Глінтвейн, оленяча ковбаса, атракціони: у скільки тернополянам обійдеться “Зимове містечко”

10 грудня у Тернополі урочисто запалили новорічну ялинку, яка розміщується на Театральній площі. Цьогоріч ялинку вирішили запалити раніше, не 18 грудня, як зазвичай. Також запрацював ярмарок “Зимове містечко”, запустили атракціони та інші традиційні розваги.

Ми дослідили, скільки вартують товари та послуги “Зимового містечка”. У скільки обійдеться тернополянам похід на головну площу міста в період зимових свят?

Їжа та смаколики

Незважаючи на те, що ми прийшли не у годину пік, більшість торгових яток були відкритими. Продавець глінтвейну нам розповіла, що найбільше покупців у них ввечері, працюють до 22:00.

Глінтвейн у цієї милої дівчини коштує 40 грн за маленький стаканчик (150 мл) та 50 грн за більшу порцію.

Також продаються різні смаколики для дітей. Ціни стартують від 30 грн і вище. Шматочок натурального мармеладу – 30 грн.

Далі, ближче до ялинки, глінтвейн уже вартує 50 грн за маленьку порцію.

Цей пан продає справжні карпатські смаколики. Як стверджує, власного виробництва. На фото він відрізає нам шматок шиї. Вартість – 70 грн за 100 грам.

Також продається ковбаса з оленя. Її вартість – 1000 грн за кілограм. Її готують, вистоюючи цілий рік.

Також цей чоловік продає бринзу (40 і 50 грн за 100 грам), козиний сир дво- та трьохрічної витримки. Його вартість – 600 грн кілограм.

Читайте також: Головна красуня міста: як змінювалась ялинка від 50-х і до сьогодні

До слова, біля цієї торгової ятки багато покупців та бажаючих спробувати смаколики, адже пан дає усім покуштувати сири та ковбаси (і наливки) власного виробництва усім охочим.

Крім того, на Театральній площі продається їжа швидкого приготування. Наприклад, хачапурі з сиром обійдеться вам у 35 грн, такий ж із мясом свинини або курки – 40 гривень.

Розваги, атракціони та інше

Також днями у Тернополі біля ялинки відкрився парк атракціонів, який уже традиційно розміщується на Театральній площі.

Ціни на ці послуги нижче на фото. Для порівняння, улітку на цьому ж місці катання на “Гелікоптерах” або “Бджілках” (це такі карусельки для найменших) вартують 30-40 гривень. Цього літа “Терміново” писало про це (за посиланням).

Вартість жетону, який дозволяє пограти в аерохокей, баскетбол та інші ігри, то зараз він коштує 20 гривень, хоча улітку вартував удвічі менше.

Минулої зими ціни теж були такими високими. Підприємці ще скаржились, що їм встановили занадто високу ціну за оренду на Театральній площі і вони “майже нічого не заробляють”.

Також на головній площі міста відкрилося декілька торгових будиночків, у яких продають китайські іграшки – ті, що миготять, співають тощо. Їх дуже люблять дітки.

А у скільки грошей вам обійшовся похід з сім’єю до ялинки?

About the author

trending_flat
“Благаємо вас, не витрачайте наші гроші!” : чи вдалось тернополянам домовитись з міською владою

Сьогодні, 21 вересня, у Тернополі знову відбувався пікет "ЗСУ в ПЕРШУ чергу". Волонтери, родичі військових та небайдужі мешканці міста намагалися вкотре донести до влади міста свою позицію: щоб міська рада не витрачала гроші з бюджету на некритичні потреби, а допомогла нашим військовим з амуніцією, технікою, автівками тощо. Наші журналісти працювали на місці, розповідаємо детальніше, про що говорилось. Читайте також: “Я не хочу бруківки на пляжі!”: тернополяни мітингували проти безглуздих закупівель міської влади Сьогодні представники міської влади зустрічалися з ініціативною групою за закритими дверми. Про що домовились, дивіться у відео. https://youtu.be/rSgBC41Zook З'ясувалось, що у міста є гроші на допомогу військовим, але її не можуть надати, тому що нема запитів від командира військової частини. Будь-кому техніку чи амуніцію видати не можна, має бути хтось матеріально зобов'язаний. А командири військових частин або не бажають брати на себе таку відповідальність, або навіть не знають, […]

trending_flat
“Я не хочу бруківки на пляжі!”: тернополяни мітингували проти безглуздих закупівель міської влади

Під стінами Тернопільської міської ради відбулася акція "ЗСУ в першу чергу". У ній взяли участь військові, ветерани, волонтери та небайдужі тернополяни. На мітингу працювала і наша журналістка. Розповідаємо про причини такого зібрання та рішення, які винесли у результаті акції. Організаторкою мітингу є волонтерка Ольга Тимошенко. У коментарі журналістам вона сказала, що влада міста зобов'язана всі кошти з бюджету, які не є критичними потребами, спрямувати на потреби ЗСУ. Це як мінімум 132 698, 6 тис. гривень. Волонтери також вимагають зберегти при подальшому розподілі бюджету сталу ставку у розмірі 15% від бюджету громади. Згодом до мітингарів вийшла речниця міськради Мар'яна Зварич. Тернополяни вимагали присутності міського голови Сергія Надала. Проте речниця пояснила, що він не може бути присутнім, адже зустрічається з дружинами військових. Цей захід був запланований ще декілька днів тому. https://youtube.com/shorts/i58-2M0iFKk?feature=share Керівниця пресслужби відповідала на запитання тернополян, розповівши про суми, які спрямовує […]

trending_flat
“Цей фільм увійде в історію”: у Тернополі відбувся прем’єрний показ українського фільму “Довбуш”

