Свято онлайн та премії замість танців: які альтернативи традиційним корпоративам планують у компаніях Тернополя

Попри пройдені карантини вихідного дня та наближення локдауну, у Тернополі ресторани приймають замовлення на корпоративні вечірки. Місцева влада дала добро, аби лише дотримувалися встановлених карантинних обмежень. А попит на корпоративи таки є.

Відповідно до результатів опитування, яке провів портал AIN.UA, 72,4% із 243 проаналізованих компаній відмовилися від проведення корпоративу. З них 76,6% назвали основною причиною скасування новорічного свята епідемію коронавірусу в країні. Ще в 12,3% компаній, де корпоратив скасували, натомість працівникам дадуть премії. Яка ж ситуація у Тернополі?

Журналістка Терміново поцікавилася, чи скасували традиційні новорічні вечірки для колективу у компаніях міста через коронавірус. Паралельно зателефонувала у кілька ресторанів та готельно-ресторанних комплексів Тернополя, аби дізнатися, чи накривають вони столи для цілих компаній, чи все ж відмовляються? Спеціально не називаємо їх, аби це не сприйняли як рекламу. Зрештою, це далеко не повна вибірка, лише, аби показати тенденцію – корпоративи таки проводитимуть.

“Ніхто ж людей силоміць в ресторан не тягне”

Перші дзвінки до адміністрацій ресторанів журналістка почала робити ще в другій декаді листопада. Тоді чіткої відповіді, чи проводитимуть корпоративи, отримати не вдалося. Пояснювали однаково: через карантин вихідного дня важко спрогнозувати, що буде далі. Тож радили телефонувати ще раз, коли встановлені три пари вихідних завершаться і приймуть хоч якесь рішення, в яких умовах країна живе і працює далі. Але надіялися, що проводити корпоративи таки дозволять. 

Адміністрація несе відповідальність за дотримання карантинних вимог, але йти чи ні на забаву – це вибір кожної окремої людини

В опитаних ресторанах пояснювали: корпоративи – врожайний період. Ні для кого не секрет, що попри всі обмеження, люди і весілля гучні влаштовували, і ювілеї. Але саме друга половина грудня – це ледь не щодня корпоративи. І на вихідних, і в будні. А в рік, коли ресторанний бізнес зіткнувся з серйозними викликами, саме фінал року є найбільшою надією підприємців компенсувати недоотримані кошти.

“Карантин не карантин, але якщо є попит… Ніхто ж людей силоміць не тягне і не змушує. Адміністрація несе відповідальність за дотримання карантинних вимог, але йти чи ні на забаву – це вибір кожної окремої людини”, – пояснює адміністраторка одного з ресторанів міста.

Що ж до корпоративів, то ціна з людини стартує від 450 грн, це без урахування алкоголю. І все святкування має завершитися до 22 год. (9 грудня уряд дозволив кафе та ресторанам працювати в новорічну ніч до 1.00 год. з 1 січня їм дозволять працювати до 23.00, але проводити розрахунки – лише до 22.00 год – авт.). Тож подекуди пропонують розпочати корпоративи хоч о 14.00 – аби люди встигли відпочити.

“Нам дозволили проводити корпоративні вечірки, – пояснює адміністраторка іншого ресторану. – Наразі вільні дні ще є, але у нас і площа велика, і приміщень є кілька. Що ж до карантинних вимог, то ми всього дотримуємося: відстань між столами, кількість людей.”

Із п’яти опитаних адміністраторів лише в одному ресторані нам відповіли, що вільних дат вже немає. 

“Немає взагалі. Навіть у будні. Все зайнято”, – лаконічно повідомили там.

Вечірки-онлайн замість звичного застілля

Як пояснила HR-менеджерка однієї з ІТ-компаній Тернополя Світлана, від офлайнових корпоративів зазвичай не відмовлялися там, де робочий процес і не переходив у віддалений режим. Переважно мова йде про невеликі колективи. Якщо люди й так щодня бачаться на роботі місяцями, спілкуються, багато часу проводять разом в одному приміщенні, то корпоратив мало чим відрізнятиметься в плані загрози заразити одне одного коронавірусом.

