39 із 55 громад області, станом на 23 березня, перевищують допустимий рівень епідситуації. За старими критеріями це вже практично “червона” зона.
Про це на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розповів очільник обласної держадміністрації Володимир Труш.
незважаючи на те, що область наразі в “помаранчевій” зоні, можна запроваджувати окремі додаткові заходи, характерні для “червоної”
– Ввечері у вівторок, 22 березня, підписали зміни до визначення критеріїв, в яких громадах ми можемо розглядати посилення карантинних заходів, – каже Труш. – Більшість повноважень тепер передали органам місцевого самоврядування.
За словами головної санітарної лікарки області Оксани Чайчук, місцеві комісії тепер мають право посилювати заходи, тобто, незважаючи на те, що область наразі в “помаранчевій” зоні, можна запроваджувати окремі додаткові заходи, характерні для “червоної”. Відповідно до змін, внесених до постанови Кабміну, є нові критерії, за якими можна посилювати карантинні обмеження. Одним із таких є приріст у кількості 70 хворих впродовж 7 днів або 50% захворюваності для малих громад.
Наразі ж ситуація в області має наступний вигляд:
– в області впродовж 15-21 березня ріст захворюваності, в порівнянні з попереднім тижнем, склав 51,5%;
– перевищення відсотку епідпорогу має бути не більше 100%. В області – 158,7%;
– коефіцієнт виявлення інфікування за день повинен бути не вище 20%. У нас – 20,9%;
– охоплення тестуванням – не менше 300 на 100 тис. населення. В області – 1 тис. 619.
– завантаженість ліжок має бути не більше 60%. В області цей показник складає 51,6% без підозр, 40,6% – під’єднаних до кисню;
– зростання динаміки захворюваності за останній тиждень в області “підскочив” з 437,9 випадка на 100 тис. населення до 581,9.
– Понад 50% області перевищує рівень інтенсивності ситуації з ковідом, – продовжує пояснювати Труш. – Область наразі ще не є в “червоній” зоні, тож ми закликаємо органи місцевого самоврядування серйозніше поставитися до ситуації.
Читайте також: “Ще 1-3 дні – і ліжка будуть заповнені”: у лікарнях Тернопільщини невдовзі може забракнути місць
Труш також перелічив територіальні громади, в яких наразі перевищені показники захворюваності та госпіталізації хворих із ковідом.
Кременецький район: Великодедеркалівська і Шумська територіальні громади перевищують граничну кількість хворих. Звідти – найбільше госпіталізованих.
Тернопільський район: Саранчуківська, Бережанська, Нараївська, Зборівська, Залозецька, Озерянська, Млиновецька, Новосілківська, Підволочиська, Скалатська, Скориківська, Підгаєцька, Козівська, Купчинецька, Колоднянська, Чернихівська, Вишнівецька і Збаразька. Це майже 80% району.
Чортківський район: Гримайлівська, Копичинецька, Вікнянська, Хоростківська, Васильковецька, Коцюбинська, Гусятинська, Мельнице-Подільська, Борщівська, Більче-Золотецька, Озерянська, Скала-Подільська, Івано-Пустівська, Колоднянська, Чортківська, Білобожницька, Заводська і Нагірянська.
комісія рекомендує посилити карантин. Не хочеться такої ситуації, коли люди лежать в коридорах, як в сусідніх областях.
– Раніше Чортківський район вже би мав бути весь у “червоній” зоні, – продовжує Труш. – Зараз же, після проведення адміністративної реформи, кожна територіальна громада має приймати своє рішення на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і посилювати на своїй території карантинні заходи.
Наприклад, обмежити роботу кафе та ресторанів, голови громад можуть також самостійно визначати обмеження щодо руху громадського транспорту.
– Обласна комісія рекомендує всім вищеперерахованим громадам вжити заходів щодо посилення карантину, аби розірвати ланцюг інфікування і зменшити кількість госпіталізацій, – заявив очільник області. – Наша медична система не є гумовою. Ми додаємо ліжка, змінюємо маршрути пацієнтів, доставляємо людей в лікарні інших населених пунктів, підключаємо кисень до ліжок. Не хочеться такої ситуації, коли люди лежать в коридорах, як в сусідніх областях. Якщо раніше в зоні ризику були люди віком 60+, то тепер вже зростає смертність у людей віком 30+.
Зважаючи на це, обласна комісія прийняла рішення створити територіальні комісії щодо реагування і дотримання карантинних заходів і забезпечити роботу цих комісій впродовж 2 днів.