26.03.2023
Аналітика Новини

Показники змінились на 30%(!): як карантин вплинув на кількість шлюбів та розлучень на Тернопільщині

За період з 1 квітня по 1 серпня 2020 року відділи державної реєстрації актів цивільного стану Тернопільської області склали 1 447 актових записів про шлюб, отримали 127 заяв про розірвання шлюбу та склали 87 актів про розірвання шлюбу. Про це на запит онлайн-видання Терміново повідомили в Міністерстві юстиції України. Тобто, кількість шлюбів та заяв на оформлення розлучень зменшилася майже на 30%.

Якщо порівняти ці ж показники за попередні два роки, то цифри мають наступний вигляд:

  • за 01.04.2018-01.08.2018 складено 2 099 актових записів про шлюб, отримано 383 заяви про розірвання шлюбу, складено 273 актові записи про розірвання шлюбу;
  • за 01.04.2019-01.08.2019 – 2 045 записів про шлюб, 183 заяви про розлучення та 164 оформлених розлучення.

Тобто, за період карантину (ми брали для порівняння період з 1 квітня по 1 серпня за останні три роки – авт.) кількість шлюбів зменшилася майже на 30%, у порівнянні за аналогічний період в 2019 році. На стільки ж зменшилася і кількість заяв на розірвання шлюбу. Зменшилася також і кількість оформлених розлучень: 87 проти 164 за 2019 рік – а це майже вдвічі.

Як розповіла організаторка шлюбних церемоній в “Офісі щастя” Світлана Кріпець, в перші тижні карантину вони не працювали – такими були обмеження. Згодом, коли відчинилися, розписів поменшало.

– Спершу пари переносили дати одруження, тому зареєстрованих шлюбів справді було менше. Однак тепер ніхто вже цього не робить, бо не знають, як довго триватиме карантин, – пояснює Світлана Кріпець. Спілкуємося з нею у перерві між двома парами, які приносять документи, аби призначити дату шлюбу.

Карантинні обмеження відлякали спершу доволі багато пар, які хотіли влаштувати весілля навесні-на початку літа, адже розписуватися в масках, коли на урочистості можуть бути присутні лише 8 гостей, – це був варіант не для всіх.

– Відповідно до обмежень, у нас на церемонії можуть бути лише 10 людей, двоє з них – це наречені. Всі присутні мають бути в масках. Дехто з пар не знімає їх навіть тоді, коли шлюб скріплюють поцілунком, – зазначає організаторка.

Якщо порівнювати ситуацію в цілому по Україні, то також видно тенденцію до зниження активності за останні роки і різке зменшення їхньої кількості в 2020 році, з початком карантину. За період з 1 квітня по 1 серпня 2020 року кількість оформлених шлюбів впала на 39%, у порівнянні з аналогічним періодом у 2019 році.  На стільки ж зменшилася і кількість заяв на розірвання шлюбів. На 40% стало менше і доведених до завершення справ із розлучень.

Головне зображення: unsplash

Схожі пости

Чому депутати обласної ради і громадські організації Тернопільщини звернулися до президента, Кабміну і парламенту

Наталка Колтун

У Шумську п’яний водій скоїв ДТП: жінка в лікарні

У Тернополі врятували 5-річного хлопчика, який з вікна 8 поверху просив про допомогу (відео)

Перейти до панелі інструментів