24.09.2021
Гуманітарна сфера Здоров’я Новини

Уроки по 25 хвилин і поділ класів на підгрупи: чого чекати школярам з 1 вересня

Бігати до їдальні щоперерви школярі більше не зможуть, як і навчатися у великих класах – про це розповіла начальниця управління освіти та науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.

При вході до навчального закладу всім учням та працівникам будуть вимірювати температуру безконтактним термометром. Великі класи пропонують поділити на підгрупи, які будуть вчитися позмінно.

– Виникає проблема у великих навчальних закладах, де в класах є більше 30 учнів, – пояснює Хома. – Такі класи треба ділити на підгрупи, щоб діти вчились позмінно.Наприклад, одна група розпочинає навчання о 8.30. Тривалість таких уроків має бути не більше 25 хвилин, ще певний час відводимо на перерву. Тож друга група повинна приходити до школи орієнтовно о 12 год.

Предмети, які можна, проводитимуть дистанційно. Якщо ж учні певний матеріал можуть опрацювати і самостійно, то так і робитимуть.

Ті ж уроки, на які обов’язково варто прийти до школи, рекомендують проводити на свіжому повітрі, якщо це дозволяють погодні умови.

– В селах щодо цього проблем немає, бо наповненість класів не є дуже високою, – уточнює Хома. – Тож уроки проводитимуть відповідно до навчальних планів. Під час перерв діти повинні вийти з класів, а техпрацівники повинні провести дезінфекцію приміщень.

Є певні рекомендації і щодо їдалень, бо велика кількість освітніх закладів до цього мали довгі столи, де сідали цілими класами.

– Тепер у харчоблоках столи розставлять на відстані 1,5 метра один від одного, за ними сидітиме не більше чотирьох учнів одночасно. Керівники шкіл розробляють графіки щодо харчування, бо за велику перерву всі охочі не зможуть поїсти, – каже очільниця управління.

Фото: Українська правда

Схожі пости

На Тернопільщині – 159 нових випадків COVID. Ще троє людей померли

Жінка померла, випадково вколовши замість ліків отруту для жуків

Через різкий ріст кількості інфікованих працівники лабцентру змушені сидіти на роботі до опівночі і у вихідні

Перейти до панелі інструментів