Військовому, який їхав на фронт, знайшлося місце лише на сходинці автобуса

Дуже неприємний випадок стався днями з нашим захисником Романом , який минулого тижня приїхав додому на Лановеччину у відпустку, після якої повертався на фронт. Замовивши квиток через сайт BlaBlaCar на рейс автобуса, що здійснював пасажирські перевезення сполученням Вроцлав-Запоріжжя, Роман прибув о зазначеній годині на тернопільський автовокзал. Проте автобус запізнився аж на 4 години. Коли автобус приїхав, Роман з подивом виявив, що для нього місця немає.

До редакції звернулася сестра військового Ольга з проханням про розголос.

“Забронювавши квиток на автобус з Тернополя до Дніпра на 2.10 год. неділі, о 1 годині ночі брат вирушив на автовокзал. Та от після прибуття автобуса виявилося, що місця для нього немає. Бо горе-водії того маршруту вирішили свою жадобу до грошей задовільнити по повній програмі, беручи пасажирів мало не по цілому світу і передачі, якими був заставлений весь автобус, фото додаю. Мовчу про безпеку самих пасажирів, бо ті сумки стояли навіть біля самих водії, в проході та між кріслами,” – каже обурена Оля.

Коли жінка зателефонувала до диспетчера, щоб спитати, як так вийшло, що військовий, якому уже наступного дня треба братися до виконання надважкої роботи із захисту Батьківщини, змушений усю дорогу сидіти на нижній сходинці автобуса, замість того, щоб трішки відпочити у поїздці, їй відверто нахамили і сказали дати спокій.

До речі, за словами Романа, він не єдиний, хто їхав у проході. Були також пасажири з дітьми, яким не вистачило місця, а один чоловік навіть спав.

Він їде не на курорт, Агов! чи ви забули, хто прикриває ваш зад?

“Терміново” вирішило розібратися у цій ситуації. Наші журналісти зателефонували до диспетчера компанії за номером, зазначеним на сайті компанії, що здійснювала перевезення Wezun. Слухавку підняла жінка, яка явно була невдоволена нашим дзвінком. Представитись вона відмовилась, сказавши, що її звати “Диспетчер”. Відверто нахамивши нам, вона сказала, що цей чоловік мав здати квиток, “якщо йому щось не подобається”. І їх не хвилює те, що за кілька годин Роман має бути на фронті, у нього не було виходу.

На запитання журналістки чи знають у компанії Wezun, що їхні дії – це не просто порушення правил перевезення пасажирів, але й загроза життю людей, і за це передбачена кримінальна відповідальність, нам відповіли: “А ви що, дуже правильно живете?”

Тоді ми зателефонували до одного з водіїв, які тієї ночі здійснювали перевезення. Чоловік на ім’я Богдан не заперечував, що подібний інцидент дійсно відбувся, говорив відкрито. Він каже, що такі ситуації стаються постійно, адже компанія продає набагато більше квитків, ніж є фізично місць в автобусі. І що водії постійно скаржаться керівникам компанії та диспетчерам на це.

Тоді Богдан порадив перетелефонувати до “старшого диспетчера” Катерини. У відповідь на наші запитання вона сказала, що “такого не може бути”, квитків продається менше, ніж є місць на рейсі, і вона вперше про це чує. Катерина також висловила припущення, що водії набрали безквиткових пасажирів.

Словом, перетягують ковдру кожен на свій бік.

Оскільки військовий не має можливості звертатися у поліцію задля розслідування цього інциденту, інформацію, викладену у цьому матеріалі, можна вважати підставою для початку розслідування.

Ми також обов’язково направимо інформаційний запит в Укртрансбезпеку для перевірки законності таких перевезень.

До речі, компанія Wezun зареєстрована у звичайній квартирі у Вінниці. Директором ТОВ “Везун”, за даними Оpendatabot, є ФОП Мітченко Сергій Миколайович. Спеціальність – Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення. Тобто компанія навіть не має дозволу для міжнародних перевезень.  Проте на сайті ТОВ вказано, що центральний офіс знаходиться у Польщі.

