06.07.2020
Аналітика Місто Новини

У Тернопільській міськраді – резонансне непорозуміння через тариф на воду

28 травня КП «Тернопільводоканал» провело громадські обговорення свого наміру підвищити у наступному  році тариф на водопостачання та водовідведення  майже на третину(!!!) до 34,8 грн/м куб. Це при тому, що якість води у місті відверто не найкраща, а тернополяни систематично обурюються потоками з крана рідини блідо-коричневого кольору, яка нищить сантехніку і псує настрій жителям обласного центру.

Що цікаво, при такій якості тариф на воду в Тернополі –  найвищий серед сусідніх обласних центрів. Станом на сьогодні він складає 27,34(!!!) грн/м куб. Тоді як у Чернівцях – 19,884 грн/м куб., у Львові – 20,844 грн/м куб., у Луцьку – 20,568 грн/м куб., в Хмельницькому – 21,7 грн/м куб., в Івано-Франківську – 22,54 грн/м куб., у Рівному – 24,828 грн/м куб.

 

Громадські обговорення у Тернополі були проведені за традиційної для таких заходів схемою – участь у них взяли головно працівники комунальних служб міста, які чемно проголосували за те, що сказало керівництво.

Захід відбувся ще 27(!) травня. У розділі Новинин жодної інформації про результати обговорень на офіційному сайті КП «Тернопільводоканал» з приводу результатів обговорень немає, водночас на сайті розмістили сюжет телеканалу Т1, який розповідає про поведенні слухання,  у розділі Актуально.

Натомість несподівано аж у вихідний, у суботу 30 травня з’явилася інформація на сайті міської ради. У ній вказано, що тарифи на воду піднімати в місті не планують, а КП «Тернопільводоканал», мовляв, провів громадське обговорення щодо імовірного підвищення тарифів на холодну воду за власною ініціативною.

Того ж дня, у суботу, на своїй офіційній сторінці у  Фейсбуці міський голова Сергій Налал додав, що він проти підвищення тарифу, і попри проведені слухання «підвищувати ціну на воду – неприпустимо», а отже «тему закриваємо!».

Зазначимо, що на пост екс-нардепа Ігоря Мосійчука із звинуваченням головного лікаря міської дитячої лікарні Андрія Артимовича у закупівлі масок за завищеними цінами, Надал відреагував оперативніше, ледь не одразу.

Чому ж так довго мовчав, якщо справді комунальне підприємство міської ради самовільно, всупереч позиції і баченню міського голови, самовільно вирішило ініціювати збільшення тарифу? Терміново намагалося з’ясувати ситуацію безпосередньо у посадовців, однак, на жаль, вони впродовж двох днів не знайшли часу на розмову з журналістами, натомість вирішили спілкуватися в епістолярному жанрі відповідями на офіційні запити.

Терміново поцікавилося у директора КП «Тернопільводоканал» Володимира Кузьми, чи мав би він узгоджувати проведення таких слухань з керівництвом міста? Якщо так, чому ж їх провели без узгодження? Якщо ні, то чому міський голова публічно робить закид у самовільному проведенні заходу? Терміново також поцікавилося у Кузьми, на скільки обґрунтованими є звинувачення Сергія Надала фактично у самоуправстві, і на скільки виправданим, на його думку, є переведення даного непорозуміння у публічну площину?

Від Сергія Надала Терміново розраховує дізнатися, якою є міра відповідальності керівника комунальної установи, який самовільно вирішив підняти тарифи? Буде з даного приводу кадрове рішення, дисциплінарне стягнення чи все обмежиться постом у Фейсбуці?

Щойно ми отримаємо відповіді на запити, то повернемося до даної теми. Водночас розраховуємо, що чиновники міськради врешті почнуть знаходити час на спілкування з усіма журналістами, а не лише підконтрольних їм ЗМІ.

 

Головне фото: startupistanbul.com

Ваш коментар

Схожі пости

Жителі Тернопілля віддали добровільно поліції 155 одиниць зброї

За вихідні на дорогах Тернопільщини загинуло двоє людей

На яких вулицях Тернополя завтра не буде світла (перелік)

Redaktsia