15.08.2022
Новини

Під час моніторингу передвиборчої кампанії спостерігачі знайшли фейкові газети

Газети, бігборди і сітілайти без вихідних даних, а також відверті фейки фіксують спостерігачі коаліції «За чесні і прозорі вибори» у Тернопільській області. Їх не так багато, оскільки виборча кампанія стисла, але в останній тиждень передвиборчої боротьби випадки порушень почастішали.

  • На інтернет-виданні «Погляд» було розміщене звернення польського політика на підтримку кандидата Володимира Іванишина, – каже представник коаліції «За чесні і прозорі вибори» Іван Марчук. – це є грубим порушенням статті 74 Закону України, оскільки громадяни інших держав не мають права брати участі в українських виборах, а тим більше агітувати.

Представників команди Ігоря Побера (кандидат від «Удару» по 163-му ОВО) спостерігачі коаліції спіймали на роздачі безкоштовних тестів на перевірку рівня цукру. Представники кандидата від «Свободи» на 163-му ОВО Леонід Бицюра під час агітації роздавали тест на перевірку гепатиту С. Ці дані спостерігачі передали до поліції.

  • На певних ділянках спостерігають розміщення політичної реклами на дошках оголошень. Вона не повинна там знаходитись, є чітко визначені міською радою місця, – зазначає керівник проекту залучення молоді до прозорих і чесних виборів, запобігання порушень виборчого законодавства Олександр Домбровський. – Ми нагадуємо ЖЕКам і ОСББ, що ця реклама не повинна там знаходитись. В більшості по місту вони справляються, але, наприклад, на Симоненка, 1,3,5 вона є.

Зафіксували також поширення газети «Вільне життя» на підтримку Максима Черкашина(«Голос», ОВО 163) і Леоніда Бицюри («Свобода», ОВО 163). Видання зареєстроване як ЗМІ, але ніде в газеті, за словами Олександра Домбровського, не зазначено, що це політична реклама, нема також вихідних даних, а саме реєстраційного номера.

«Вишенькою на торті» цієї передбиборчої кампанії стала газета, яку днями розкидали під під’їздами у Тернополі. Це антиреклама кандидата від Європейської Солідарності на ОВО №163 Степана Барни. Видав її начебто «Автомайдан». В Тернопільському осередку ВО «Автомайдан» зазначають, що не мають нічого спільного з антиагітацією.

  • «Автомайдан» займається антикорупційною діяльністю, а не агітаційною, – говорить в.о. голови осередку Юлія Гесюк. – Жоден із членів нашої команди нічого подібного не поширював. Просимо громадян перевіряти інформацію, оскільки зараз часто маніпулюють інформацією і використовують імена організацій, які абсолютно до цього не причетні.

Юлія Гесюк показала також логотип Автомайдану, який не має нічого спільного з тим, який розмістили на газеті.

  • Тут є ознаки кримінального злочину, – додає Олександр Домбровський. – Це частина І статті 157 ККУ – «Перешкоджання вільному волевиявленню громадян, поєднане з обманом або примушенням до обману».

Ситуацію прокоментував і сам кандидат Степан Барна на своїй сторінці у Фейсбук.

– Цинізм замовників «газети» в тому, що вони навіть не спромоглися випустити її під власним грифом, натомість використали бренд «Автомайдану», – пише зокрема Степан Барна. – При усіх розбіжностях, які були у нас з лідерами Тернопільського Автомайдану – я ціную те, що вони не діяли за спиною у мене. Хтось намагався «зіштовхнути нас лобами» – не вийшло.

 

Вихідні дані в газеті є – замовник «Автомайдан», виготовлена на власному обладнанні, тираж – 20 тисяч примірників, відповідальний за випуск Ігор Безликий. Спостерігачі готують заяву в поліцію, аби правоохоронці дали оцінку, чи є ознаки злочину у розповсюдженні цієї антиагітації.

 

Представники коаліції працюватимуть і у день тиші, і у день виборів. Сформовані 5 мобільних груп по 2-3 чоловіки, які виявлятимуть порушення під час і напередодні волевиявлення громадян.

Схожі пости

Пожежу будинку гасили понад годину, людей врятували

Тернополяни назбирали причеп грибів. Фото

Redaktsia

У Кременці позбуваються “радянського спадку”

Олена Ілинич
Перейти до панелі інструментів