Діти-погодки: удвічі більше радості чи труднощів? Досвід тернополянок

Виховувати дітей, які народилися один за одним, важко не лише через брак часу і те, що такі дітки потребують надто багато уваги. Жіночий організм після пологів відновлюється 3-4 роки, і повторна вагітність 9-12 місяців – це неабияке навантаження на нього.

Погодки – це діти з мінімальною різницею у віці – від 9 місяців до двох років.

Ми поспілкувалися з тернополянками, які виховують діток-погодок і розпитали про труднощі, з якими вони зіштовхувались.

Тернополянка Ірина, яка виховує двох діток з різницею у трішки більше року, коли ми спитали про труднощі, які виникали від народження діток, сказала:

–Було так важко, що мозок це стирає з пам’яті.

Зараз, коли старший син Ірини готується іти до школи, а його молодша сестричка ходить в садочок, безумовно, стало легше. Та на початках не знаєш, як ти маєш розірватись: коли одну дитину вночі прийшов час годувати, іншій приснився страшний сон, і дуже треба маму.

–Одна справа, коли є допомога. Але коли чоловік іде на роботу, а ти залишаєшся сам з двома малесенькими дітьми, спочатку дуже страшно. Звісно, до всього звикаєш. Зараз я ніколи б не хотіла змінити часу їх народження. Це найкращий період мого життя.

Ірино, а які поради, чи, можливо, лайфхаки ви порадите матерям з дітьми-погодками?

– Не буду розповідати про терпіння, спокій, необхідність виспатись і т.д. Усі мої лайфхаки – мій транспорт. Щоби бути мобільною (а я люблю рух, не сиджу вдома навіть в погану погоду), використовувала хіпсіт. Це така підставка, щоб носити дитину, яка уже сидить. Вона легка, зручна і корисна.

Ірина з погодками використовувала хіпсіт (на фото).

– Крім того, в мене безліч колясок. Їх я використовувала в залежності від потреби. Якщо їхати мали обоє, використовувала подвійну. Це геніальний винахід людства!

А як справляєшся психологічно?

– Просто люблю материнство і своїх дітей. Це запорука щастя. Також відвідувала декілька тренінгів психолога Наталії Гаєвської. Вона навчає матерів тонкощів виховання дітей-погодок. Наприклад, те, що брат і сестра не зобов’язані дружити. Вони повинні хвилюватись один за одного. Тільки тоді стануть найкращою підтримкою на все життя.

– Також варто пам’ятати, що вони різні. Це окремі особистості, кожен із них має свої потреби і вподобання. Тому завжди зважаю на це.

Також на цю тему ми поспілкувалися із жителькою Тернопільського району Оксаною, яка розповіла про свій досвід у вихованні 3-річного Сашка і 4-річного Василька.

– Ми відразу знали, що будемо мати дітей-погодок, тому що дуже хотіли з чоловіком мати діток з невеликою різницею у віці. Тому це був наш вибір. Страшилок розповідати не хочу, лише скажу: щоб виховувати діток з такою різницею у віці, потрібно бути здоровою як кінь! Мати ангельське терпіння, а також дуже любити дітей!

Скажіть, Оксано, які найбільші труднощі виникали у вас за цей весь час?

– Для мене найважче – це зібрати їх на вулицю. Бо поки ми одягнемося, вийдемо, проходить година. А прогулянка може бути удвічі коротшою, особливо, коли настрій не той. Це дуже виводить з себе.

А які, можливо, смішні випадки були у вас, пов’язані з материнством?

– Так відразу дуже щось смішне не пригадаю. Єдине: два роки тому в ніч з 13 на 14 лютого (День закоханих), чекала я чоловіка з відрядження (а він працює далекобійником). Він, напевне, очікував, що прийде з квітами, тихенько їх сховає до ранку, щоб мене привітати, але не склалось. Малі саме попросинались, обоє разом, як завжди. Ну і я така намотую круги по квартирі з дітьми на руках, заколисую. Підходжу саме до вхідних дверей, а тут він такий з квітами. Від здивування вони полетіли на підлогу. Подумав, мабуть, що я за ним шпигую.