У Тернополі відбулася прем'єра пригодницько-історичного екшену "Довбуш", однієї з найепічніших та наймасштабніших стрічок в історії незалежної України, як розповідає режисер Олесь Санін. Події у кіно відбуваються посеред Карпатських гір у 18 столітті, коли через жорстоке правління польських шляхтичів гуцули змушені були тікати в гори. Ім’я Олекси Довбуша стало безсмертним через цінності, за які він щиро боровся і готовий був покласти своє життя. Це передусім - любов до рідного краю та людей, які тут живуть. Режисер Олесь Санін так охарактеризував фільм: "Перш за все, це історія про свободу. Це історія про людей, які обрали собі шлях, навіть ціною життя здобути цю свободу і захищати її до останнього. Заради чого воювали тоді і воюємо зараз – заради любові. Це історія про величезну любов. Не лише про земну. Ми граємо і про любов на небесах". У головних ролях: Сергій Стрельніков (Олекса Довбуш), Даша […]

trending_flat
Волонтери з Тернополя уже четвертий рік роздають нужденним комплексні обіди

Група волонтерів з Тернополя уже четвертий рік щонеділі о 10 ранку роздають комплексні обіди для тих, хто потребує. 20 липня виповнилось три роки, відколи проєкт "Жовтий фартух" функціонує. Про те, як вдалось протягом трьох років щотижня без жодних виключень годувати людей, що опинились у складних життєвих обставинах, та труднощі, пов'язані з цим, розповів співорганізатор проєкту Сергій Кічула. Волонтери вистояли під час карантину, а відколи розпочалось повномасштабне вторгнення, людей, що потребують, побільшало. За час функціонування проєкту до нього долучилися тернопільські підприємці, власники бізнесів. Кожен із них витрачає свій дорогоцінний час, аби допомогти нужденним. У "Жовтому фартусі" наразі є 100 волонтерів, які щотижня зголошуються допомогти. Вони привозять продукти, готують їжу, роздають обіди. Тернопільський молокозавод "Молокія" раз у два тижні постачає 210 одиниць продукції. Це перший великий виробник продукції, який допомагає, розповідає Сергій Кічула. Є також представники бізнесу, які уже три роки привозять […]

trending_flat
Тернопільські волонтери перетворили 7-тонне інкасаторське авто на броньований центр управління артилерією. Фото, Відео

Єдиний шанс для українців перемогти у війні - щодня робити свій внесок на фронті чи в тилу. Мільйони людей щодня допомагають армії саме з тилу, звідки на передову надходять ліки, продукти, дрони, амуніція та автомобілі. І це дуже важливо. Українські волонтери, зокрема, і тернополяни, придбали у Великобританії інкасаторський автомобіль і перетворили його у броньований центр управління артилерією. Проєкт був складним.  Вимагав не лише чималих коштів, а й часу. Та з допомогою небайдужих людей задум все ж реалізували. Долучилися благодійники, власники бізнесу та небайдужі люди. Як все відбувалося, "Терміново" розповів тернополянин Юрій Гаврилюк. "Часто є запит, але немає розуміння, як реалізувати чи просто дорого. А іноді є можливість, а потреба інша. Про такого типу авто ми вже чули не раз. Вони потрібні або для управління артилерією, або для управління розвідкою (дронами). У нашому випадку були знайдені інкасаторські авто в Англії. Був […]

trending_flat
Збирають на аптечки та авто для ЗСУ: у Тернополі відбувається благодійний фестиваль

Сьогодні у Тернополі відбувається Благодійний фестиваль для збору коштів на авто для 214 окремого спецбатальйону ОПФОР та на аптечки для бійців, які захищають нас на фронті. Організаторами фестивалю є Штаб перемога, який займається медичним забезпеченням військовослужбовців ЗСУ. У фестивалі беруть участь Аркадій Войтюк, Віталій Тильний і Владзьо (дует "Вар'яти"), Вокальна студія "Тріумф", Писарівська школа мистецтв, Ірина Демчук, Михайло Глядик, хореоргафічні колективи Тернополя і численні волонтери. Тут можна придбати крафтові прикраси з бісеру та натурального каменю, сувеніри, зокрема, розписані власноруч гільзи від зброї... Також на фестивалі працює польова кухня, де можна скуштувати смачний плов, бограч чи чай. Усі кошти йдуть на рахунок благодійного фонду, за які закуплять автівку та IFAK аптечки. Фестиваль триватиме до 21.00. Приєднуйтесь! Більше дивіться на фото та відео.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025