Вмивальники на вулицях та санітайзери у під’їздах: як на карантині живе В’єтнам

Платна та безкоштовна обсервація на вибір, можливість помити руки навіть просто посеред вулиці та звичка носити маски з самого малечку – які карантинні заходи ввела країна, що межує із Китаєм. 

Леся Захарчук разом із сім’єю живе у В’єтнамі вже більше семи місяців. До того практично рік прожили у Камбоджі. Чоловік Лесі працює маркетологом у місцевій IT-компанії, яка займається виробництвом ігор для мобільних телефонів, жінка доглядає за донечкою. Як на карантині живеться в країні, північної сусідкою якої є Китай, розповіла спеціально для Терміново.

Про карантинні обмеження

Оскільки В’єтнам є прямим сусідом Китаю на півночі, карантинні заходи почали вводити одразу після закінчення Китайського нового року. Це орієнтовно 1-3 лютого. В цей час тисячі китайців мали б повернутись назад у В’єтнам. Наприкінці січня призупинили авіасполучення з Уханем, а з 1 лютого – з Китаєм загалом, одночасно закрили сухопутні кордони. Починаючи з 4 лютого всі навчальні заклади відправили на карантин. Невдовзі призупинили рейси і з Південною Кореєю, Італією та Іраном.

Тут і далі фото з архіву Лесі Захарчук

Наприкінці березня закрили всі публічні місця (парки, сквери, дитячі майданчики, ресторани, салони краси і тд).

Обмежувальні заходи офіційно ввели у В’єтнамі з 1 квітня. Необхідно дотримуватись соціальної ізоляції. Людей просять залишатися вдома, максимально обмежити час перебування на вулиці за винятком випадків крайньої необхідності. При пересуванні відстань між людьми повинна становити два метри. Також забороняють збиратись більше двох людей. Призупинили громадський транспорт і таксі (залишилось тільки мототаксі). Необхідно носити маски на вулиці і в приміщенні (супермаркети, аптеки, лікарні). Натомість для літніх людей обмежень немає.

В’єтнамці абсолютно не переживають з приводу того, що потрібно носити маски, адже ходять в них практично від народження через забруднене повітря. Тому мода на маски тут вже давно 🙂

Про обсервацію та самоізоляцію

Поки країна була відкритою для туристів, карантин був обов’язковим. Правила змінювались кожного дня: спочатку тільки для тих, хто приїхав з Італії та Ірану, потім із всього Шенгену, пізніше з усіх країн, де зареєстрували більше 500 випадків заражень COVID-19. А з 22 березня В’єтнам закрив кордони для всіх іноземців. Наскільки мені відомо зі слів наших знайомих, які відбували примусовий карантин, є опція вибрати безкоштовний (це скоріше гуртожитки, військові бази і т.д.), або платний варіант (у готелі). В безкоштовному умови дуже прості і не завжди суперкомфортні, але сюди входить триразове харчування, медичний огляд після закінчення, безкоштовна здача тесту на коронавірус. Звичайно, є люди, які невдоволені, але всім не вгодиш. Завжди був вибір відмовитись від карантину і не в’їжджати в країну.

Для в’єтнамців культурно притаманна глибока повага для старших, для них важлива ієрархія. Це переносять і на відношення до влади. Мені здається, що вони довіряють рішенням уряду більше, ніж ми. А ось з особистою відповідальністю все по-іншому, тому що багато людей, як і у нас, легковажно відносяться до заборон, ігноруючи рекомендації влади

Про дефіцит та особливості захисних заходів

Як тільки почався пік у Китаї і потихеньку з’являлись випадки зараження вірусом COVID-19 у В’єтнамі, в аптеках був відчутний дефіцит масок, термометрів, одноразових рукавичок і так далі. Зараз є великий вибір багаторазових масок. Їх можна придбати навіть в більшості мінімаркетів. Вибір великий. Те саме і про антисептики.

 

Стосовно ж продуктів, то так, спершу спостерігалась легка паніка у місцевих. Я читала про великий попит на туалетний папір, як в принципі і в Україні. Тут логіка людей співпадає.

З цікавинок: в деяких місцях на вулиці встановили ось такі умивальнички, де можна при необхідності помити руки з милом, коли ти не вдома.

