ТОП-5 неймовірних місць Херсонщини, які обов’язково варто відвідати (фоторепортаж)

Якщо хочете побачити рожеві солоні озера, пустелю, заповідник із зебрами, глиняні пагорби та пожити на окремому острові, не покидаючи України, ласкаво просимо на Херсонщину.

Цього року карантин перешкодив багатьом із нас влаштувати заплановану відпустку за кордоном. Внутрішньому туризму пророкували небачений розвиток, але ніде правди діти – країна не надто готова до мандрівок самотужки. Через проблеми із громадським транспортом чимало справді цікавих точок так і залишаються недоступними українцям. Якщо ж маєте власне авто, любите довгі веломандрівки чи не боїтеся стопити – ось маршрут саме для вас.

Олешківські піски
Як розповідають працівники парку, піски “намив” льодовик

Найбільша пустеля Східної Європи – так про це місце пишуть в мережі. Площа – близько 175 тисяч гектарів. Раніше на території був полігон, після початку війни на Донбасі навчання тут знову відновили, тож майте це на увазі і ходіть лише туристичною стежкою. 

Перед тим, як потрапити на територію, вам проведуть інструктаж, розкажуть історію природного парку, які тварини тут не водяться, а які водяться, але яких ви точно не зустрінете, як от гадюку чи каракурта, бо вони уникають людей.

Що варто взяти з собою: 

– взуття, в яке не потрапляє пісок, або з якого пісок легко витрусити. Черевики чи міцні босоніжки. Якщо температура дуже висока, то босоніж піском ви не пройдете. 

– панамку або хустку на голову, аби уникнути сонячного удару. 

– воду.

– аптечку, про всяк випадок.

Екскурсійна стежка розрахована на 2-годинну прогулянку

Вартість:  552 грн –  за групу до 8 людей за екскурсію маркованими стежками. Екскурсія триває близько 2 годин.

Записатися на екскурсію можна ось тут https://nppop.gov.ua/

Рожеві озера
Рожевого кольору воді надають мікроорганізми

Рожевих озер на Херсонщині є кілька. Найбільш відоме – Лемурійське. Однак значно більшим і мальовничішим все ж є Сиваш. Принаймні таким воно є біля села Іванівка. Вода тут справді тримає не згірш Мертвого моря. А ще тут неглибоко, рівень води місцями – трішки вище коліна, тож цілком безпечно і для малечі.

Сіль в озері збирається невеликими пластинками

Що варто взяти з собою: прісну воду. Порада більш ніж очевидна: якщо маєте якісь ранки на тілі – від солоної води пектиме і то дуже. Тож, якщо вирішите поплавати, потім доведеться змивати з тіла шар солі. 

Вартість: безкоштовно. Тут можна навіть залищитися наніч із наметом. Якщо ж захочете більшого комфорту, в Іванівці можна орендувати кімнату. Вартує це орієнтовно 100 грн з людини за ніч.

Станіславські кручі
Місцями висота “скель” – до 40 метрів

Величезні земляні масиви,в обривах яких хлюпоче безкайній Дніпровсько-Бузький лиман. Так, це тут знімав кліп про місця щасливих людей гурт “Скрябін”. Надзвичайно мальовниче місця. Тут буває дуже вітряно, особливо нагорі. Тому на краю все ж не ходіть, як би не хотілося красивих світлин. Або принаймн не ходіть самі.

Кручі, які місцеві називають скелями, складаються із глиняних покладів різних періодів

Що варто взяти з собою: 

– купальник, бо в воду ви все ж захочете полізти, навіть якщо спершу цього не плануватимете;

– тут буває вітряно, тому і куртка з капюшоном буде не зайвою.

Вартість: безкоштовно.

Неподалік є садиби, де можна і розкласти намет, і помитися, і вина в місцевих придбати. От за це вже варто буде заплатити якісь 100 грн – за комфорт.

Джарилгач
На острові – два маяки: старий, якому понад 100 років, і каркас якого виготовляли в Парижі, та новий – діючий, його встановили в 1997 році.

Найбільший острів України, який цього року із  майже безлюдного перетворився на одне з найбільш популярних напрямків цього літа. 

Острів є частиною Національного природничого парку, тож не дивуйтеся, що вечорами до моря приходять дикі кабани, муфлони, а територією бігають олені.

Зі зручностей на острові є питна вода. Якщо дуже засумуєте за “цивілізацією”, то на пристані є генделик, де і кави зроблять, і прохододних напоїв можна випити, і на лежаку повалятися за окрему платню.

Чому сюди приїжджають? Білий пісок, прозора морська вода, досить мілко, мало людей – це точно не пляжі Одеси, де немає де й рушника постелити.

