27.09.2023
Новини

Небайдужість сусідів і швидка реакція поліції: у Тернополі швидко знайшли телефон 6-річної дівчинки

Випадки злочинності та шахрайства, на жаль, трапляються в Україні щодня, і лише один із п’яти таких злочинів вдається розкрити. Проте якщо не затягувати, швидко звернутися до правоохоронців та надати всю відому інформацію, шанси значно підвищуються. 

Свідченням цього стала одна історія, де злочинця впіймали менш ніж за добу після скоєного. В одному з житлових районів Тернополя 6-річна дівчинка Катя гралася з друзями поблизу свого дому. Дівчинка залишила свій телефон у сумочці біля качелі і бігала навколо будинку, граючись із сусідами. Через декілька хвилин вона повернулася до сумочки, але телефону там уже не було. Коли вона це зрозуміла,  розплакалась і побігла розповісти батькам.

Катруся разом з мамою і татом відразу вирушили на пошуки, проте смартфона ніде не було. На нього, звісно, спробували зателефонувати, проте він був вимкнений.

Батьки дівчинки відразу вирішили зателефонувати на “102” з проханням допомогти знайти загублений (а саме так вони тоді й думали) телефон. Поліцейські прибули менш ніж за 5 хвилин, розповідає мама Катрусі. Оглянувши місце, де все це сталося, поговоривши з дівчинкою та мамою, вони вирішили переглянути відео з камер відеоспостереження місцевого ОСББ. Одна з камер направлена на дитячий майданчик, інша – на парковку перед під’їздом.

Завдяки небайдужим сусідам знайшли ймовірного причетного. На відео побачили, що підозріла людина заходить на обгороджений дитячий майданчик і згодом виходить з нього (місце, де лежала сумочка, не потрапляло в кут огляду буквально на метр). Відразу все стало зрозуміло. Проглянувши відео з парковки перед під’їздом, впізнали місцевого жителя з сусідньої вулиці. Репутація у нього, м’яко кажучи, сумнівна.

Сусіди передали відео з камер спостереження та прикмети підозрюваного наступного ранку працівнику карного розшуку. Поліція негайно приступила до пошукових заходів – визначили його адресу, проте двері працівникам поліції ніхто не відчинив, розповідає речник Нацполіції області Сергій Крета. Поліцейські розпочали спостереження біля будинку підозрюваного.

Взяв, щоб ніхто не взяв

І вже ввечері мамі дівчинки перетелефонували, що телефон знайшли. Чоловік, який його вкрав, у своє виправдання сказав: “Я взяв, щоб ніхто не взяв”. Проте чому вирішив скинути його до заводських налаштувань, чомусь не розповів.

Висновок із цієї повчальної історії такий: не залишайте свої речі без нагляду, а виявивши втрату, негайно телефонуйте в поліцію. Може, вам пощастить і втрачену річ повернуть так само, як це сталося у випадку Катрусі.

Довідка. Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) – карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.

Схожі пости

За добу на Тернопільщині виявили 43 нових випадки коронавірусної інфекції

З 1 червня паркувальні майданчики в Тернополі знову стануть платним

“Мій син Роман мав жити!”: 2 лікарів визнали винними у смерті 12-річного хлопчика з Тернопільщини

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів