30.03.2023
Новини

Джерело поширення COVID-19 на Шумщині – Почаївська лавра. Результати епідрозслідування

На засіданні оперативного штабу Тернопільщини по боротьбі з коронавірусом, яке відбулося 16 квітня в облдержадміністрації, окремо обговорили питання роботи у Великодній період Почаївської лаври.

– Ви знаєте, що у нас сьогодні визріла ситуація у Шумському району, яка тісно пов’язана з Почаївською лаврою, – розповідає головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук. – Священник, який співає у хорі Почаївської лаври, є також священнослужителем у Збаразькому районі, дружина його працює в бухгалтерії Шумської райлікарні. Відповідно контакти пішли як по бухгалтерії, так і головний лікар в Шумську позитивний. І вчора був 21 позитивний результат, а всього є 26 позитивних, це буквально за два дні досліджень.

Під час епідрозслідування, продовжує Оксана Чайчук, виявилось, що із цим священником пов’язаний також спалах у Дубенському районі Рівненщини.

  • Пробували вчора вийти на зв’язок із предстоятелем лаври, – каже пані Чайчук. – Він на зв’язок не виходить, його помічник пообіцяв сьогодні до 13-ї години надати списки хористів у Почаївській лаврі, цього не відбулося.

Зараз із керівництвом Лаври намаються зв’язатися правоохоронці Кременеччини. Міський голова Почаєва, за словами головної санітарної лікарки області, теж не поспішає надавати допомогу епідеміологам.

  • Вдалося обстежити ще двох священників, ще двох хористів і решта, ви самі розумієте, контакт дуже великий, – резюмує Оксана Чайчук. – Священнослужителі, які співають в хорі лаври, мають парафії у Шумському, Кременецькому, Збаразькому районах. Якщо ми матимемо результати обстеження, будемо мати великий спалах.

Головна санітарна лікарка області повідомила також те, що є також звернення консула Молдови, оскільки 8 молдаван привезли інфекцію саме з Почаєва. Питання перебуває також на контролі у Прем’єр-міністра.

Як повідомив начальник ГУ Нацполіції в області Олександр Богомол, йому теж не вдається зв’язатися із предстоятелем Лаври та іншими представниками. Сьогодні він зустрінеться із керівником Кременецького райвідділу поліції.

  • Списки ми маємо людей, – каже Олександр Богомол. – Але там 600 чоловік, перевіряти всіх недоцільно, треба встановити тісне коло. Цю інформацію ми надамо лабораторному центру.

Керівник обласної поліції пропонує все ж встановити додаткові блокпости на в’їздах до Почаєва, аби обмежити в’їзд і виїзд, особливо екскурсійних груп.

  • Режим роботи цих постів я просив би залишити в моїй компетенції, – зазначає пан Богомол. – Після того, як ми проведемо зустріч і переговори, можливо, вони самі закриються.

На ремарку голови ОДА, чи справді вони самі закриються, Олександр Богомол відповів: «Переконаний в тому, що закриються».

Голова ОДА Володимир Труш зазначив, що жарти та ігри закінчились.

Представники облдержадміністрації також проведуть перемовини, аби керівництво лаври дало дозвіл на дезінфекцію усього комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської лаври.

Відеоверсію засідання оперативного штабу області дивіться тут

Як повідомила керівниця ДУ Тернопільського ОЛЦ Оксана Чайчук 17 квітня в інтерв’ю Суспільне Тернопіль, вона допустила некоректність в інформуванні під час засідання оперативного штабу.

– Я подала не зовсім коректну інформацію, що дружина одного зі священників працює бухгалтером Шумської центральної районної лікарні, це не зовсім вірно, вона працює в іншому лікувальному закладі, – каже Оксана Чайчук. – А люди, які захворіли у Шумській лікарні, є учасниками хору однієї з Шумських церков, які теж часто бувають у Почаївській лаврі.

За словами Оксани Чайчук, зараз обстежують сім’ї священників та хористів, які захворіли на коронавірус. Також обстежують хористів, які співають на богослужіннях у Почаївській лаврі.

Оксана Чайчук каже, що священники Почаївської лаври погодилися, що богослужіння там проводитимуть за правилами, які встановила обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки. За цими правилами в храмі служба має відбуватися без вірян або не більше 10-ти осіб одночасно.

Схожі пости

Справу про смерть чоловіка, якому медики не надали допомоги, закривають

Світлана Гривас

На Донеччині загинув 22-річний захисник з Тернополя

Дві сільські громади обігнали Тернопіль за рівнем доходів на одного мешканця (інфографіка)

Перейти до панелі інструментів