На публічних слуханнях громадськість виступила проти змін до Генплану: чи врахують думку

Сьогодні, 9 березня, у Тернопільській міській раді відбулися громадські обговорення щодо змін до Генплану. Проблема забудови зелених зон та парків у Тернополі не нова і відома усім, тому громадськість виступала проти цих змін. Наші журналісти також побували на обговореннях.

Нагадуємо, що Генплан – це документація, яка визначає забудову, принципи розвитку окремих мікрорайонів міста, а План зонування території – це мапа, на якій різними кольорами позначаються визначені зони у відповідності до містобудівних обмежень.

На слухання зареєструвалося понад 60 учасників. На вході усім повідомляли, що фотографувати та знімати на відео мапу з Генпланом заборонено (хоча насправді, згідно з документом, який працівники міської ради демонструють на вході, це лише рекомендація).

На початку доповідали головна архітекторка проєкту Тамара Шидловська, головна інженерка Людмила Безкоровайна, а також головна фахівчиня з планування обмежень території та стратегічної екологічної оцінки проєкту Наталія Сувак.

Тамара Шидловська у своїй доповіді розповіла про плани розвитку різних мікрорайонів міста, збільшення площі житлової забудови. Торкалася також проблем міста, зокрема, каналізаційних мереж, збільшення кількості зелених зон тощо.

Людмила Безкоровайна розповіла про плани розвитку мереж газо-, електро-, водопостачання. Наталія Сувак звітувала про стан екології громади, позитивний вплив та негативні ризики, пов’язані зі зміною Генплану.

Що каже громадськість

У слуханнях взяли участь громадські активісти, представники громадських організацій та небайдужі тернополяни. Вони вказували на те, що проводити такі обговорення у час війни неприпустимо і не на часі, тому що багато активістів та небайдужих не можуть долучитись до слухань та висловити свою позицію зі зрозумілих причин.

Та заступниця міського голови Вікторія Остапчук заперечила, пояснивши це тим, що закон дозволяє проводити такі слухання у воєнний час. Зауваження щодо перенесення слухань або визнавання їх такими, що не відбулись, повинна проводити погоджувальна комісія.

Не дали висловитись

Після виступів авторів проєкту надали слово і тернополянам, присутнім в залі. Всі в один голос заявляли, що не погоджуються з Генпланом, знаючи про багаторічний дерибан землі у Тернополі. Зокрема, задавали питання про зменшення зелених зон та площі парків.

Майже на усі питання заступниця Надала Вікторія Остапчук відповідала, що вони не стосуються теми зібрання.

Зокрема, люди запитували, для чого збільшувати на 30% площу житлової забудови.

Головна архітекторка проєкту Тамара Шидловська сказала, що розрахунок у 30 кв.м. на кожного мешканця міста відповідає європейським стандартам.

А що з парками?

За її словами, Генплан міста передбачає 12 м.кв. зелених насаджень на людину, а в проєкті передбачається до 22 м.кв/людину. І що влада Тернополя також веде таку політику, що площі зелених насаджень лише збільшуються.

Активісти стверджували, що за 3 роки площі парків зменшились на 3 гектари. Наприклад, з Генплану видалили частину парку “Сопільче”, де зараз розташований картинг. На це Вікторія Остапчук заперечила, кажучи, що це закадастрований парк, і як можна якусь його частину забрати.

“Я вам ще раз заявляю як представник міської ради, жодна територія парку не зменшилась. Тут є представники ЗМІ, це все йде під запис….Ще раз вам наголошую: жодний парк не зменшений!”, – заявила речниця.

Схоже, це офіційна позиція міськради, оскільки ще у 2021 році Сергій Надал заявляв, що у нас в парках нічого не будується. Тим часом у парку ім. Т.Шевченка у прибережній водозахисній зоні уже майже збудований 7-поверховий будинок.

Чи забудують “Динамо” багатоповерхівками

Одне з питань активістів стосувалося півтора гектарів рекреаційної землі по вулиці Білецькій 18, яка належить громадській організації “Динамо”.

Активіст Віталій Чубатий зазначив, що громадськість помітила, що ця ділянка переведена під житлову забудову. “Скажіть, будь ласка, чи доцільно забудовувати житлову зону (16 поверхів) в рекреаційній зоні?”.

На це Тамара Шидловська відповіла, що ця ділянка не є рекреаційною зоною, а громадською (територія громадської забудови). “Були пропозиції від тернополян про віднесення цієї території до житлової зони”.

“Є власники цієї земельної ділянки, вона закадастрована вже давно. Кожен власник земельної ділянки має право надати пропозицію щодо зміни цільового призначення, так як він бачить її використання. Наші замовники дивляться по законодавству, чи можна змінити. Та пропозиція врахована, це можливо згідно законодавства”, – каже Вікторія Остапчук.

До речі, про те, що цю територію хочуть забудувати, “Терміново” повідомляло ще у 2019 році.

Схожих питань щодо різних ділянок у місті, скверів, парків тощо було багато, але чітких відповідей від працівниці міськради чи авторів проєкту так і не прозвучало.

Наприкінці заходу усім присутнім повідомили, що свої заперечення чи пропозиції можна внести у письмовій формі до 16 березня, і їх розглянуть.

About the author

trending_flat
“Благаємо вас, не витрачайте наші гроші!” : чи вдалось тернополянам домовитись з міською владою

Сьогодні, 21 вересня, у Тернополі знову відбувався пікет "ЗСУ в ПЕРШУ чергу". Волонтери, родичі військових та небайдужі мешканці міста намагалися вкотре донести до влади міста свою позицію: щоб міська рада не витрачала гроші з бюджету на некритичні потреби, а допомогла нашим військовим з амуніцією, технікою, автівками тощо. Наші журналісти працювали на місці, розповідаємо детальніше, про що говорилось. Читайте також: “Я не хочу бруківки на пляжі!”: тернополяни мітингували проти безглуздих закупівель міської влади Сьогодні представники міської влади зустрічалися з ініціативною групою за закритими дверми. Про що домовились, дивіться у відео. https://youtu.be/rSgBC41Zook З'ясувалось, що у міста є гроші на допомогу військовим, але її не можуть надати, тому що нема запитів від командира військової частини. Будь-кому техніку чи амуніцію видати не можна, має бути хтось матеріально зобов'язаний. А командири військових частин або не бажають брати на себе таку відповідальність, або навіть не знають, […]

trending_flat
“Я не хочу бруківки на пляжі!”: тернополяни мітингували проти безглуздих закупівель міської влади

Під стінами Тернопільської міської ради відбулася акція "ЗСУ в першу чергу". У ній взяли участь військові, ветерани, волонтери та небайдужі тернополяни. На мітингу працювала і наша журналістка. Розповідаємо про причини такого зібрання та рішення, які винесли у результаті акції. Організаторкою мітингу є волонтерка Ольга Тимошенко. У коментарі журналістам вона сказала, що влада міста зобов'язана всі кошти з бюджету, які не є критичними потребами, спрямувати на потреби ЗСУ. Це як мінімум 132 698, 6 тис. гривень. Волонтери також вимагають зберегти при подальшому розподілі бюджету сталу ставку у розмірі 15% від бюджету громади. Згодом до мітингарів вийшла речниця міськради Мар'яна Зварич. Тернополяни вимагали присутності міського голови Сергія Надала. Проте речниця пояснила, що він не може бути присутнім, адже зустрічається з дружинами військових. Цей захід був запланований ще декілька днів тому. https://youtube.com/shorts/i58-2M0iFKk?feature=share Керівниця пресслужби відповідала на запитання тернополян, розповівши про суми, які спрямовує […]

trending_flat
“Цей фільм увійде в історію”: у Тернополі відбувся прем’єрний показ українського фільму “Довбуш”