Вечорами до ас в гості можуть прийти дикі кабани, тому їжу біля наметів не залишайте. А недоїдки (шкірки від овочів та фруктів) висипайте в кущах трохи подалі від себе. І тварини наїдяться, і вам буде спокійніше.

Однак більшість приїжджих все ж обирають “дикий” відпочинок. Що місцями обертається купою сміття і “мін” у кущах. Тому вважайте!

На острів із порта у Скадовську ходять пароплави. Вартість – 200 грн. Час мандрівки в один бік – 1 год 15 хв. 

Якщо вже будете на острові, то йдіть гуляти вглиб – аби помилуватися пейзажами. Бо ж не морем єдиним..)

Підказка:

Квиток дає вам право на мандрівку на острів та назад, просто вкажіть при купівлі приблизний час і день, коли плануєте повертатися. На квитку напишуть дату і вам не доведеться платити ще раз. Тільки ж не загубіть на острові сам квиток.

Дехто, до слова, на острів потрапляє… пішки. Зі сторони Лазурного часто можна прийти на Джарилгач пішки. От тільки треба бути певним, що там наразі обмілів перешийок.

Пляжі Джарилгача подекуди густо всипані мушлями

Що взяти з собою: мішки для сміття. На пристані сміття щоразу вивозять на материкову частину, тож вам залишиться лише принести його із собою. Скло і пластик можна навіть окремо посортувати. А так то берете стандартний набір мандрівника: намет, спальник, посуд, продукти.

Вартість: безкоштовно + квиток на катер орієнтовно 200 грн.

Асканія Нова
Чи не найбільшою популярністю серед туристів користують зебри. (Фото: Кавун.City)

Ми сюди на жаль, не потрапили, але якщо матимете нагоду, то заїдьте обов’язково. Туристів в заповідник заманюють можливістю потрапити на сафарі – зблизька глянути, як живуть дикі тварини: зебри, коні Пржевальського, бізони та багато інших. Однак через жарке літо сафарі тепер проводять в порядку живої черги. Якщо ж вас влаштує і просто екскурсія, то на неї варто записатися заздалегідь.

Вартість: Екскурсія: 45 грн – для дітей, 65 грн – для дорослих.

Сафарі – 150 грн (ціни, наведені на сайті заповідника).

Контакти: http://askania-nova-zapovidnik.gov.ua/

Всі фото: Ірина Небесна (якщо не вказано інше)

 

About the author

trending_flat
“Літр баланди та 450 грамів каші, а тоді 10 годин на шахті”: історія політв’язня з Тернопільщини Ігоря Олещука

– Кадебісти знайшли написаний мною звіт, але під псевдонімом "Грушка".  Там я писав, що в школі була дискусія стосовно Мазепи. Історик називав його зрадником, а ми з однокласниками не боялися назвати його патріотом. По цьому знайшли мою контрольну роботу і прийшли по мене... Дали 25 років таборів суворого режиму. Мені було 17... Травень 2021-го року. Майже 73 роки опісля, двором, що на початку вулиці Коперніка, походжає чоловік. З сусідніх дворів вітер приносить сюди білі пелюстки цвіту аличі та вишень. І волосся у чоловіка таке ж біле. Надворі +20, а він – у довгій куртці. Ліва рука – у в'язаній чорній рукавиці. Згодом пояснить: рука мерзне і опухає. Чоловік оглядає дві наглядацькі вишки. Деревина почорніла від дощів. Де-не-де поламані поручні. – Діти гралися, – з посмішкою каже чоловік в чорній рукавиці. Прикидає, що варто десь дістати 3,5 метри дощок, аби встигнути […]

trending_flat
Захворюваність на ковід на Тернопільщині знижується вже 5 тижнів поспіль – епідеміолог

На Тернопільщині тенденцію до зниження захворюваності на ковід спостерігають вже 5 тижнів поспіль, про це на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом 14 травня розповів лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.  З 7 квітня в області спостерігають тенденцію до зниження захворюваності, однак впродовж тижня захворюваність не однакова. Це стала тенденція в цілому в країні, пояснив епідеміолог. – Пов'язано це з поведінкою людей, які зазвичай не звертаються за допомогою в п'ятницю-неділю, а чекають до понеділка. Тому середа-четвер – це тижневі піки, – каже Паничев. – Попри це, жовта лінія на діаграмі – це лінія тренду, яка вказує на тенденцію до зниження захворюваності. Впродовж трьох останніх тижнів середньоденна захворюваність в області наступна: – на цьому тижні – 146 випадків в середньому за день; – на попередньому тижні – 211; – два тижні тому – 271. Ці цифри говорять про чітку тенденцію […]

trending_flat
Тернопільським пенсіонерам за віком знову відновлять пільговий проїзд вдень

