У Тернополі волонтерка збирала кошти на костюми для інфекціоністів. У медзакладі відхрещуються: просили не про це (оновлено)

Між волонтеркою та міською лікарнею швидкої допомоги – непорозуміння. Головний лікар запевняє: лист-прохання про захисні костюми використали по-іншому, ніж домовлялись. Медзаклад просив посприяти із постачанням готових засобів індивідуального захисту, волонтерка ж натомість почали збирати кошти на приватний рахунок – аби ці костюми пошити. Хоча де вона мала їх взяти, якщо навіть лікарня не може їх вільно купити, – незрозуміло. То хто кого не зрозумів?

Днями в соцмережі з’явився лист, підписаний головним лікарем тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярославом Чайківським, із проханням допомогти забезпечити медзаклад засобами індивідуального захисту (ЗІЗ – авт.). Слідом за листом публікували реквізити приватного рахунку місцевої волонтерки Оксани Голуб (Гопанюк), на які просили пересилати кошти для пошиття захисних костюмів для медиків. Чимало тернополян здивувались: головний лікар чи не на кожному засіданні оперативного штабу звітує, що ЗІЗ в них є.

А вже за кілька годин на офіційній сторінці лікарні швидкої допомоги спростували інформацію про збір коштів від їх імені.

Там пояснюють: лист справді писали вони, але ні про який збір грошей волонтерами мова не йшла. Його повинні були розповсюджувати серед громадських організацій, які б мали допомогти знайти вже готові костюми та інші ЗІЗ (маски, окуляри, рукавиці тощо).

“Листом не передбачався збір коштів на приватну карту волонтерів! Закликаємо тернополян не надсилати кошти на вказаний у таких постах рахунок!”, – йдеться в дописі на офіційній сторінці лікарні у фейсбуці.

На засіданні міського оперативного штабу пан Чайківський роз’яснив ситуацію детальніше.

– До нас у лікувальний заклад звернулась одна з волонтерок. Вона попросила листа, щоб на його підставі виділили одноразові комбінезони нашому інфекційному відділенню. Медична директорка підготувала такого листа, в якому чітко вказала: в нас є потреба в ЗІЗ. Але, незважаючи на це, вони використали це, додавши номер картки, і почали збір коштів. Ми інформацію спростували. Надіємось, що нас правильно зрозуміють. Лікарня забезпечена всім необхідним на найближчий місяць. Але ЗІЗ у нас є постійно необхідними, щоденний розхід – десь 30-40 комбінезонів. Тому треба їх постійно шукати. Але проблем із коштами немає, лише з замовленням.

Є гроші – але немає де придбати, пояснює Ярослав Чайківський, бо, за його словами, поки що на ринку немає сертифікованих захисних комбінезонів.

І саме з цієї причини й виникло непорозуміння між лікарнею та волонтеркою Оксаною Голуб. Лікарня дала запит: потрібні захисні костюми. Лист мав це підтверджувати. Але ніхто в лікарні не спитав, де волонтерка-медик зможе їх дістати, якщо їх купити і самій лікарні зараз важко. Тож вона знайшла інший вихід – шити. Але на пошиття потрібні були кошти.

– Я волонтерю ще з 2014 року, – розповідає Оксана Голуб. – Що тут, що стосовно АТО працюю однаково, з’ясовую все, як на передовій. Питаю: “хлопці, що вам треба?”. Я ніколи не телефонувала ні до генерала, ні до полковника. Збирала допомогу, надсилала і робила фотозвіт. Так і цього разу зробила. Оскільки серед тих, хто підхопив коронавірусну хворобу в нашій області, майже кожен четвертий – медик, то хто нас буде лікувати, якщо захворіють вони всі?

Тому кілька тижнів тому Оксана Голуб звернулась до завідувачки інфекційним відділенням, але та була у відпустці. Тож надати інформацію, чи є в медиків достатньо захисних костюмів, не змогла і відіслала до адміністрації лікарні.

– Там сказали: якщо будуть костюми, то вони будуть раді, – згадує волонтерка. – Але, щоб перестрахуватись, я попросила від лікарні листа, який би підтвердив: костюмів справді треба. Однак лист вийшов із помилками, у ньому навіть не вказали дату.

Як би там не було, головний лікар лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський цього листа  підписав. І от на цьому етапі й виникло непорозуміння. Волонтерка, реагуючи на інформацію про те, що засоби індивідуального захисту немає де купити, вирішила, що треба зібрати кошти на їх пошиття. І робила це, консультуючись із лікарем-інфекціоністом лікарні швидкої допомоги. Тобто, в лікарні, очевидно, все ж знали про збір коштів.

– Я волонтерю в Логістичному центрі допомоги бійцям АТО. Але, щоб не змішувати кошти, які йдуть на їхній рахунок, і ті, які ми збиратимемо на пошиття захисних костюмів для медиків, вирішила відкрити окремий рахунок на своє ім‘я.