У Тернополі відбулася прем'єра пригодницько-історичного екшену "Довбуш", однієї з найепічніших та наймасштабніших стрічок в історії незалежної України, як розповідає режисер Олесь Санін. Події у кіно відбуваються посеред Карпатських гір у 18 столітті, коли через жорстоке правління польських шляхтичів гуцули змушені були тікати в гори. Ім’я Олекси Довбуша стало безсмертним через цінності, за які він щиро боровся і готовий був покласти своє життя. Це передусім - любов до рідного краю та людей, які тут живуть. Режисер Олесь Санін так охарактеризував фільм: "Перш за все, це історія про свободу. Це історія про людей, які обрали собі шлях, навіть ціною життя здобути цю свободу і захищати її до останнього. Заради чого воювали тоді і воюємо зараз – заради любові. Це історія про величезну любов. Не лише про земну. Ми граємо і про любов на небесах". У головних ролях: Сергій Стрельніков (Олекса Довбуш), Даша […]

trending_flat
Волонтери з Тернополя уже четвертий рік роздають нужденним комплексні обіди

Група волонтерів з Тернополя уже четвертий рік щонеділі о 10 ранку роздають комплексні обіди для тих, хто потребує. 20 липня виповнилось три роки, відколи проєкт "Жовтий фартух" функціонує. Про те, як вдалось протягом трьох років щотижня без жодних виключень годувати людей, що опинились у складних життєвих обставинах, та труднощі, пов'язані з цим, розповів співорганізатор проєкту Сергій Кічула. Волонтери вистояли під час карантину, а відколи розпочалось повномасштабне вторгнення, людей, що потребують, побільшало. За час функціонування проєкту до нього долучилися тернопільські підприємці, власники бізнесів. Кожен із них витрачає свій дорогоцінний час, аби допомогти нужденним. У "Жовтому фартусі" наразі є 100 волонтерів, які щотижня зголошуються допомогти. Вони привозять продукти, готують їжу, роздають обіди. Тернопільський молокозавод "Молокія" раз у два тижні постачає 210 одиниць продукції. Це перший великий виробник продукції, який допомагає, розповідає Сергій Кічула. Є також представники бізнесу, які уже три роки привозять […]

trending_flat
Тернопільські волонтери перетворили 7-тонне інкасаторське авто на броньований центр управління артилерією. Фото, Відео

Єдиний шанс для українців перемогти у війні - щодня робити свій внесок на фронті чи в тилу. Мільйони людей щодня допомагають армії саме з тилу, звідки на передову надходять ліки, продукти, дрони, амуніція та автомобілі. І це дуже важливо. Українські волонтери, зокрема, і тернополяни, придбали у Великобританії інкасаторський автомобіль і перетворили його у броньований центр управління артилерією. Проєкт був складним.  Вимагав не лише чималих коштів, а й часу. Та з допомогою небайдужих людей задум все ж реалізували. Долучилися благодійники, власники бізнесу та небайдужі люди. Як все відбувалося, "Терміново" розповів тернополянин Юрій Гаврилюк. "Часто є запит, але немає розуміння, як реалізувати чи просто дорого. А іноді є можливість, а потреба інша. Про такого типу авто ми вже чули не раз. Вони потрібні або для управління артилерією, або для управління розвідкою (дронами). У нашому випадку були знайдені інкасаторські авто в Англії. Був […]

trending_flat
Збирають на аптечки та авто для ЗСУ: у Тернополі відбувається благодійний фестиваль

Сьогодні у Тернополі відбувається Благодійний фестиваль для збору коштів на авто для 214 окремого спецбатальйону ОПФОР та на аптечки для бійців, які захищають нас на фронті. Організаторами фестивалю є Штаб перемога, який займається медичним забезпеченням військовослужбовців ЗСУ. У фестивалі беруть участь Аркадій Войтюк, Віталій Тильний і Владзьо (дует "Вар'яти"), Вокальна студія "Тріумф", Писарівська школа мистецтв, Ірина Демчук, Михайло Глядик, хореоргафічні колективи Тернополя і численні волонтери. Тут можна придбати крафтові прикраси з бісеру та натурального каменю, сувеніри, зокрема, розписані власноруч гільзи від зброї... Також на фестивалі працює польова кухня, де можна скуштувати смачний плов, бограч чи чай. Усі кошти йдуть на рахунок благодійного фонду, за які закуплять автівку та IFAK аптечки. Фестиваль триватиме до 21.00. Приєднуйтесь! Більше дивіться на фото та відео.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025