02.10.2023
Новини

“Робити висновки, щоб знати, як боротися далі”. У Тернополі вшанували пам’ять загиблих на Майдані

20 лютого на площі Героїв Євромайдану відбувся мітинг-реквієм з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та пам’яті Героїв Небесної Сотні із гаслом “ Хто вмирає в боротьбі, в серцях живе навіки”. Урочистості розпочалися біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, де вшанувати подвиг героїв прийшли тернополяни, представники громадських організацій, учасники Майдану, ветерани АТО, волонтери, родичі і друзі учасників Революції Гідності, очільники міста та області. 

– Пам’ятати про хлопців потрібно не лише на таких заходах, а завжди, – розповідає волонтер, наказний отаман Тернопільського крайового коша Українського козацтва Володимир Мосейко. – З цими хлопцями я був разом на Майдані, був активним учасником Революції 2004 року та Революції Гідності 2014 року. На жаль, наша Україна втратила і продовжує втрачати славних синів. Як волонтеру, мені приходилось привозити вбитих наших хлопців, а рани, які залишили материнські сльози в наших серцях неможливо залічити. Тому ми маємо робити висновки, щоб знати як боротися далі.

Згадали шестьох хлопців з Тернопільщини, які загинули на Майдані: Олександра Капіноса, Назара Войтовича, Тараса Слободяна, Василя Мойсея, Ігора Костенка та Устима Голоднюка. Пом’янули й інших героїв Небесної Сотні та вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.

– Потрібно пам’ятати і продовжити боротьбу, щоб подвиг мого сина і важкий тягар в моєму серці не були даремними, – говорить мати загиблого Тараса Слободяна пані Марія. – Країна в майбутньому має бути цілісною, незалежною, квітучою, економічно успішною. А молоді бажаю здоров’я та щасливої долі.

Отці та владики відправили панахиду та разом із присутніми запалювали лампадки та клали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

– Для мене важко згадувати ті події і не віриться, що це вже шоста річниця, – ділиться координатор волонтерської групи “Схід та Захід єдині назавжди” Василь Конько . – Згадую ті дні, коли діти від 17 років віддавали найдорожче – життя, а хто залишився живий пішли на схід країни. Молодь України жертовна, впевнена. Вони показали наступному поколінню як потрібно любити та обороняти, тому недаремно вони загинули. Їхній подвиг назавжди у моєму серці.

Схожі пости

На Тернопільщині смерч пошкодив будинки (фото, відео)

Від коронавірусу померла 31 річна жителька Тернопільського району

Redaktsia

Порад від Уляни Супрун більше не буде, вона “йде” із Facebook

Перейти до панелі інструментів