23.04.2021
#шо_там_у_влади Новини

Заступник міністра у Тернополі пообіцяв: до кінця місяця проведуть аудит усіх спиртзаводів України

З 11-ти спиртових заводів Тернопільщини працює лише 4, усі вони належать ДП “Укрспирт”. Такі цифри озвучили на нараді  з питань розвитку спиртової галузі, яку провів у Тернополі президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з робочим візитом 1 листопада. 

Йшлося й про те, що понад половину українського спирту виробляють в тіні, а державні спиртові заводи десятки років контролює криміналітет. 

  • Змінити ситуацію можна шляхом демонополізації, детінізації та приватизації спиртової галузі, – повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Один з конкретних кроків запропонував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький. До кінця місяця, за його словами, в Україні проведуть аудит усіх спиртзаводів. 

  • Ми розуміємо, що всі 80 заводів наразі не зможуть виробляти харчовий спирт, – каже Тарас Висоцький. – Частина з них фізично застаріла, частина – морально. З нашої точки зору, близько третини заводів потрібно доінвестувати і переорієнтувати на виробництво біоетанолу. 

 

На думку чиновників міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, ці заводи повинні знайти інвесторів і отримати нове дихання. 

Президентський законопроект передбачає чотири кроки: скасування державної монополії на виробництво спирту з 1 січня 2020 року, скасування обмежень на будівництво спиртових заводів та приватизацію наявних, ліцензування виробництва та оптової торгівлі спиртом, обмеження імпорту спирту до 1 січня 2022 року.

Схожі пости

Тернополян кличуть на Театральний майдан на мирний протест

Прем’єр зізнався, що розглядає варіант ще жорсткішого карантину, якщо локдаун вихідного дня не спрацює

“Укрзалізниця” має знизити ціну колективного бронювання квитків