Але найцікавіше ховається в описі компанії: “Завдяки унікальному підходу у логістиці та менеджменті, ми виробили репутацію надійного перевізника та партнера для тисяч наших пасажирів. Ми позбавляємо наших клієнтів необхідності їхати на вокзал і стояти в черзі за квитками, надаючи можливість бронювання та замовлення квитків онлайн на нашому сайті або по телефону у оператора.

Компанії Wezun вдається займати провідну позицію на ринку завдяки вмінню відповідально виконувати свою роботу, переймаючись потребами своїх пасажирів”.

Тоді нехай спробують пояснити, які це такі унікальні підходи змушують пасажирів їхати на нижній сходинці автобуса? І де тут пункт “переймаючись потребами своїх пасажирів?

Сподіваємося на розголос цієї ситуації, адже подібне через деяких українців, які шукають можливість підзаробити усіма можливими та неможливими способами, може трапитись з кожним.

Автобус просто набитий сумками

Фото квитка Романа

About the author

trending_flat
“Благаємо вас, не витрачайте наші гроші!” : чи вдалось тернополянам домовитись з міською владою

Сьогодні, 21 вересня, у Тернополі знову відбувався пікет "ЗСУ в ПЕРШУ чергу". Волонтери, родичі військових та небайдужі мешканці міста намагалися вкотре донести до влади міста свою позицію: щоб міська рада не витрачала гроші з бюджету на некритичні потреби, а допомогла нашим військовим з амуніцією, технікою, автівками тощо. Наші журналісти працювали на місці, розповідаємо детальніше, про що говорилось. Читайте також: “Я не хочу бруківки на пляжі!”: тернополяни мітингували проти безглуздих закупівель міської влади Сьогодні представники міської влади зустрічалися з ініціативною групою за закритими дверми. Про що домовились, дивіться у відео. https://youtu.be/rSgBC41Zook З'ясувалось, що у міста є гроші на допомогу військовим, але її не можуть надати, тому що нема запитів від командира військової частини. Будь-кому техніку чи амуніцію видати не можна, має бути хтось матеріально зобов'язаний. А командири військових частин або не бажають брати на себе таку відповідальність, або навіть не знають, […]

trending_flat
“Я не хочу бруківки на пляжі!”: тернополяни мітингували проти безглуздих закупівель міської влади

Під стінами Тернопільської міської ради відбулася акція "ЗСУ в першу чергу". У ній взяли участь військові, ветерани, волонтери та небайдужі тернополяни. На мітингу працювала і наша журналістка. Розповідаємо про причини такого зібрання та рішення, які винесли у результаті акції. Організаторкою мітингу є волонтерка Ольга Тимошенко. У коментарі журналістам вона сказала, що влада міста зобов'язана всі кошти з бюджету, які не є критичними потребами, спрямувати на потреби ЗСУ. Це як мінімум 132 698, 6 тис. гривень. Волонтери також вимагають зберегти при подальшому розподілі бюджету сталу ставку у розмірі 15% від бюджету громади. Згодом до мітингарів вийшла речниця міськради Мар'яна Зварич. Тернополяни вимагали присутності міського голови Сергія Надала. Проте речниця пояснила, що він не може бути присутнім, адже зустрічається з дружинами військових. Цей захід був запланований ще декілька днів тому. https://youtube.com/shorts/i58-2M0iFKk?feature=share Керівниця пресслужби відповідала на запитання тернополян, розповівши про суми, які спрямовує […]

trending_flat
“Цей фільм увійде в історію”: у Тернополі відбувся прем’єрний показ українського фільму “Довбуш”

