17.09.2021
Місто Новини

Ресторанам та кафе вкотре обмежать роботу: які карантинні заходи введуть у Тернополі вже найближчим часом

Зважаючи на те, що в місті збільшується кількість інфікованих коронавірусом, а відповідно – госпіталізацій, в Тернополі пропонують вводити нові карантинні обмеження. Зокрема, це стосуватиметься закладів громадського харчування.

На засіданні міського штабу для боротьби з коронавірусом у п’ятницю, 2 квітня, озвучили проблему порушень такими закладами обмежень щодо роботи до 22 год. Начальник міського відділу поліції Сергій Осадця розповів, що порушення виявили в кількох закладах, мова йде про “La Rock”, “Файне місто”, “Бункермуз”.

Якщо наші підприємці не розуміють доброї розмови,  бо звикли, що їм легше сплатити штраф і працювати далі, то давайте виводити людей із закладів насильно

Після цього міський голова Сергій Надал запропонував поліції, спільно з Держспоживслужбою та пресою робити перевірки в ресторанах та інших закладах харчування.

– Я був свідком, як дуже гарно спрацювала Нацгвардія. В 10 годині, коли заклад мав закритися, в той час відбувався великий бенкет. Хлопці зайшли і акуратно вивели людей з зали. Якщо наші підприємці не розуміють доброї розмови,  бо звикли, що їм легше сплатити штраф і працювати далі, то давайте виводити людей із закладів насильно. Відпрацюйте на вихідних разом із пресою, хай люди знають своїх героїв, – каже Надал, натякаючи на рестораторів-порушників.

Як розповів епідеміолог Володимир Паничев, за кордоном дуже легко вирішили проблему із скупченням клієнтів у торгових залах. Там пускають рівно стільки людей, скільки дозволяють норми, відповідно до площі зали.

– Щоб це регулювати, виставляють таку кількість візків, скільки можна запустити клієнтів. Решта людей чекають на вулиці і їх пускають лише тоді, коли візок звільниться і його продезинфікують, – пояснює Паничев.

На засіданні штабу також прийняли наступні рішення:

закладам громадського харчування пропонують працювати на виніс або обслуговувати клієнтів лише на літніх майданчиках. Таке обмеження введуть з 12 квітня, якщо ситуація із захворюваністю не покращиться. Тобто, впродовж наступного тижня суб’єкти господарювання повинні подати всі необхідні документи на отримання дозволів щодо роботи літніх майданчиків. Відділи торгівлі та земельних ресурсівмають видавати дозволи впродовж двох днів;

в місті також посилять контроль за торгово-розважальними центрами. За словами поліції та епідеміологів, і продавці, і покупці занадто розслабилися: перші не поновлюють розмітку про соціальну дистанцію, другі, навіть за її наявності, її ігнорують.

лікарні швидкої допомоги та №2 готують для приймання пацієнтів із ковідом, там вже починають переоблаштовувати відділення. За словами начальника міського управління охорони здоров’я Василя Даньчака, 60 ліжок планують виділити в лікарні швидкої допомоги, та до 60 – за рахунок кардіологічного відділення міської лікарні №2.

учням 5-11 класів та професійних закладів освіти продовжили навчання у дистанційному режимі. Початкова школа наразі вчиться стаціонарно – в класах.

 

 

Схожі пости

На мажоритарних округах Тернопільщини зареєстрували ще шістьох кандидатів

Мешканці тернопільської вулиці два дні будуть без гарячої води

У Тернополі вночі трапилася подвійна ДТП

Перейти до панелі інструментів