27.10.2020
Молодь Новини Файні люди

Випускники Тернопільського медичного університету потрапили до фіналу національного відбору «Євробачення-2020»

Декілька років тому двоє ще тоді студентів (фармацевтичного факультету і факультету іноземних студентів) Тернопільського національного медичного університету Андрій Гуцуляк та Джефрі Кенні (повне ім’я – Джімо Аугустус Кехінде (Jimoh Augustus Kehinde)) створили гурт «TVORCHI». До свого успішного потрапляння до півфіналу національного відбору «Євробачення-2020» цей дует виступав виступів і концертів на різних майданчиках Тернополя та України. Слухачі фестивалю «Файне місто» особливо тепло приймали їх два роки поспіль. У минулі вихідні наші випускники отримали найвищу оцінку – 8 балів від журі і від глядачів. Усім припала до душі їхня авторська пісня «Bonfire».
Андрій Вікторович Гуцуляк (21.02.1996 р.н.) родом з Борщівщини Тернопільської області. До навчання в ТНМУ він успішно закінчив Чортківський державний медичний коледж. Хлопець отримав диплом провізора у 2018 році, а в 2019 завершив своє професійне вдосконалення в інтернатурі.
Джімо Аугустус Кехінде (30.09.1997 р.н.) приїхав на навчання до Тернопільського медуніверситету з Нігерії. Його батьки мали мрію, що він стане фармацевтом. Проте життєвий і професійних шлях хлопців складається сьогодні трохи по-іншому. Обоє зауважують, що любов до фармації у них залишиться на все життя.
Джефрі Кенні (Джімо Аугустус Кехінде) під час навчання неодноразово представляв свій вокальний талант. Він брав участь у святкових концертах з нагоди міжнародного дня студента у ТНМУ, а 16 листопада 2017 року разом з двома іншими нашими студентами – Хубертом Мікошею та Христиною Врублевською – був учасником міжнародного фестивалю «Кришталевий жайвір». Джефрі Кенні тоді був студентом четвертого курсу і отримав диплом учасника. У 2019 році він став дипломованим провізором.
Андрія Гуцуляка університетська спільнота також пам’ятає з університетських заходів. Особливо яскравим був його виступ на Дні фармацевта у 2017 році, коли Андрій був і ведучим заходу, і виконав свою жартівливо-професійну пісню про професію провізора. «Мені хотілося зробити справжнє фармацевтичне свято, щоб воно було тематичним і відрізнялося від всіх традиційних святкувань. Хотів додати настрою і показати, що день фармацевта можна відзначати весело і цікаво. Спеціально з цієї нагоди я склав тематичну пісню», – поділився спогадами хлопець.
Гурт «TVORCHI» створює музику, яку слухає весь світ. Їхня пісня «Believe» свого часу посідала дев’яту позицію у топ-чартах Google Play впродовж кількох днів і встигла неабияк засісти у головах багатьох українців, а кліп на цю ж пісню (до слова, знятий з бюджетом лише в 100 доларів у закинутому тернопільському ресторані!) впевнено крокує до мільйона переглядів. Це саме про них переможниця «Євробачення-2016» Джамала сказала: «Молодий дует з Тернополя «TVORCHI » – той випадок, коли не віриш, що це хлопці з України, твої співвітчизники. Відмінна англійська, приголомшливий саунд. Дуже класна музика!».
Про початок знайомства Андрій Гуцуляк розповів так: «Ми познайомилися просто на вулиці. Я підійшов до Джефрі, плеснув його по плечу та сказав: «Привіт, мене звати Андрій, я хотів би попрактикувати з тобою свою англійську мову, а заодно підівчу тебе української». А історія гурту «TVORCHI» почалася на мій день народження, коли Джефрі заспівав пісню «Happy Birthday». Таким чином я вперше почув його вокал. Згодом однієї ночі в 00:00 ми написали свій перший сингл «Slow», який вийшов у світ 2017 року. Якщо мовити про «розподіл ролей» у гурті, то я – саунд-продюсер і «відповідальний» за музику, а Джефрі – лірик-майстер, автор пісень і вокаліст».
У лютому 2018 року хлопці гурт видав свій дебютний студійний альбом, який отримав назву «The Parts», у 2019 році теж у лютому вийшов другий – «Disco Lights», до речі, в топ-чартах Google Play цей альбом посів 11 позицію. В ньому дев’ять композицій, з яких одна українською мовою та вісім – англійською.
Головним поштовхом до створення гурту стала любов до творчості. Андрій Гуцуляк захоплюється музикою з 2010 року, а Джефрі любив музичну творчість зі школи. Кожен розвивався в своєму напрямку, допоки не об’єдналися в дует. Андрій почав створювати власну музику за допомогою спеціалізованих комп’ютерних програм. Всі їхні твори є авторськими.
«У нас немає музичної освіти, – зізнається Джефрі, – ми просто любимо створювати музику, ми закохані у звук і ритм, а також щоразу прагнемо шукати й самим творити свіже та нове звучання. Наша музика – це поєднання різних жанрів, експерименти зі звуками та найголовніше – частинка душі в кожній композиції».
Одним з початків творчої кар’єри був сольний концерт у ресторані «Файне місто», який відбувся минулого року. Тоді понад годину хлопці ознайомлювали присутніх з своєю творчістю.
Улітку минулого року «TVORCHI» стали фіналістами Ukrainian Song Project-2019 та отримали можливість показати себе якомога ширшій аудиторії. На сцені «Арени Львів» хлопці виступали з такими відомим виконавцями, як Тіна Кароль, Арсен Мірзоян, Melovin, Jerry Heil та гуртом «Без обмежень».
Щодо професії провізора, то обоє вони люблять цей фах і ні хвилин не шкодують про отриману освіту. «Мені дуже подобається фармація. В університеті любив предмет «Фармакогнозію». У нас були чудові викладачі, цікаві однокурсники. Завдяки своїй освіті отримав багато знайомств. Я не шкодую, що отримав професію провізора. Всі знання допомагають мені і сьогодні», – додав Андрій.
Додамо, що хлопець був активним учасником наукових студентських конференцій у ТНМУ, долучався до різних заходів і успішно захистив дипломну роботу «Фармакогностичне дослідження стевії» під керівництвом професора Світлани Марчишин.
Наші випускники абсолютно не хвилюються перед вирішальним виступом у Києві. Вони наполегливо готуються до фіналу, щоб виступити набагато краще, ніж під час першого свого виступу у відбірковому турі.
Бажаємо успіху нашим хлопцям, а також перемоги і нових досягнень у творчій кар’єрі. Університетська родина щиро вболіває за вдалий виступ і велику підтримку з боку глядачів.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка, Надії Олійник.

Схожі пости

Жителі Добриводів, які жили на “пороховій бочці”, нарешті можуть видихнути

Тернополяни вшанували пам’ять Тараса Шевченка

Юлія Вітюк

“Не треба бідкатись, що в Україні немає мистецтва, треба творити його самому”, – художниця Олена Каїнська про пошуки себе та мистецтво

Ірина Небесна