01.12.2020
Новини Соціальні проблеми

Ситуацію навколо гаражного кооперативу “Аляска-авто” вивчатиме комісія обласної ради

Проблема гаражного кооперативу «Аляска-авто», про яку неодноразово писали журналісти «Терміново», триває восьмий рік. Власники гаражів кажуть, за цей час 5,75 га землі, на яких розміщені 1340 гаражів,  намагаються у них забрати усілякими способами.

10 грудня представники ініціативної групи завітали на сесію обласної ради, аби викласти проблему депутатському корпусу.

  • У 2019 році, завдяки зусиллям власників гаражів і облдержадміністрації, нам ця ділянка була виділена, – звернувся до присутніх представник ініціативної групи Михайло Малкуш. – Першим розпорядженням голови ОДА №333 була повернута облдержадміністрації, а другим, за номером 355, виділена гаражному кооперативу «Аляска-авто» з подальшим розподілом між членами кооперативу земельних ділянок під гаражами.

Люди припускають, що представники бізнесових структур роблять все для того, щоб вони цю землю не отримали. Наголошують, що ділянка була облаштована в 1996-1997 роках заводом «Сатурн» за цільові внески власників гаражів, в подальшому утримувалась за рахунок їхніх коштів, сплачених за надання послуг з автостоянки. Вона не використовувалась жодного дня, згідно з цільовим призначенням, для будівництва. На ній не проводили будівництво складських, виробничих, адміністративних та інших приміщень і споруд.

Земля передавалась підприємствам Тернопільського державного науково-технічного підприємства «Промінь», недержавним структурам (ТОВ «Наталі», КП «Тернопільбудінвестзамовник»).

  • Складається враження, що органи, які проводять реєстрацію, – Держгеокадастр, державні реєстратори – за чиєюсь вказівкою проводять маніпуляції з перереєстрацією та внесенням змін в реєстрі без відповідного пакету документів, передбаченого законодавством, – каже Михайло Малкуш. – Керівництво «Променя» та владні структури спеціально не приймали і не збираються приймати законне рішення, чим створюють конфліктну ситуацію між підприємствами і власниками гаражів.

Власники гаражів вважають, що гаражі знаходяться на ділянці законно, мають законні підстави для отримання земельних ділянок у власність згідно з Конституцією України, земельного кодексу України та інших законодавчих актів.

  • Ми просимо обласну раду створити комісію зі всіх зацікавлених сторін, яка б перевірила на місці правдивість викладених фактів, – говорить Михайло Малкуш. – Впевнилась у тому, що дану земельну ділянку ніколи не використовували для будівництва підприємств, прийняла законне рішення і поставила крапку у цій штучно створеній Тернопільською міською радою в 2012 році проблемі.

Депутати обласної ради вислухали звернення і підтримали рішення створити комісію, яка детально вивчить ситуацію. Журналісти “Терміново” продовжують відстежувати долю гаражного кооперативу.

Читайте також: Кому має належати земля під гаражами на “Алясці” – людям чи Укроборонпрому?

Восьмий апеляційний суд відсудив у Тернопільської облдержадміністрації землі Укроборонпрому

 

Схожі пости

Справжній дідух не купити. Ярослав Осадца про створення символу Різдва 

Юлія Вітюк

Відсьогодні через тріщину балки на мості перекрито трасу міжнародного значення (схема об’їзду)

Шахраї продали одній жінці неіснуючі колеса, а іншій – такий же телефон