Під час карантину У нас близько 90% людей почали працювати віддалено, їм не вистачає живого спілкування з колективом

А от якщо персоналу – декілька десятків, то тут вже варто приймати рішення про доцільність новорічної вечірки або/і шукати альтернативу. Однак деякі компанії все ж шукають можливі шляхи провести корпоратив. Адже така вечірка – це вже давно не про танці та алкоголь, а насамперед про  комунікацію. Якщо компанія велика, то це одна з небагатьох можливостей послікуватися, а деколи і познайомитися зі співробітниками з зовсім інших відділів.

“Під час карантину у нас близько 90% людей почали працювати віддалено, їм не вистачає живого спілкування з колективом, – описує ситуацію Світлана. – Але на першому місці все ж стоїть питання безпеки. Тож я почала шукати варіанти так званого неофлайну”.

Менеджерка проаналізувала і те, що пропонують івент-агенції, і як влітку проводили різні події інші компанії. З цього визначила для себе три варіанти

“Перший – це онлайн-захід на базі зуму, з активностями, конкурсами. Наші корпоративи завжди були не лише для працівників, а й для їхніх родин. Тож подумала, як можна залучити і їх, – розповідає Світлана. – Наприклад, влаштувати конкурс сімейних фото, або вікторину на знання історії компанії. Насправді навіть це можна зробити оригінально, а поміж тим “розбавити” це все привітаннями керівників.”

Другий варіант Світлана підгледіла в івент-агенцій. Розповідає, що вони пропонують онлайн-дискотеки та концерти. Запрошують діджеїв, професійних ведучих, пропонують цікаві ігри, при цьому “розбивають” учасників на команди у зум-кімнатах. 

“Можна влаштувати тематичну вечірку онлайн. Наприклад, агенції пропонують навіть послугу доставки необхідних атрибутів, можуть також привезти відповідні страви та напої”, – описує перелічує варіанти HR-менеджерка. Однак тут же зауважує: такий вид корпоративів підійде точно не для всіх. Онлайн-дискотека – це точно розвага під настрій та смак.

Третім варіантом є інтелектуальні ігри на кшталт Mind Games. Який із перелічених обере для свого колективу, Світлана наразі не каже – аби це залишилося сюрпризом. 

Не буде цього року офіційного корпоративу з розмахом і в ІТ-компанії “Eleks”. Його вирішили скасувати з міркувань безпеки. 

“Влаштуємо маленькі вечірки для проєктних команд. До 10-15 людей + ті хто мають імунітет, а таких вже відсотків 50, – розповідає керівник тернопільського офісу компанії Сергій Кутузов. –  А ще зберемося на офісі на маленьку паті”.

Зекономлене на банкеті на премії чи благодійність

Оскільки після корпоративів починаються новорічно-різдвяні свята, коли майже всі традиційно їздитимуть на гостину, збиратимуться цілими родинами, то в багатьох компаніях таки вирішили перестрахуватися.

У Тернополі на заводі ТОВ “СЕ-Борднетце-Україна” працює 3,5 тисячі людей. За словами фахівчині з комунікацій компанії Ірини Швайкевич, щороку корпоратив проводили для адміністративної ланки, а це близько 350 працівників. Кошти на це закладені у бюджеті. Зважаючи на ситуацію в країні, цього року вирішили корпоратив не проводити взагалі. Грошам натомість знайдуть інше застосування.

“Ще не визначилися, на що саме скеруємо дану суму, – зазначає Ірина Швайкевич. – Це буде або благодійність, або спрямуємо їх на заходи для боротьби з коронавірусом.”

Незважаючи на те, що вже минула перша декада грудня, в багатьох компаніях досі не вирішили: потрібен карантин чи ні. Пояснюють це не лише побоюваннями через коронавірус, а й фінансовими труднощами. 

