словами прес-служби Тернопільської університетської лікарні, лікарня і медперсонал працюють згідно з протоколами. Дезінфекцію провели, контактних осіб також тестують.

Ми також поцікавились, як забезпечені працівники лікарні засобами індивідуального захисту на випадок контактування з хворими на коронавірус. Як тільки у прес-службі закладу нададуть інформацію, одразу ж її опублікуємо.

 

 

Схожі пости

Листопад подарує ще трохи тепла. Прогноз погоди на тиждень

Збитків на 1000 доларів. На Слівенській на машину впало дерево

Євгенія Цебрій

За минулу добу на Тернопільщині від ковіду померли 6 людей, понад 200 інфікованих