У Тернополі відбулася прем'єра пригодницько-історичного екшену "Довбуш", однієї з найепічніших та наймасштабніших стрічок в історії незалежної України, як розповідає режисер Олесь Санін. Події у кіно відбуваються посеред Карпатських гір у 18 столітті, коли через жорстоке правління польських шляхтичів гуцули змушені були тікати в гори. Ім’я Олекси Довбуша стало безсмертним через цінності, за які він щиро боровся і готовий був покласти своє життя. Це передусім - любов до рідного краю та людей, які тут живуть. Режисер Олесь Санін так охарактеризував фільм: "Перш за все, це історія про свободу. Це історія про людей, які обрали собі шлях, навіть ціною життя здобути цю свободу і захищати її до останнього. Заради чого воювали тоді і воюємо зараз – заради любові. Це історія про величезну любов. Не лише про земну. Ми граємо і про любов на небесах". У головних ролях: Сергій Стрельніков (Олекса Довбуш), Даша […]

trending_flat
Волонтери з Тернополя уже четвертий рік роздають нужденним комплексні обіди

Група волонтерів з Тернополя уже четвертий рік щонеділі о 10 ранку роздають комплексні обіди для тих, хто потребує. 20 липня виповнилось три роки, відколи проєкт "Жовтий фартух" функціонує. Про те, як вдалось протягом трьох років щотижня без жодних виключень годувати людей, що опинились у складних життєвих обставинах, та труднощі, пов'язані з цим, розповів співорганізатор проєкту Сергій Кічула. Волонтери вистояли під час карантину, а відколи розпочалось повномасштабне вторгнення, людей, що потребують, побільшало. За час функціонування проєкту до нього долучилися тернопільські підприємці, власники бізнесів. Кожен із них витрачає свій дорогоцінний час, аби допомогти нужденним. У "Жовтому фартусі" наразі є 100 волонтерів, які щотижня зголошуються допомогти. Вони привозять продукти, готують їжу, роздають обіди. Тернопільський молокозавод "Молокія" раз у два тижні постачає 210 одиниць продукції. Це перший великий виробник продукції, який допомагає, розповідає Сергій Кічула. Є також представники бізнесу, які уже три роки привозять […]

trending_flat
Тернопільські волонтери перетворили 7-тонне інкасаторське авто на броньований центр управління артилерією. Фото, Відео

Єдиний шанс для українців перемогти у війні - щодня робити свій внесок на фронті чи в тилу. Мільйони людей щодня допомагають армії саме з тилу, звідки на передову надходять ліки, продукти, дрони, амуніція та автомобілі. І це дуже важливо. Українські волонтери, зокрема, і тернополяни, придбали у Великобританії інкасаторський автомобіль і перетворили його у броньований центр управління артилерією. Проєкт був складним.  Вимагав не лише чималих коштів, а й часу. Та з допомогою небайдужих людей задум все ж реалізували. Долучилися благодійники, власники бізнесу та небайдужі люди. Як все відбувалося, "Терміново" розповів тернополянин Юрій Гаврилюк. "Часто є запит, але немає розуміння, як реалізувати чи просто дорого. А іноді є можливість, а потреба інша. Про такого типу авто ми вже чули не раз. Вони потрібні або для управління артилерією, або для управління розвідкою (дронами). У нашому випадку були знайдені інкасаторські авто в Англії. Був […]

trending_flat
Збирають на аптечки та авто для ЗСУ: у Тернополі відбувається благодійний фестиваль

Сьогодні у Тернополі відбувається Благодійний фестиваль для збору коштів на авто для 214 окремого спецбатальйону ОПФОР та на аптечки для бійців, які захищають нас на фронті. Організаторами фестивалю є Штаб перемога, який займається медичним забезпеченням військовослужбовців ЗСУ. У фестивалі беруть участь Аркадій Войтюк, Віталій Тильний і Владзьо (дует "Вар'яти"), Вокальна студія "Тріумф", Писарівська школа мистецтв, Ірина Демчук, Михайло Глядик, хореоргафічні колективи Тернополя і численні волонтери. Тут можна придбати крафтові прикраси з бісеру та натурального каменю, сувеніри, зокрема, розписані власноруч гільзи від зброї... Також на фестивалі працює польова кухня, де можна скуштувати смачний плов, бограч чи чай. Усі кошти йдуть на рахунок благодійного фонду, за які закуплять автівку та IFAK аптечки. Фестиваль триватиме до 21.00. Приєднуйтесь! Більше дивіться на фото та відео.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025