Лікарні Тернопільщини отримали мільйони на лікування COVID, а пацієнти досі скаржаться, що витрачають власні кошти (інфографіка)

Від 63 до 72 тис. грн в середньому коштує лікування одного стаціонарного хворого з коронавірусом. Такі цифри вирахували громадські активісти проєкту «РозCORONOвані закупівлі: Вінниця, Тернопіль, Хмельницький”, які проводили дослідження у трьох областях за період з березня по липень. 

Власне, скільки обходиться лікування стаціонарних пацієнтів саме на Тернопільщині, активістам встановити не вдалося, оскільки в обласному управлінні охорони здоров’я їм не надали інформації  про кількість вилікуваних стаціонарних пацієнтів. Тоді як у сусідніх областях такі цифри отримали і з них також можна зробити певні висновки. Так, приблизна середня вартість лікування одного стаціонарного пацієнта у Хмельницькій області – 63 тис. грн, у Вінницькій – 72 тис грн. Формула, за якою рахують вартість цього лікування має 10 змінних і включає у себе не лише кількість хворих, а й обладнання, медперсоналу, пояснюють активісти проєкту. 

Найбільше коштів на лікування пацієнтів з ковідом на Тернопільщині виділила Національна служба здоров’я України (НСЗУ), повідомила тернопільська експертка проєкту, юристка Ольга Мазаєва. 

– За березень-липень цього року 63 медустанови Тернопільщини, які підписали договір з НСЗУ,  отримали 141 млн, – каже вона. – З них 22, 3 млн грн виділено на екстрену медичну допомогу. Ці кошти отримав Центр екстреної меддопомоги Тернопільщини. 5 млн виділили медбригадам, які були створені при багатьох медзакладах.  Решту 17 лікарень, які були опорними, отримали 113, 8 млн грн на стаціонарне лікування хворих з коронавірусом.

За березень-липень цього року 63 медустанови Тернопільщини отримали від НСЗУ 141 млн грн на лікування хворих з ковідом, повідомила Ольга Мазаєва (в центрі) (фото: Тернопільський прес-клуб)

Як з’ясували активісти проєкту «РозCORONOвані закупівлі”, від початку карантину до 3 серпня в обласні виявлено 3 тис. 113 хворих з COVID-19. Проте скільки з них лікувалися амбулаторно, а скільки стаціонарно – невідомо. Обласне управління охорони здоров’я повідомило, що такою інформацією не володіє.

– Ми надсилали запити у обласні управління охорони здоров’я. Хмельницька і Вінницька області дали відповіді, – розповідає пані Мазаєва. – А Тернопільська область сказала, що в них немає інформації стосовно кількості стаціонарних і амбулаторних хворих, які проліковані за цей період. Нам сказали звертатися безпосередньо до лікарень, які надавали послуги з лікування хворих з COVID-19.

На запити активістів відповіли не всі лікарні.  Відтак важко підрахувати, скільки в середньому коштує лікування одного пацієнта в медзакладах Тернопільщини. 

*У таблиці – кошти виділені медзакладам від НСЗУ та кількість пролікованих стаціонарних хворих з СOVID

– Можемо сказати скільки коштів виділили на кожну лікарню і скільки людей пролікувалися в деяких медзакладах (див. інфографіку), – говорить тернопільська експертка проєкту. – Наприклад, Тернопільський фтизіопульмонологічний центр отримав 8 млн грн і за період з березня по липень пролікував 108 хворих. Це дуже велика кількість за відносно невелику суму. А приміром, Підволочиська райлікарня отримала майже 7 млн грн, а пролікувала 9 хворих. Ми вивчали постанову Кабміну стосовно виділення коштів на стаціонарну допомогу коронавірусним хворим. Там є досить складна формула. Але всерівно не зрозуміли, чому такий розрив у цифрах і сумах. Цікавий взагалі механізм розподілу цих коштів. І як ми зрозуміли, що мало залежить від кількості хворих, яких проліковано. Там є лише один коефіцієнт, який враховує навантаження кількість пролікованих пацієнтів. А решта залежить від кількості обладнання, кількості бригад, які готові надавати послуги з реанімації хворих ось і вийшов такий дивний розподіл коштів. 

Стосовно іншого фінансування медзакладів області на лікування хворих з COVID-10 (див. інфографіку), то як з’ясували активісти, основний удар був покладений на місцеві бюджети – 35 млн грн, а також на благодійників. Благодійні організації, люди, установи перераховували медзакладам 21 млн 937 тис. грн. 