Із суботи, 15 травня, в Тернополі скасують обмеження щодо пільгового проїзду пенсіонерів за віком з 10.00 до 16.00. Відповідне рішення ухвалили на засіданні міського штабу для боротьби з коронавірусом. Нагадаємо, це обмеження ввели 22 березня, зважаючи на те, що через карантинні обмеження місць у громадському транспорті не вистачало для всіх, а особливо важко було дістатися на роботу працівникам критичних структур, зокрема, медикам. Як оцінив епідемічну ситуацію в місті лікар-епідеміолог Володимир Паничев, вона має тенденцію до зменшення кількості інфікованих. І вже не перший тиждень. – В цілому ситуація, яку ми спостерігаємо на сьогодні, є підставою, щоб приймати рішення про послаблення карантинних заходів, – каже Паничев. – Відповідно до постанови Кабміну №320, яка дає право посилювати заходи місцевій владі, тепер можна розглядати питання щодо скасування деяких обмежень, введених раніше. Наприклад, щодо обмеження проїзду у громадському транспорті. Читайте також: “А де ж транспорт? […]

trending_flat
Хто зміг потрапити на фінал Кубка України та що відбувається на стадіоні (фоторепортаж, відео)

Бути присутніми на фіналі Кубка України з футболу, де 13 травня зіграють "Динамо" (Київ) та "Зоря" (Луганськ), змогли далеко не всі. Із виділених лише 3000 місць на матч потрапили люди "від футболу", медики, атовці та вихованці дитячих спортшкіл. Про це Терміново розповів голова обласної асоціації футболу Тарас Юрик. За його словами, перш за все квитки отримали "довколафутбольні" люди. – В нас були колективні заявки усіх команд чемпіонату області та чемпіонатів районів, вони мали можливість викупити певну кількість квитків. На це була виділена квота. Велику частину отримали ветерани футболу та дитячо-юнацькі спортивні школи, – розповідає Юрик. – Квитки отримали медики, воїни АТО. За словами Юрика квитки отримували за принципом колективних заявок. Крім того частина квитків пішла і на команди "Зоря" та "Динамо". До цього на рішенні міського штабу для боротьби з коронавірусом йшла мова, що їм виділять 10% від квитків. Дісталися […]

trending_flat
“Мінусуємо в прирості захворювань”: ситуація з ковідом на Тернопільщині різко покращала, але чекають на наслідки травневих свят (відео)

На Тернопільщині та в обласному центрі, зокрема, різко знижується кількість випадків інфікування коронавірусом, а також кількість пацієнтів, які саме хворіють. В Тернополі приріст захворюваності взагалі пішов у мінус – становить -49,8%. Такі дані на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом у п'ятницю, 7 травня, повідомив лікар-епідеміолог Володимир Паничев.  Епідеміолог нагадує: перед святами він висловлював занепокоєння, щоб внаслідок застіль та гостин рівень захворюваності не почав рости знову. Але наразі критерії оцінювання ситуації дозволяють говорити, що є тенденція до зниження і вона є стабільною: адже знижується не лише кількість нових випадків, а й зменшується кількість людей, які хворіють. – Станом на сьогодні це 6 468 людей, а це вдвічі нижче, ніж ми мали в пік підйому захворюваності, – каже Паничев. – Кількість тих, хто одужують, перевищує кількість тих, хто захворіли. Зменшується також відсоток зайнятості ліжок у медзакладах: 29,7% – це […]

trending_flat
Теми, які викладати геть нелегко: чому навчатимуть тернопільських старшокласників на резонансному спецкурсі

У 2021-2022 навчальному році “Основи сім’ї” ввійдуть до переліку предметів, які мають бути у шкільній програмі Тернопільської міської територіальної громади. Відповідне рішення ухвалили на сесії міськради наприкінці січня цього року. Хоча напередодні по Україні активісти, батьки та фахівці піддали курс нищівній критиці через наявність у підручнику спірних тез та засилля шаблонних, але не завжди підтверджених реаліями, некоректних висновків. Щоправда, до частини зауважень автор курсу все ж дослухався. У Тернополі кінцеве рішення таки дали можливість приймати учням та їх батькам. Якщо вони вирішать, що ці уроки не є необхідними, на них можна буде не ходити. Оцінюватимуть предмет як кінцевий запис у табелі “зарах/незарах”.  Аби зрозуміти, про що саме цей курс, журналістка видання “Терміново” придбала робочі зошити для учнів 10-11 класів та проглянула їх із психологинею, директоркою Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги “Родина” Оленою Нагірною. Тут мусимо зробити уточнення: після численних звернень […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025