03.06.2023
Аналітика Здоров’я Новини

У двох сусідніх із Тернопільською областях хочуть посилити карантин

На Прикарпатті та Буковині за останні дні різко зросла кількість нових випадків інфікування коронавірусом. Зважаючи на це, в регіонах хочуть посилити карантин. Загалом таке рішення на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалили стосовно 5 областей: Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, Закарпатської та Житомирської, повідомили в Кабінеті міністрів.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, ситуація з підвищенням захворюваності наприкінці лютого була очікуваною.  Зазвичай в цей період щороку зростає число хворих на ГРВІ. Тож посилені карантинні заходи, які проводилися в січні,  покликані були збити пік захворюваності. Віктор Ляшко зазначив, що завдяки цьому «вдалося втримати ситуацію» і медична система на сьогодні здатна витримати додаткове навантаження. Наразі ситуація контрольована. Водночас визначено лікарні, де за потреби буде розгорнуто додаткові ліжкомісця для хворих на СОVID-19, забезпечено їх киснем.

Читайте також: На Тернопільщині – п’ять спалахів коронавірусу та ускладнена ситуація в одному з районів

“Віктор Ляшко наголосив, що заходи мають бути комплексними. І без посилення карантинних обмежень та контролю за ними, зокрема, з боку керівництва областей, ситуацію утримати буде вкрай складно. Також Віктор Ляшко акцентував на шкідливості тривалого самолікування, коли люди звертаються за медичною допомогою на пізніх стадіях, що призводить до тривалого і складного лікування в медзакладах”, – повідомляють на Урядовому порталі.

У телеграм-каналі “Коронавірус у регіонах” наводять наступні дані стосовно кількості інфікованих:

На Івано-Франківщині:

19.02.2021 – 753 випадки;
18.02.2021 – 799 випадків;
17.02.2021 – 646 випадків;
16.02.2021 – 621 випадок.

В Чернівецькій області:

19.02.2021 – 458 випадків;
18.02.2021 – 436 випадків;
17.02.2021 – 386 випадків;
16.02.2021 – 343 випадки.

“В епіцентрі поширення COVID-19 – Чернівці. Більше сотні людей щодня потрапляють до лікарень. Медичні заклади заповнені на 75%. З-поміж недужих багато дітей”, – йдеться в повідомленні Коронавірус у регіонах.

Читайте також: 217 нових випадків, троє пацієнтів померли: яка ситуація з коронавірусом на Тернопільщині

Нагадаємо, через критичну ситуацію з COVID-19 в Івано-Франківській області місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила посилити карантин та віднести область до червоного рівня небезпеки.

В регіоні з 22 по 28 лютого буде заборонено:

– Працювати закладам громадського харчування, крім роботи на виніс.

– Проводити масові заходи.

– Працювати розважальним закладам.

– Очне навчання учнів 5-11 класів.

 

 

Схожі пости

Суд виніс вирок затриманому у центрі міста тернополянину, якого сплутали з депутатом міської ради

Світлана Гривас

На Тернопільщині два дні вируватиме негода: І рівень небезпеки

Дев’ять життів забрав ковід за добу на Тернопільщині

Перейти до панелі інструментів