– Тут зазначені лише кошти, але дуже багато лікарень отримували від благодійників і матеріальну допомогу – засоби захисту, апарати ШВЛ, особливо Монастириська райлікарні, де був пік захворюваності. Медзаклади самі шукали меценатів і механізми, як забезпечити себе особливо на початкових стадіях, – зазначає Ольга Мазаєва. 

Нагадаємо, видання Терміново вже писало про те, скільки коштує тернополянам вилікуватися від коронавірусу. Як виявилося, і стаціонарні, і амбулаторні хворі витрачають на лікування навіть десятки тисяч гривень. Як розповідали герої нашої публікації, які лікувалися у стаціонарі, де мають надавати безкоштовну меддопомогу та ліки, навіть там доводилося купувати медикаменти за власні кошти. І це тоді, коли медзаклади отримали мільйони на лікування стаціонарних хворих з COVID-19. Зрештою те, що стаціонарних пацієнтам доводиться купувати медикаменти за власні кошти не заперечили і в обласному управлінні охорони здоров’я. Таку проблему пояснюють тим, що іноді пацієнтам не підходять препарати, які є у переліку безкоштовних, відтак їх потрібно купувати. 

Є перелік лікарських засобів, передбачених протоколом, і розхідних медичних матеріалів для лікування COVID-19, які медзаклади можуть купувати за кошти виділені НСЗУ. Проте цей список не дуже влаштовує медиків, зазначила у коментарі Терміново головна спеціалістка-терапевт управління охорони здоров’я ОДА Лариса Матюк Лариса Матюк.  

– Його просто треба доповнити іншими лікарськими засобами для того, щоб був більший вибір, – каже вона. – Ми надсилали пропозиції в МОЗ, щоб розширили цей список, але наразі змін немає. Нам звичайно, хотілось би, щоб було трохи менше навантаження на пацієнта. 

До слова, активісти проєкту «РозCORONOвані закупівлі: Вінниця, Тернопіль, Хмельницький” проаналізували також закупівлі, які здійснювали медзаклади Тернопільщини. Як виявилося, процедури були здійснені з порушеннями, а медзаклади нераціонально використовували державні кошти. І цього всього ніхто не контролював. Про це читайте у наступних публікаціях видання Терміново. 

 

About the author

trending_flat
Із кранів текла “кава і віскі” : чому тернополяни не змогли набрати чистої води перед її відключенням

Фото ванн з брудною водою, яку набрали напередодні відключення водопостачання у Тернополі, публікують користувачі соцмереж. Як тільки не називають з іронією рідину, яка тече з кранів: кавою, віскі, шампанським, фантою. Брудна вода увечері 18 травня з'являлася у різних мікрорайонах міста, пишуть у соцмережах. Тернополяни цікавляться, чому вода такої поганої якості.  Нагадаємо, у  Тернополі на два дні припинене водопостачання мікрорайонів “Сонячний”, “Аляска”, “Східний”, “Канада”, “Дружба”, “Кутківці”, “Пронятин”, “Березовиця”, а також довколишніх сіл у зв’язку з плановим промиванням водопровідних мереж і ремонтними роботами на насосних станціях та  мережах. Як повідомили у КП “Тернопільводоканал”, постачання води припиняється з 00 год 19 травня до 24 год 20 травня. Проте багато тернополян розповідають, що брудна вода почала тексти з кранів ще з 20.00 18 травня.  “Або ванну мити, або сидіти без води 2 дні” “То навіщо писати, що відключають в 00.00 год 19 травня, якщо ти […]

trending_flat
П’ятирічна Злата з Тернопільщини віддала 34 см свого волосся на перуки онкохворим дітям (відео)

Своє довге волосся заради перук для онкохворих діток вирішила підстригти 5-річна Злата Воробель із Заліщиків. Дівчинка цілий рік виношувала цю ідею і нарешті втілила її у життя.  - Якось донечка побачила по телебаченню сюжет, де дівчинка віддала своє волосся на виготовлення перук для онкохворих дітей, - пригадує мама Злати Юлія Воробель. - Тоді моя чотирирічна дитина почала розпитувати: що таке онко? Чому діткам необхідні перуки? Чому її ровесники такі бліденькі і сумні?  Ми  намагались їй все  пояснити. А згодом Златочка повідомила, що відмовляється підстригати кінчики, бо хоче відростити достатню довжину, щоб пожертвувати свою косу. На добру справу Злата віддала 34 см волосся. Заплетені дитячі кіски відправили до Львова для проєкту Hair for Share.  Як розповідає Юлія Воробель, у її доньки змалечку довге волосся, лише час від часу їй підрівнювали кінці. Проте у останній рік, відколи дитина загорілась мрією стати донором, […]

trending_flat
На Тернопільщині таксист висадив пасажирку з авто, коли вона попросила його одягнути маску