Висновок: діти-погодки – це радість для всієї сім’ї. Особливо коли батьки відчувають моральну підтримку, можуть попросити про допомогу. А краще, коли її сам хтось запропонує, адже це удвічі приємніше.

Через декілька років малюки підростуть, уже не так потребуватимуть постійного догляду, і все зміниться. Але головне – вони отримають рідну душу, яка буде підтримувати протягом усього життя.

About the author

trending_flat
“Благаємо вас, не витрачайте наші гроші!” : чи вдалось тернополянам домовитись з міською владою

Сьогодні, 21 вересня, у Тернополі знову відбувався пікет "ЗСУ в ПЕРШУ чергу". Волонтери, родичі військових та небайдужі мешканці міста намагалися вкотре донести до влади міста свою позицію: щоб міська рада не витрачала гроші з бюджету на некритичні потреби, а допомогла нашим військовим з амуніцією, технікою, автівками тощо. Наші журналісти працювали на місці, розповідаємо детальніше, про що говорилось. Читайте також: “Я не хочу бруківки на пляжі!”: тернополяни мітингували проти безглуздих закупівель міської влади Сьогодні представники міської влади зустрічалися з ініціативною групою за закритими дверми. Про що домовились, дивіться у відео. https://youtu.be/rSgBC41Zook З'ясувалось, що у міста є гроші на допомогу військовим, але її не можуть надати, тому що нема запитів від командира військової частини. Будь-кому техніку чи амуніцію видати не можна, має бути хтось матеріально зобов'язаний. А командири військових частин або не бажають брати на себе таку відповідальність, або навіть не знають, […]

trending_flat
“Я не хочу бруківки на пляжі!”: тернополяни мітингували проти безглуздих закупівель міської влади

Під стінами Тернопільської міської ради відбулася акція "ЗСУ в першу чергу". У ній взяли участь військові, ветерани, волонтери та небайдужі тернополяни. На мітингу працювала і наша журналістка. Розповідаємо про причини такого зібрання та рішення, які винесли у результаті акції. Організаторкою мітингу є волонтерка Ольга Тимошенко. У коментарі журналістам вона сказала, що влада міста зобов'язана всі кошти з бюджету, які не є критичними потребами, спрямувати на потреби ЗСУ. Це як мінімум 132 698, 6 тис. гривень. Волонтери також вимагають зберегти при подальшому розподілі бюджету сталу ставку у розмірі 15% від бюджету громади. Згодом до мітингарів вийшла речниця міськради Мар'яна Зварич. Тернополяни вимагали присутності міського голови Сергія Надала. Проте речниця пояснила, що він не може бути присутнім, адже зустрічається з дружинами військових. Цей захід був запланований ще декілька днів тому. https://youtube.com/shorts/i58-2M0iFKk?feature=share Керівниця пресслужби відповідала на запитання тернополян, розповівши про суми, які спрямовує […]

trending_flat
“Цей фільм увійде в історію”: у Тернополі відбувся прем’єрний показ українського фільму “Довбуш”

У Тернополі відбулася прем'єра пригодницько-історичного екшену "Довбуш", однієї з найепічніших та наймасштабніших стрічок в історії незалежної України, як розповідає режисер Олесь Санін. Події у кіно відбуваються посеред Карпатських гір у 18 столітті, коли через жорстоке правління польських шляхтичів гуцули змушені були тікати в гори. Ім’я Олекси Довбуша стало безсмертним через цінності, за які він щиро боровся і готовий був покласти своє життя. Це передусім - любов до рідного краю та людей, які тут живуть. Режисер Олесь Санін так охарактеризував фільм: "Перш за все, це історія про свободу. Це історія про людей, які обрали собі шлях, навіть ціною життя здобути цю свободу і захищати її до останнього. Заради чого воювали тоді і воюємо зараз – заради любові. Це історія про величезну любов. Не лише про земну. Ми граємо і про любов на небесах". У головних ролях: Сергій Стрельніков (Олекса Довбуш), Даша […]

trending_flat
Волонтери з Тернополя уже четвертий рік роздають нужденним комплексні обіди

