24.03.2023
Місто Новини

У Тернополі школа, стадіон та вулиця отримали нові імена

Два комунальні заклади та одну вулицю перейменували сьогодні депутати міської ради.

Зокрема міському стадіону присвоїли назву «Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича».

У проєкті вказано, що іменем головнокомандувача УПА головну  спортивну арену міста вирішили назвати, зважаючи на його «мужність, незламність у національно-визвольній боротьбі, самопожертву в ім’я Українського народу». Чому про заслуги Шухевича вирішили згадати аж зараз, а скажімо, не минулого року, коли 5 березня 2020 року минало 70 років з часу загибелі українського героя, на сесії не пояснили.

Варто зазначити, що головнокомандувач УПА був активним спортсменом, грав у футбол, волейбол, баскетбол, водне поло, займався боксом, кінним і лижним спортом. За даними Українського інституту національної пам’яті, на Запорозьких іграх у Львові Роман Шухевич встановив рекорд бігу з перешкодами на 400 метрів та рекорд у плаванні на 100 метрів. Займав призові місця у метанні диску та штовханні ядра. Особливо добре Шухевич володів шпагою. Займався він також планеризмом, отримав диплом пілота безмоторного літака.

На сесії депутати також ухвалили рішення присвоїти ЗОШ №15 ім’я  Лесі Українки.

«З нагоди відзначення 150-річчя з дня народження видатної української письменниці, перекладачки, фольклористки, культурної та громадської діячки Лесі Українки», – вказано мотивацію у проєкті рішення.

Окрім цього, рішенням сесії змінено назву вулиці «Проектна-1» на території мікрорайону №6, обмеженої вул. 15 Квітня, вул. Академіка Сахарова, вул. Академіка Корольова, вул. Підволочиське шосе в м. Тернополі. Їй присвоїли ім’я уродженця Тернопільщини, підполковника Михайла Цимбалістого, почесного громадянина міста Тернополя, який загинув 14 вересня 2019 року, виконуючи бойове завдання в районі проведення операції об’єднаних сил. Загиблого поховали на Алеї Героїв Микулинецького кладовища. Посмертно він був нагороджений орденом «За мужність» ІІ ступеня, тепер Цимбалістого ще вшанували, назвавши у його честь вулицю міста.

Схожі пости

У Тернополі померла працівниця бібліотеки (фото)

У Збаражі чоловік викрав гроші з терміналу

Redaktsia

Депутат, який не вказав земельну ділянку у декларації, сплатить штраф

Віктор Сторожук
Перейти до панелі інструментів