Про неприємний інцидент з водієм таксі у Теребовлі художниця Марія Ворончак написала у фейсбуці. 12 травня на автостанції жінка взяла таксі місцевої фірми “Княже”.  “Проїхавши декілька метрів, я помітила, що водій був без маски і попросила його одягнути її. Він не тільки відмовився виконати моє прохання, але розвернувся і висадив мене знову на автостанції”, - написала обурена пасажирка.  Жінку не розуміє, чому кожного разу потрібно просити таксистів одягати маски. - Чому керівництво таксі в Теребовлі не зобов'язує водіїв одягати маски при посадці пасажира? Яке право мав водій висадити мене з машини лише за те, що я попросила одягнути маску? - запитує Марія Ворончак.  Вона також просить фірму таксі розібратися з поведінкою водія.  “Відповів, що не повезе мене” Про цей випадок, як розповіла Марія Ворончак журналістці Терміново, вона одразу повідомила диспетчера служби таксі, де їй сказали, що у ситуації розберуться. Проте […]

trending_flat
“Збив і залишив помирати”: потерпіла у ДТП на Тернопільщині вимагає покарати сина поліцейського

19-річна Олена Хрещук з Тернопільщини добивається покарання винуватця ДТП, в якій вона отримала серйозні травми. Аварія сталася в серпні минулого року. Дівчина за цей час пережила дві операції, наново вчиться ходити, а водій, який є сином заступника начальника Шумського відділення Кременецького відділу поліції розгулює на волі. Про це Олена Хрещук написала на своїй сторінці в Instagram. Аналогічний пост опублікувала її мама Людмила Хрещук у фейсбуці. Матеріал містить фото з елементами насильства (ред.). “Він далі їздить на машині, мотоциклі, тракторі”  “8 місяців тому, 24 серпня  син замначальника поліції Андрій Д., житель с.Бриків Шумського району на службовому автомобілі батька збив мене і залишив саму помирати на вулиці, - написала у соцмережі Олена Хрещук. - Якби не почули люди в придорожній хаті, то не знаю, що було б зі мною до ранку. У мене внаслідок аварії вибиті зуби, перелом коліна зі зміщенням, струс […]

trending_flat
“Єдина надія – на Всевишнього і добрих людей”: на лікування Арсенка з Тернопільщини вже зібрали перший мільйон доларів 

Тисячі людей з Тернопільщини, всієї України та світу об’єдналися заради того, щоб зібрати кошти для маленького Арсена Бориса зі Скалата, в якого діагностували рідкісне захворювання СМА - спінально м’язова атрофія.  Небайдужі люди надсилають кошти на рахунки батьків хлопчика, організовують конкурси, ярмарки, розіграші, марафони, розпродажі, благодійні вечори. До доброї справи підключаються школярі, церковні парафії, волонтери, співаки, блогери, політики та підприємці. Нещодавно вдалося зібрати перший мільйон доларів на придбання ін'єкцї, яка коштує 2 млн 300 тис. доларів.  “Раніше ми думали, що це нереально...Але завдяки кожному з Вас за три місяці ми зібрали майже половину потрібної суми! Навіть не можу уявити СКІЛЬКИ людей подали нам руку допомоги ! Люди, ми щиро просим, не залишайте нас...Зустрівшись з родиною, розкажіть їм історію Арсенка... У нас єдина надія на Всевишнього і на добрих людей” , - написала у соцмрежі фейсбук мама Арсена Надія Борис.  На другий […]

trending_flat
У міськраді чекають на заяву мами залишеного у “Вікні життя” хлопчика

Інформація про те, що мама залишеного у “Вікні життя” хлопчика за кілька днів повернулася за сином, з’явилася у деяких тернопільських ЗМІ. Проте наразі офіційно цього не підтверджують ні у пологовому, ні у міськраді.  - Станом на 5 травня до нас із заявою мама не зверталася, - повідомила виданню Терміново начальниця міського управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Христина Білінська. - Офіційного листа із лікарні про появу мами ми теж не отримували.  Дітей переводять з пологового Медична директорка з дитинства та пологової роботи міської лікарні №2 Ольга Сидорчук також не підтвердила зацікавленість матері покинутим сином. Як каже вона, лікарня не займається усиновленням, відтак таких питань вона коментувати не може.  Нагадаємо, 28 квітня у "Вікні Життя", що в тернопільській міській лікарні №2, залишили здорового двотижневого хлопчика. Його назвали Володимир Великодній. А наступного дня у “Вікні життя” з’явилися ще новонароджені двійнята. Тут […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025