Група волонтерів з Тернополя уже четвертий рік щонеділі о 10 ранку роздають комплексні обіди для тих, хто потребує. 20 липня виповнилось три роки, відколи проєкт "Жовтий фартух" функціонує. Про те, як вдалось протягом трьох років щотижня без жодних виключень годувати людей, що опинились у складних життєвих обставинах, та труднощі, пов'язані з цим, розповів співорганізатор проєкту Сергій Кічула. Волонтери вистояли під час карантину, а відколи розпочалось повномасштабне вторгнення, людей, що потребують, побільшало. За час функціонування проєкту до нього долучилися тернопільські підприємці, власники бізнесів. Кожен із них витрачає свій дорогоцінний час, аби допомогти нужденним. У "Жовтому фартусі" наразі є 100 волонтерів, які щотижня зголошуються допомогти. Вони привозять продукти, готують їжу, роздають обіди. Тернопільський молокозавод "Молокія" раз у два тижні постачає 210 одиниць продукції. Це перший великий виробник продукції, який допомагає, розповідає Сергій Кічула. Є також представники бізнесу, які уже три роки привозять […]

trending_flat
Тернопільські волонтери перетворили 7-тонне інкасаторське авто на броньований центр управління артилерією. Фото, Відео

Єдиний шанс для українців перемогти у війні - щодня робити свій внесок на фронті чи в тилу. Мільйони людей щодня допомагають армії саме з тилу, звідки на передову надходять ліки, продукти, дрони, амуніція та автомобілі. І це дуже важливо. Українські волонтери, зокрема, і тернополяни, придбали у Великобританії інкасаторський автомобіль і перетворили його у броньований центр управління артилерією. Проєкт був складним.  Вимагав не лише чималих коштів, а й часу. Та з допомогою небайдужих людей задум все ж реалізували. Долучилися благодійники, власники бізнесу та небайдужі люди. Як все відбувалося, "Терміново" розповів тернополянин Юрій Гаврилюк. "Часто є запит, але немає розуміння, як реалізувати чи просто дорого. А іноді є можливість, а потреба інша. Про такого типу авто ми вже чули не раз. Вони потрібні або для управління артилерією, або для управління розвідкою (дронами). У нашому випадку були знайдені інкасаторські авто в Англії. Був […]

trending_flat
Збирають на аптечки та авто для ЗСУ: у Тернополі відбувається благодійний фестиваль

Сьогодні у Тернополі відбувається Благодійний фестиваль для збору коштів на авто для 214 окремого спецбатальйону ОПФОР та на аптечки для бійців, які захищають нас на фронті. Організаторами фестивалю є Штаб перемога, який займається медичним забезпеченням військовослужбовців ЗСУ. У фестивалі беруть участь Аркадій Войтюк, Віталій Тильний і Владзьо (дует "Вар'яти"), Вокальна студія "Тріумф", Писарівська школа мистецтв, Ірина Демчук, Михайло Глядик, хореоргафічні колективи Тернополя і численні волонтери. Тут можна придбати крафтові прикраси з бісеру та натурального каменю, сувеніри, зокрема, розписані власноруч гільзи від зброї... Також на фестивалі працює польова кухня, де можна скуштувати смачний плов, бограч чи чай. Усі кошти йдуть на рахунок благодійного фонду, за які закуплять автівку та IFAK аптечки. Фестиваль триватиме до 21.00. Приєднуйтесь! Більше дивіться на фото та відео.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025