Ще з лютого в більшості публічних місць (супермаркетах, шопінгмолах, розважальних центрах) встановили контейнери з антибактеріальним гелем. У нас в будинку теж добавили санітайзери і просять дезінфікувати руки перед натисканням кнопок в ліфті.

 

Перший хіт, пов’язаний із коронавірусом, належить в’єтнамцям. Саме вони зняли мультиплікаційний кліп, в якому показали, як правильно мити руки, розповіли про те, що не варто доторкатись до обличчя і краще уникати людних місць.

ВОЗ відмітила успішну роботу В’єтнаму в боротьбі з COVID-19 і ставила його в приклад іншим країнам.

Про вихід із карантину

Вже близько тижня у В‘єтнамі немає нових випадків зараження, станом на зараз – 268 випадків COVID-19. Тож 22 квітня уряд прийняв рішення про послаблення обмежувальних заходів. Так, з 23 квітня народні комітети провінцій та великих міст самі визначатимуть умови відновлення роботи підприємств та бізнесу залежно від епідеміологічної ситуації на місці.

Відкрили торгові центри, починають відкривати ресторани, повернули можливість викликати в таксі саме машину, а не мото. Бачила оголошення, що деякі салони краси відновили свою роботу. Магазини з одягом теж працюють. Школи закриті і В‘єтнам досі закритий для іноземців. Але відновили внутрішнє транспортне сполучення країною.

About the author

trending_flat
“Літр баланди та 450 грамів каші, а тоді 10 годин на шахті”: історія політв’язня з Тернопільщини Ігоря Олещука

– Кадебісти знайшли написаний мною звіт, але під псевдонімом "Грушка".  Там я писав, що в школі була дискусія стосовно Мазепи. Історик називав його зрадником, а ми з однокласниками не боялися назвати його патріотом. По цьому знайшли мою контрольну роботу і прийшли по мене... Дали 25 років таборів суворого режиму. Мені було 17... Травень 2021-го року. Майже 73 роки опісля, двором, що на початку вулиці Коперніка, походжає чоловік. З сусідніх дворів вітер приносить сюди білі пелюстки цвіту аличі та вишень. І волосся у чоловіка таке ж біле. Надворі +20, а він – у довгій куртці. Ліва рука – у в'язаній чорній рукавиці. Згодом пояснить: рука мерзне і опухає. Чоловік оглядає дві наглядацькі вишки. Деревина почорніла від дощів. Де-не-де поламані поручні. – Діти гралися, – з посмішкою каже чоловік в чорній рукавиці. Прикидає, що варто десь дістати 3,5 метри дощок, аби встигнути […]

trending_flat
Захворюваність на ковід на Тернопільщині знижується вже 5 тижнів поспіль – епідеміолог

На Тернопільщині тенденцію до зниження захворюваності на ковід спостерігають вже 5 тижнів поспіль, про це на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом 14 травня розповів лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.  З 7 квітня в області спостерігають тенденцію до зниження захворюваності, однак впродовж тижня захворюваність не однакова. Це стала тенденція в цілому в країні, пояснив епідеміолог. – Пов'язано це з поведінкою людей, які зазвичай не звертаються за допомогою в п'ятницю-неділю, а чекають до понеділка. Тому середа-четвер – це тижневі піки, – каже Паничев. – Попри це, жовта лінія на діаграмі – це лінія тренду, яка вказує на тенденцію до зниження захворюваності. Впродовж трьох останніх тижнів середньоденна захворюваність в області наступна: – на цьому тижні – 146 випадків в середньому за день; – на попередньому тижні – 211; – два тижні тому – 271. Ці цифри говорять про чітку тенденцію […]

trending_flat
Тернопільським пенсіонерам за віком знову відновлять пільговий проїзд вдень