“Ні для кого не секрет, що рік видався складним для бізнесу, – розповідає HR-менеджерка однієї з віконних компаній міста. Просить не називати, з якої, аби не відлякати клієнтів на руку конкурентам.  – Щороку святкування корпоративу ми фінансували спільно із працівниками: 50/50. Цього року спитали в них же. Чи не краще ті 50%, які покривала на святкування фірма, додати до премії. Поки що ще визначаємося, але, швидше за все, що корпоративу таки не буде”.

Аналогічно збираються вчинити і в одній із компаній з продажу авто: гроші, які би покривали витрати на проведення свята, роздадуть як премії.

Хоча в багатьох компаніях працівники кажуть одне й те ж: ні корпоративу, ні премій. Тому збираються провести старий рік із шампанським, купленим за власний рахунок, і з надіями, що в наступному році коронавірус не позначиться на зарплатах та наявності робочого місця.

Нагадаємо, відповідно до рішення уряду від 9 грудня, 8-24 січня в Україні введуть режим посиленого карантину. В цей час ресторани та кафи не працюватимуть. Можливою буде лише послуга доставки.

Поки Терміново готувало цей матеріал, уряд ухвалив рішення про те, що з 19 грудня 2020 року вводять обмеження на проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій. Тобто, в компаній є ще кілька днів, аби влаштувати корпоративи в рамках закону.

Ми також поцікавилися в тернополян, чи є доцільним цього року проведення корпоративів. Їхні відповіді дивіться у відео.

Всі фото: unsplash

 

About the author

trending_flat
“Літр баланди та 450 грамів каші, а тоді 10 годин на шахті”: історія політв’язня з Тернопільщини Ігоря Олещука

– Кадебісти знайшли написаний мною звіт, але під псевдонімом "Грушка".  Там я писав, що в школі була дискусія стосовно Мазепи. Історик називав його зрадником, а ми з однокласниками не боялися назвати його патріотом. По цьому знайшли мою контрольну роботу і прийшли по мене... Дали 25 років таборів суворого режиму. Мені було 17... Травень 2021-го року. Майже 73 роки опісля, двором, що на початку вулиці Коперніка, походжає чоловік. З сусідніх дворів вітер приносить сюди білі пелюстки цвіту аличі та вишень. І волосся у чоловіка таке ж біле. Надворі +20, а він – у довгій куртці. Ліва рука – у в'язаній чорній рукавиці. Згодом пояснить: рука мерзне і опухає. Чоловік оглядає дві наглядацькі вишки. Деревина почорніла від дощів. Де-не-де поламані поручні. – Діти гралися, – з посмішкою каже чоловік в чорній рукавиці. Прикидає, що варто десь дістати 3,5 метри дощок, аби встигнути […]

trending_flat
Захворюваність на ковід на Тернопільщині знижується вже 5 тижнів поспіль – епідеміолог

На Тернопільщині тенденцію до зниження захворюваності на ковід спостерігають вже 5 тижнів поспіль, про це на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом 14 травня розповів лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.  З 7 квітня в області спостерігають тенденцію до зниження захворюваності, однак впродовж тижня захворюваність не однакова. Це стала тенденція в цілому в країні, пояснив епідеміолог. – Пов'язано це з поведінкою людей, які зазвичай не звертаються за допомогою в п'ятницю-неділю, а чекають до понеділка. Тому середа-четвер – це тижневі піки, – каже Паничев. – Попри це, жовта лінія на діаграмі – це лінія тренду, яка вказує на тенденцію до зниження захворюваності. Впродовж трьох останніх тижнів середньоденна захворюваність в області наступна: – на цьому тижні – 146 випадків в середньому за день; – на попередньому тижні – 211; – два тижні тому – 271. Ці цифри говорять про чітку тенденцію […]

trending_flat
Тернопільським пенсіонерам за віком знову відновлять пільговий проїзд вдень