Тим часом Оксана уточнила із лікарем-інфекціоністом лікарні швидкої допомоги які саме костюми медикам потрібні, який матеріал підійде.

– Мені надіслали зразки тканини, з ними я пішла до інфекціоніста, аби він вказав, які їх влаштують, продовжує волонтерка. – Вибрали потрібний, знайшли майстрів для пошиття. Вчора вже зробили зразок того костюма, порадились із лікарем, вдосконалили викрійку, щоб у медперсоналу були кишені для ключів та мобільного. Вчора ж зробили примірку і вже будемо шити з тих 100 метрів тканини, яку  замовила.

Оксана Голуб ще раз наголошує: як вона мала б забезпечити лікарню захисними костюмами, її ніхто не питав.

– А я теж не казала, як я це буду робити. Я питала: костюми треба? Сказали, що так. А тепер через те, що я відкрила рахунок, я ледь не зловмисниця, – розповідає далі волонтерка. – Але я на це закриваю очі. Мені вже допомагають атовці, розказали про збір коштів меценатам. Ви зрозумійте, лікарі повинні мати захист!

Тож виходить історія про те, що ініціатива карається. Листа складали заступники, але підписував його головний лікар. І поки Ярослав Чайківський пояснював, що не давав дозвіл на збір коштів, лікарі-інфекціоністи допомагали волонтерці розробляти викрійку захисного костюма.

Як каже Оксана Голуб, Чайківський до неї не телефонував, щоб з’ясувати непорозуміння.

– Хоча мій номер йому дали. Натомість мені передали його звернення, що він не давав мені дозволу на збір коштів. Хоча в той же час каже, що купити костюми немає де. Але ми ж саме з цих міркувань і почали збирати кошти, аби їх пошити. Бо медикам потрібен резервний запас. Не знати, що буде за два тижні. Якщо почнуть хворіти інфекціоністи, хто нас буде лікувати?

Поки що ж волонтерка продовжує збирати кошти на пошиття захисних костюмів для медиків інфекційного відділення. Але переймається, що отакі нез’ясовані і непояснені історії можуть підірвати довіру до волонтерського руху.

– Наразі працюватиму над пошиттям, поки будуть надходити кошти. Коли це закінчиться, я теж на зарплату в 5 тисяч гривень нічого вдіяти не зможу, – каже Оксана.

Довідка:

Якщо хочете фінансово допомогти міській лікарні швидкої допомоги, то ось її реквізити:

Офіційні рахунки лікарні: КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги»

код ЄДРПОУ 02001297

р/р UA673387830000026009055120171

в АТ КБ “ПриватБанк”

МФО 338783

р/р UA963003460000026001023887801

в АТ “Альфа-Банк”

МФО 300346

Якщо хочете підтримати ініціативу Оксани Голуб із пошиття захисних костюмів для медиків інфекційного відділення, то ось реквізити, на які вона збирає кошти:

Головне зображення pixabay

 

About the author

trending_flat
“Літр баланди та 450 грамів каші, а тоді 10 годин на шахті”: історія політв’язня з Тернопільщини Ігоря Олещука

– Кадебісти знайшли написаний мною звіт, але під псевдонімом "Грушка".  Там я писав, що в школі була дискусія стосовно Мазепи. Історик називав його зрадником, а ми з однокласниками не боялися назвати його патріотом. По цьому знайшли мою контрольну роботу і прийшли по мене... Дали 25 років таборів суворого режиму. Мені було 17... Травень 2021-го року. Майже 73 роки опісля, двором, що на початку вулиці Коперніка, походжає чоловік. З сусідніх дворів вітер приносить сюди білі пелюстки цвіту аличі та вишень. І волосся у чоловіка таке ж біле. Надворі +20, а він – у довгій куртці. Ліва рука – у в'язаній чорній рукавиці. Згодом пояснить: рука мерзне і опухає. Чоловік оглядає дві наглядацькі вишки. Деревина почорніла від дощів. Де-не-де поламані поручні. – Діти гралися, – з посмішкою каже чоловік в чорній рукавиці. Прикидає, що варто десь дістати 3,5 метри дощок, аби встигнути […]

trending_flat
Захворюваність на ковід на Тернопільщині знижується вже 5 тижнів поспіль – епідеміолог

На Тернопільщині тенденцію до зниження захворюваності на ковід спостерігають вже 5 тижнів поспіль, про це на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом 14 травня розповів лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.  З 7 квітня в області спостерігають тенденцію до зниження захворюваності, однак впродовж тижня захворюваність не однакова. Це стала тенденція в цілому в країні, пояснив епідеміолог. – Пов'язано це з поведінкою людей, які зазвичай не звертаються за допомогою в п'ятницю-неділю, а чекають до понеділка. Тому середа-четвер – це тижневі піки, – каже Паничев. – Попри це, жовта лінія на діаграмі – це лінія тренду, яка вказує на тенденцію до зниження захворюваності. Впродовж трьох останніх тижнів середньоденна захворюваність в області наступна: – на цьому тижні – 146 випадків в середньому за день; – на попередньому тижні – 211; – два тижні тому – 271. Ці цифри говорять про чітку тенденцію […]

trending_flat
Тернопільським пенсіонерам за віком знову відновлять пільговий проїзд вдень

