«Норвегія-Україна»: один з найбільших міжнародних проєктів в Україні 8 років реалізовують у Тернополі

З 2014 року на базі Західноукраїнського національного університету реалізовують проєкт «Норвегія-Україна». Це одна з наймасштабніших міжнародних програм в Україні. Основне завдання – перепідготовка ветеранів та членів їхніх сімей на базі університету, а також соціальний і психологічний супровід від Громадської організації. Для багатьох учасників проєкту – це не лише навчання та можливість безкоштовно здобути новий фах, а й певний орієнтир на майбутнє.

Проєкт «Норвегія-Україна» передбачає організацію курсів професійної перепідготовки ветеранів та членів їхніх сімей на базі університету, а також соціальний і психологічний супровід від Громадської організації. Партнером і координатором з українського боку є «Міжнародний фонд соціальної адаптації». Фінансову підтримку надає Міністерство закордонних справ Норвегії.

двічі на рік відбуваються навчальні семестри за спеціальністю «Підприємництво»

У Тернополі проєкт реалізовують з 2014 року на базі Західноукраїнського національного університету. Відтоді успішно відбуваються двічі на рік навчальні семестри за спеціальністю «Підприємництво». Учасники впродовж 3 місяців навчаються, отримують консультації у професійних юристів та фінансистів, а також створюють бізнес-план власної справи.

Супровід проєкту здійснює громадська організація «Освітні та соціальні інновації». За її підтримки учасники мають змогу брати участь у різноманітних семінарах і тренінгах, що сприяють особистісному розвитку та обміну досвідом. Також мають можливість отримати індивідуальні консультації щодо роботи та відкриття власної справи, консультації психологічного та правового напрямку, сприяння у працевлаштуванні. Навіть після закінчення курсів випускники можуть розраховувати на подальшу підтримку. У разі необхідності професійні спеціалісти готові надати їм потрібну допомогу.

 

Випускники отримують свідоцтва про проходження перепідготовки від Західноукраїнського національного університету, диплом Міністерства закордонних справ Норвегії, а також спільний сертифікат Західноукраїнського національного університету і NORD-університету.

За 8 років курси завершив 1091 слухач. Чимало з них успішно відкрили та розвивають власну справу.

соціальної та професійної адаптації потребують передусім ветерани та члени їхніх сімей у малих містах

«Під час перепідготовки ми побачили, що соціальної та професійної адаптації потребують передусім ветерани та члени їхніх сімей у малих містах. Це зумовлено низьким рівнем соціально-економічного розвитку, недостатньо розвинутою інфраструктурою та недоліками системи соціально-побутового обслуговування. Є проблеми безробіття та обмежена транспортна комунікація.

З 2020 року ЗУНУ та ГО «Освітні та соціальні інновації» почали співпрацю з територіальними громадами Бережан, Підгаєць та Кременця. За три роки в цих містах перекваліфікувалися 227 осіб. Багато з випускників відкрили та розвивають власну справу», – розповідає голова громадської організації Роман Кулик.

Напередодні Різдва Христового слухачі проєкту «Норвегія-Україна» спеціальності «Підприємництво» м. Тернопіль та м. Бережани отримали дипломи та сертифікати про успішне завершення навчання. Окрім неоціненного досвіду, для декого участь у проєкті – промінчик світла, який сяє і чітко окреслює майбутній шлях.

56 слухачів упродовж трьох місяців навчалися підприємницької діяльності, знайомилися із основами бізнес-законодавства та психології, брали участь у різноманітних семінарах, майстер-класах, вебінарах, тренінгах, що сприятимуть майбутній успішній професійній самореалізації.

«Це були чудові, насичені подіями вечори, коли летиш додому, або з Лановець в Тернопіль, аби дізнатись щось нове, насититись знаннями»,- ділиться враженнями учасниця проєкту Наталя.

«Проєкт «Норвегія-Україна» у ЗУНУ став для мене відкриттям, це більше, ніж просто навчання. Тут я зустріла хороших друзів. Ми часто спілкуємося та робимо спільні проєкти. А особливо мене вразили психологічні тренінги та зустрічі з багатьма бізнесменами, які поділилися своїм досвідом. Викладачі відкрили для нас нові горизонти і ми стали трохи по-іншому дивитися на світ, адже впевнені, що ми у ньому не самі»,- розповідає слухачка Тетяна з м.Бережан.

«У листопаді 2022 року відбувся Міжнародний науково-методичний семінар організаторів проєкту «Норвегія-Україна» з питань соціальної та професійної адаптації ветеранів і членів їхніх сімей в Україні. Захід організували Західноукраїнський національний університет у співпраці з Міжнародним фондом соціальної адаптації.