Із суботи, 15 травня, в Тернополі скасують обмеження щодо пільгового проїзду пенсіонерів за віком з 10.00 до 16.00. Відповідне рішення ухвалили на засіданні міського штабу для боротьби з коронавірусом. Нагадаємо, це обмеження ввели 22 березня, зважаючи на те, що через карантинні обмеження місць у громадському транспорті не вистачало для всіх, а особливо важко було дістатися на роботу працівникам критичних структур, зокрема, медикам. Як оцінив епідемічну ситуацію в місті лікар-епідеміолог Володимир Паничев, вона має тенденцію до зменшення кількості інфікованих. І вже не перший тиждень. – В цілому ситуація, яку ми спостерігаємо на сьогодні, є підставою, щоб приймати рішення про послаблення карантинних заходів, – каже Паничев. – Відповідно до постанови Кабміну №320, яка дає право посилювати заходи місцевій владі, тепер можна розглядати питання щодо скасування деяких обмежень, введених раніше. Наприклад, щодо обмеження проїзду у громадському транспорті. Читайте також: “А де ж транспорт? […]

trending_flat
Хто зміг потрапити на фінал Кубка України та що відбувається на стадіоні (фоторепортаж, відео)

Бути присутніми на фіналі Кубка України з футболу, де 13 травня зіграють "Динамо" (Київ) та "Зоря" (Луганськ), змогли далеко не всі. Із виділених лише 3000 місць на матч потрапили люди "від футболу", медики, атовці та вихованці дитячих спортшкіл. Про це Терміново розповів голова обласної асоціації футболу Тарас Юрик. За його словами, перш за все квитки отримали "довколафутбольні" люди. – В нас були колективні заявки усіх команд чемпіонату області та чемпіонатів районів, вони мали можливість викупити певну кількість квитків. На це була виділена квота. Велику частину отримали ветерани футболу та дитячо-юнацькі спортивні школи, – розповідає Юрик. – Квитки отримали медики, воїни АТО. За словами Юрика квитки отримували за принципом колективних заявок. Крім того частина квитків пішла і на команди "Зоря" та "Динамо". До цього на рішенні міського штабу для боротьби з коронавірусом йшла мова, що їм виділять 10% від квитків. Дісталися […]

trending_flat
“Мінусуємо в прирості захворювань”: ситуація з ковідом на Тернопільщині різко покращала, але чекають на наслідки травневих свят (відео)

На Тернопільщині та в обласному центрі, зокрема, різко знижується кількість випадків інфікування коронавірусом, а також кількість пацієнтів, які саме хворіють. В Тернополі приріст захворюваності взагалі пішов у мінус – становить -49,8%. Такі дані на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом у п'ятницю, 7 травня, повідомив лікар-епідеміолог Володимир Паничев.  Епідеміолог нагадує: перед святами він висловлював занепокоєння, щоб внаслідок застіль та гостин рівень захворюваності не почав рости знову. Але наразі критерії оцінювання ситуації дозволяють говорити, що є тенденція до зниження і вона є стабільною: адже знижується не лише кількість нових випадків, а й зменшується кількість людей, які хворіють. – Станом на сьогодні це 6 468 людей, а це вдвічі нижче, ніж ми мали в пік підйому захворюваності, – каже Паничев. – Кількість тих, хто одужують, перевищує кількість тих, хто захворіли. Зменшується також відсоток зайнятості ліжок у медзакладах: 29,7% – це […]

trending_flat
Теми, які викладати геть нелегко: чому навчатимуть тернопільських старшокласників на резонансному спецкурсі

У 2021-2022 навчальному році “Основи сім’ї” ввійдуть до переліку предметів, які мають бути у шкільній програмі Тернопільської міської територіальної громади. Відповідне рішення ухвалили на сесії міськради наприкінці січня цього року. Хоча напередодні по Україні активісти, батьки та фахівці піддали курс нищівній критиці через наявність у підручнику спірних тез та засилля шаблонних, але не завжди підтверджених реаліями, некоректних висновків. Щоправда, до частини зауважень автор курсу все ж дослухався. У Тернополі кінцеве рішення таки дали можливість приймати учням та їх батькам. Якщо вони вирішать, що ці уроки не є необхідними, на них можна буде не ходити. Оцінюватимуть предмет як кінцевий запис у табелі “зарах/незарах”.  Аби зрозуміти, про що саме цей курс, журналістка видання “Терміново” придбала робочі зошити для учнів 10-11 класів та проглянула їх із психологинею, директоркою Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги “Родина” Оленою Нагірною. Тут мусимо зробити уточнення: після численних звернень […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025