25.06.2022
Місто Новини

Чотири зірки на алеї – чотири історії (фото, відео)

Зірки телеведучому Ігореві Пелиху, спортсмену Андрієві Пушкарю, хормейстеру Ізидору Доскочу і 30-річчю міського товариства «Вертеп» відкрили сьогодні, 28 серпня, на Алеї зірок у Тернополі (вулиця Сагайдачного).

На відкритті були родичі та друзі тих, кому встановили зірки, і багато спогадів та емоцій.

Як зазначив начальник управління культури та мистецтв ТМР Олександр Смик, Алея зірок – це пам’ять про видатних тернополян, історичний тренд і туристичний об’єкт.

Одна із зірок, відкритих 28 серпня на вулиці Сагайдачного у Тернополі, присвячена 30-річчю міського товариства “Вертеп”, змужнілі учасники якого сьогодні мали нагоду зустрітися. Пригадали, як перший сценарій вертепу привіз у 1988 р. зі Львова один із учасників товариства – Роман Олещук. За ці роки “вертепівці” не тільки відродили безліч українських традицій, а й стали першою молодіжноою організацією на теренах Тернопільщини, за “Вертепом” відродився Пласт, Українська Молодь Христові та інші організації.

  • “Вертеп” – це велика дружна родина, яка в горі і в радості разом, близько п’ятдесяти осіб у нашому товаристві одружилися, – каже Наталія Гавдида. – Зараз підростають наші маленькі “вертеп’ята”, які співають нашу присвяту.

Наступна зірка присвячена телеведучому Ігорю Пелиху. Її відкрили донечки Ігоря – 16-річна Соломія і 12-річна Юстина, мама ведучого та його друзі – співак Андрій Підлужний і режисер Іван Ясній. У Тернополі вже є вулиця Ігоря Пелиха і так званий “телевізор” Пелиха. Дівчатка пам’ятають тата мало, але їм завжди приємно, коли хтось його згадує.

  • Ми тата пам’ятаємо маленькими епізодами, обов’язково з великою купою людей навколо нас, – пригадує старша Соломія. – Змушують радіти такі маленькі моменти, як наприклад, те, що ви зараз тут. Люблю, коли в Фейсбуці на його день народження люди постять якісь історії і я дуже пишаюся, що є його донькою.

Юстині було всього 2 рочки, коли загинув тато, тож вона зовсім його не пам’ятає, але впевнена, якщо на відкриття зірки прийшло стільки людей, він був класний. Від розчулення дівчинка розплакалась.

Мама Ігоря Пелиха
Дочки Ігоря – Соломія і Юстина

Третя зірка встановлена на честь засновника тернопільської хорової школи “Зоринка” Ізидора Доскоча. Зараз його справу продовжує дружина Анжела, яка завжди була поруч з хормейстером.

  • Коли народжується дитина, у небі спалахує зірка, яка потім посилає своє проміння на землю, щоби освятитися там людиною, –  каже Анжела Доскоч. – І лише дехто зберігає це світло, перетворюючи його в сузір’я маленьких “зоренят”, щоби з часом постати земною зорею. Таким був Ізидор Олексійович Доскоч. І нині між земною і небесною зіркою лине голос улюбленої дитини з промовистою назвою “Зоринка”. Це для тебе, мій зоряний муже.
Дружина Ізидора Доскоча Анжела і хорова капела “Зоринка”

Ще один зворушливий момент – відкриття зірки 15-разового чемпіона світу і 16-разового чемпіона Європи з армрестлінгу Андрія Пушкаря. Її відкрила дружина спорстмена – Світлана, а також його друзі Ігор Мазуренко, Олег Кривий.

  • Андрієві було би дуже приємно і радісно, оскільки він багато сил і праці вкладав у свої досягнення, – каже Світлана Пушкар. – Ви можете подивитися, ми дещо привезли: пояс чемпіона, близько 200-т медалей із сорока країн світу і декілька кубків, але набагато більше кубків є у спортклубі “Колізей”. Спасибі за те, що Андрія будуть пам’ятати і згадувати, мені це також дуже важливо.

Після відкриття зірки вихованці Андрія запропонували всім охочим тернополянам помірятися силою на руках.

 

Дружина Андрія Пушкаря Світлана

Схожі пости

“Терміново” оголошує конкурс на найкращий журналістський матеріал

Прокуратура вимагає звільнити земельну ділянку державної власності у Збаразькому районі вартістю понад 14 млн грн

Болгарія знову вимагає від українців тест на COVID-19

Перейти до панелі інструментів