з початком повномасштабного вторгнення проблема адаптації військових стала актуальнішою

Проблема професійної та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів, членів їхніх сімей та сімей загиблих є нагальною для України. До 2014 року це було пов’язано з масштабними скороченнями військового персоналу. З початком агресії росії проти України в 2014 році соціальної адаптації та перепідготовки почали також потребувати учасники бойових дій на Сході України та члени їхніх сімей, а з початком повномасштабного вторгнення проблема стала актуальнішою.

Через війну економічна ситуація в країні погіршується, можливості держави щодо ефективного надання послуг звільненим військовим та їхнім сім’ям не встигають за зростаючим попитом та необхідністю швидко і системно вирішувати проблему. Тому наразі гостро стоїть питання пошуку додаткових можливостей для продовження фінансування діючої перевіреної моделі та мережі виконавців проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS).

Згідно із договором про співпрацю між Міжнародним фондом соціальної адаптації (Україна) та Nord Університетом (Норвегія) осінній семестр 2022 року є фінальним за фінансуванням з боку норвезького уряду. Основним завданням трирічного договору була інтеграція напрацьованої за 19 років моделі професійної та соціальної адаптації військовослужбовців і членів їхніх сімей в державну систему України. Основним стейкхолдером та відповідальною організацією є Міністерство у справах ветеранів України. Також до адаптації військових долучаються Міністерство освіти і науки України та Міністерство оборони України.

У планах створення центру ветеранського розвитку при ЗУНУ

Але ми йдемо далі і працюємо над створенням центру ветеранського розвитку при ЗУНУ. Створення такого центру дасть змогу продовжити ефективну систему супроводу та професійної адаптації ветеранів війни та ветеранів військової служби після звільнення та підтримки членів їхніх родин», – поділилася проректор ЗУНУ Оксана Десятнюк.

«Спілкування та підтримка дуже потрібні рідним Героїв. З цією метою у Західноукраїнському національному університеті за підтримки Міжнародного фонду соціальної адаптації, у співпраці університету з відділом Мінветеранів у Тернопільській області та ГО «Освітні та соціальні інновації» провели чергову зустріч з членами родин загиблих українських воїнів.

Вони відчули підтримку, послухали поради психолога, корисно поспілкувалися. Учасники ділилися емоціями та переживаннями. Витинали об’ємних ангеликів з паперу в пам’ять про своїх рідних, які стали світлими Янголами . Це творче заняття та поетичні рядки на громадянську тематику , які прозвучали у процесі витинання, викликало позитивні емоції. Огорнули душу теплом також чудова різдвяна пісня на сучасний патріотичний лад та віншування від студентів університету», – розповідає головний спеціаліст Відділу Ірина Скасків.

В пам’ять про цей день учасники отримали невеличкі сувеніри.
Пам’ятаємо… Шануємо…
Дякуємо рідним за Героїв.
Дякуємо Героям за Україну.
Наша сила – в єдності та небайдужості, тому Україна переможе!

About the author

герой
trending_flat
“Його подвиг – це історія про мужність, самовідданість та безмежну любов до своєї країни”: Тернопільщина втратила молодого бійця

Чортківщина в скорботі, адже втратила свого молодого захисника Івана Попика. 17 жовтня 2024 року під час виконання бойового завдання біля села Єлизаветівка Покровського району Донецької області загинув Іван - житель села Капустинці Чортківського району Тернопільської області. Військовий був стрільцем-снайпером у 2-му аеромобільному відділенні 3-го аеромобільного взводу 4-ї аеромобільної роти військової частини А0224. Він віддав своє життя, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України. Про це повідомили у групі "Наш край - Чортківщина". "Україна знову втратила одного зі своїх найкращих синів. На фронті загинув Іван Попик – випускник Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету. Ця трагічна новина болем відгукнулася в серцях усіх, хто знав Івана, і стала черговим нагадуванням про жахливу ціну, яку платить наша країна за свою свободу. Його подвиг – це історія про мужність, самовідданість та безмежну любов до своєї країни. Іван Попик віддав найцінніше – своє […]

негода
trending_flat
Вода на порозі, а замість городу – озеро: наслідки негоди на Тернопільщині

На Тернопільщині протягом доби негода наробила біди людям. Зокрема затопила житлові будинки, її наслідки ліквідовували рятувальники.  На Лановеччині у селі Влащинці після сильного дощу підтопило два приватні будинки. Надзвичайники відкачали воду за допомогою мотопомпи. Про це повідомили в Головному управлінні ДСНС України у Тернопільській області. Читайте також: Підтопило дорогу, городи та домоволодіння. Негода наробила сильної біди на Тернопільщині (фото, відео) Також 3 червня гроза з громом у селі Синява перетворили людські городи на озера, а у Чернихівцях частково обвалився міст.