Із суботи, 15 травня, в Тернополі скасують обмеження щодо пільгового проїзду пенсіонерів за віком з 10.00 до 16.00. Відповідне рішення ухвалили на засіданні міського штабу для боротьби з коронавірусом. Нагадаємо, це обмеження ввели 22 березня, зважаючи на те, що через карантинні обмеження місць у громадському транспорті не вистачало для всіх, а особливо важко було дістатися на роботу працівникам критичних структур, зокрема, медикам. Як оцінив епідемічну ситуацію в місті лікар-епідеміолог Володимир Паничев, вона має тенденцію до зменшення кількості інфікованих. І вже не перший тиждень. – В цілому ситуація, яку ми спостерігаємо на сьогодні, є підставою, щоб приймати рішення про послаблення карантинних заходів, – каже Паничев. – Відповідно до постанови Кабміну №320, яка дає право посилювати заходи місцевій владі, тепер можна розглядати питання щодо скасування деяких обмежень, введених раніше. Наприклад, щодо обмеження проїзду у громадському транспорті. Читайте також: “А де ж транспорт? […]

trending_flat
Хто зміг потрапити на фінал Кубка України та що відбувається на стадіоні (фоторепортаж, відео)

Бути присутніми на фіналі Кубка України з футболу, де 13 травня зіграють "Динамо" (Київ) та "Зоря" (Луганськ), змогли далеко не всі. Із виділених лише 3000 місць на матч потрапили люди "від футболу", медики, атовці та вихованці дитячих спортшкіл. Про це Терміново розповів голова обласної асоціації футболу Тарас Юрик. За його словами, перш за все квитки отримали "довколафутбольні" люди. – В нас були колективні заявки усіх команд чемпіонату області та чемпіонатів районів, вони мали можливість викупити певну кількість квитків. На це була виділена квота. Велику частину отримали ветерани футболу та дитячо-юнацькі спортивні школи, – розповідає Юрик. – Квитки отримали медики, воїни АТО. За словами Юрика квитки отримували за принципом колективних заявок. Крім того частина квитків пішла і на команди "Зоря" та "Динамо". До цього на рішенні міського штабу для боротьби з коронавірусом йшла мова, що їм виділять 10% від квитків. Дісталися […]

trending_flat
“Мінусуємо в прирості захворювань”: ситуація з ковідом на Тернопільщині різко покращала, але чекають на наслідки травневих свят (відео)

На Тернопільщині та в обласному центрі, зокрема, різко знижується кількість випадків інфікування коронавірусом, а також кількість пацієнтів, які саме хворіють. В Тернополі приріст захворюваності взагалі пішов у мінус – становить -49,8%. Такі дані на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом у п'ятницю, 7 травня, повідомив лікар-епідеміолог Володимир Паничев.  Епідеміолог нагадує: перед святами він висловлював занепокоєння, щоб внаслідок застіль та гостин рівень захворюваності не почав рости знову. Але наразі критерії оцінювання ситуації дозволяють говорити, що є тенденція до зниження і вона є стабільною: адже знижується не лише кількість нових випадків, а й зменшується кількість людей, які хворіють. – Станом на сьогодні це 6 468 людей, а це вдвічі нижче, ніж ми мали в пік підйому захворюваності, – каже Паничев. – Кількість тих, хто одужують, перевищує кількість тих, хто захворіли. Зменшується також відсоток зайнятості ліжок у медзакладах: 29,7% – це […]

trending_flat
Теми, які викладати геть нелегко: чому навчатимуть тернопільських старшокласників на резонансному спецкурсі

У 2021-2022 навчальному році “Основи сім’ї” ввійдуть до переліку предметів, які мають бути у шкільній програмі Тернопільської міської територіальної громади. Відповідне рішення ухвалили на сесії міськради наприкінці січня цього року. Хоча напередодні по Україні активісти, батьки та фахівці піддали курс нищівній критиці через наявність у підручнику спірних тез та засилля шаблонних, але не завжди підтверджених реаліями, некоректних висновків. Щоправда, до частини зауважень автор курсу все ж дослухався. У Тернополі кінцеве рішення таки дали можливість приймати учням та їх батькам. Якщо вони вирішать, що ці уроки не є необхідними, на них можна буде не ходити. Оцінюватимуть предмет як кінцевий запис у табелі “зарах/незарах”.  Аби зрозуміти, про що саме цей курс, журналістка видання “Терміново” придбала робочі зошити для учнів 10-11 класів та проглянула їх із психологинею, директоркою Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги “Родина” Оленою Нагірною. Тут мусимо зробити уточнення: після численних звернень […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025