ДБР
trending_flat
У Тернополі працівник ТЦК завдав 320 тисяч збитків державі

На Тернопільщині вручили підозру працівнику ТЦК. Чоловік завдав збитків у розмірі 320 тисяч гривень.   Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру військовослужбовцю Тернопільського обласного ТЦК та СП за службову недбалість, що призвела до значних збитків під час воєнного стану. Про це повідомили в Теруправлінні ДБР у Львові. Слідство встановило, що у травні-липні 2022 року підозрюваний, будучи начальником продовольчого забезпечення, оформлював накладні на видачу харчів військовим, які фактично не проходили службу. В результаті таких дій було безпідставно видано продовольство на понад 3 тисячі осіб, що завдало державі збитків на суму майже 320 тисяч гривень. Через недбалість посадовця, частина продуктів, замість того, щоб потрапити до захисників, які їх потребували, опинилася на смітнику. Наразі слідчі ДБР вживають заходів для відшкодування завданих збитків. Читайте також: СБУ та ДБР проводили масштабну операцію: кого затримали у Тернополі "Дії військовослужбовця кваліфіковано за ч. 4 ст. 425 Кримінального […]

герой
trending_flat
На Покровському напрямку загинув захисник з Тернопільщини Іван Березнюк

На Чортківщині прощатимуться із захисником Іваном Березюком, який боронив українську землю від загарбників.  Загинув воїн 3 червня 2025 року під час виконання бойового завдання із стримування військової агресії російської федерації в районі н.п.Новоекономічне Покровського району Донецької області. Про це повідомили у фейсбук-групі "Наш край - Чортківщина". "Звістка про смерть українських захисників завжди є важкою і болісною… Ще один український військовий, ще один наш земляк, що воював за мир та свободу нашої країни, пішов від нас. Зі скорботою повідомляємо що боронячи державний суверенітет і територіальну цілісність загинув наш земляк, Березюк Іван Ярославович 10.08.1969 року народження, житель села Красне Гримайлівської громади. Світлий спомин про нього назавжди залишиться в наших серцях. Щирі співчуття рідним та близьким нашого славного Героя", - йдеться у дописі. Читайте також: Небесне військо поповнилось ще трьома Героями: загинули Анатолій Панасюк, Василь Ющишин і Захар Венчур

побиття
trending_flat
Били руками та ногами, тягали за волосся: у Тернополі жорстоко познущались з дівчини-підлітка (відео)

У Тернополі підлітки жорстоко побили дівчину. Відео конфлікту поширюють у соціальних мережах.  3 червня в одному із телеграм-каналів з'явилось відео, на якому група підлітків штовхає, тягає за волосся та всіляко ображає дівчину. Працівники Тернопільського районного управління поліції, за допомогою аналітиків кримінального аналізу та інспекторів ювенальної превенції, оперативно встановили особу постраждалої та двох кривдників, які завдали їй тілесних ушкоджень. "За фактом побиття вже розпочато кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України, яка стосується хуліганства, вчиненого групою осіб. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до чотирьох років", - повідомляють правоохоронці. У соцмережах повідомляють, що це не перший інцидент з кривдницею. Раніше вона неодноразово била дівчат. Читайте також: За побиття матері тернополянину загрожують громадські роботи, обмеження або позбавлення волі

Світлана Юліанівна ПРИДАТКЕВИЧ
trending_flat
Трагічна втрата для однієї з тернопільських лікарень: померла Світлана Придаткевич

Обірвалось життя працівниці Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні Світлани Придаткевич. На 60 році життя та після важкої хвороби померла сестра медичного ортопедо-травматологічного дитячого відділення з травматологічним пунктом Світлана Юліанівна Придаткевич. Про це повідомили у КНП "Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня". "Адміністрація та весь колектив лікарні висловлює щирі співчуття рідним та близьким з приводу непоправної втрати близької людини. У цей скорботний час ми поділяємо Ваше горе, підтримуємо та сумуємо разом із Вами. Віримо, що Господь прийме її світлу та щиру душу в Царство Небесне. Світла пам’ять про Світлану Юліанівну назавжди залишиться в серцях колег. Світла пам’ять", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Помер шанований священник з Кременеччини Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким Світлани. Хай спочиває з миром. Вічна пам'ять.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025