Із суботи, 15 травня, в Тернополі скасують обмеження щодо пільгового проїзду пенсіонерів за віком з 10.00 до 16.00. Відповідне рішення ухвалили на засіданні міського штабу для боротьби з коронавірусом. Нагадаємо, це обмеження ввели 22 березня, зважаючи на те, що через карантинні обмеження місць у громадському транспорті не вистачало для всіх, а особливо важко було дістатися на роботу працівникам критичних структур, зокрема, медикам. Як оцінив епідемічну ситуацію в місті лікар-епідеміолог Володимир Паничев, вона має тенденцію до зменшення кількості інфікованих. І вже не перший тиждень. – В цілому ситуація, яку ми спостерігаємо на сьогодні, є підставою, щоб приймати рішення про послаблення карантинних заходів, – каже Паничев. – Відповідно до постанови Кабміну №320, яка дає право посилювати заходи місцевій владі, тепер можна розглядати питання щодо скасування деяких обмежень, введених раніше. Наприклад, щодо обмеження проїзду у громадському транспорті. Читайте також: “А де ж транспорт? […]

trending_flat
Хто зміг потрапити на фінал Кубка України та що відбувається на стадіоні (фоторепортаж, відео)

Бути присутніми на фіналі Кубка України з футболу, де 13 травня зіграють "Динамо" (Київ) та "Зоря" (Луганськ), змогли далеко не всі. Із виділених лише 3000 місць на матч потрапили люди "від футболу", медики, атовці та вихованці дитячих спортшкіл. Про це Терміново розповів голова обласної асоціації футболу Тарас Юрик. За його словами, перш за все квитки отримали "довколафутбольні" люди. – В нас були колективні заявки усіх команд чемпіонату області та чемпіонатів районів, вони мали можливість викупити певну кількість квитків. На це була виділена квота. Велику частину отримали ветерани футболу та дитячо-юнацькі спортивні школи, – розповідає Юрик. – Квитки отримали медики, воїни АТО. За словами Юрика квитки отримували за принципом колективних заявок. Крім того частина квитків пішла і на команди "Зоря" та "Динамо". До цього на рішенні міського штабу для боротьби з коронавірусом йшла мова, що їм виділять 10% від квитків. Дісталися […]

trending_flat
“Мінусуємо в прирості захворювань”: ситуація з ковідом на Тернопільщині різко покращала, але чекають на наслідки травневих свят (відео)

На Тернопільщині та в обласному центрі, зокрема, різко знижується кількість випадків інфікування коронавірусом, а також кількість пацієнтів, які саме хворіють. В Тернополі приріст захворюваності взагалі пішов у мінус – становить -49,8%. Такі дані на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом у п'ятницю, 7 травня, повідомив лікар-епідеміолог Володимир Паничев.  Епідеміолог нагадує: перед святами він висловлював занепокоєння, щоб внаслідок застіль та гостин рівень захворюваності не почав рости знову. Але наразі критерії оцінювання ситуації дозволяють говорити, що є тенденція до зниження і вона є стабільною: адже знижується не лише кількість нових випадків, а й зменшується кількість людей, які хворіють. – Станом на сьогодні це 6 468 людей, а це вдвічі нижче, ніж ми мали в пік підйому захворюваності, – каже Паничев. – Кількість тих, хто одужують, перевищує кількість тих, хто захворіли. Зменшується також відсоток зайнятості ліжок у медзакладах: 29,7% – це […]

trending_flat
Теми, які викладати геть нелегко: чому навчатимуть тернопільських старшокласників на резонансному спецкурсі

У 2021-2022 навчальному році “Основи сім’ї” ввійдуть до переліку предметів, які мають бути у шкільній програмі Тернопільської міської територіальної громади. Відповідне рішення ухвалили на сесії міськради наприкінці січня цього року. Хоча напередодні по Україні активісти, батьки та фахівці піддали курс нищівній критиці через наявність у підручнику спірних тез та засилля шаблонних, але не завжди підтверджених реаліями, некоректних висновків. Щоправда, до частини зауважень автор курсу все ж дослухався. У Тернополі кінцеве рішення таки дали можливість приймати учням та їх батькам. Якщо вони вирішать, що ці уроки не є необхідними, на них можна буде не ходити. Оцінюватимуть предмет як кінцевий запис у табелі “зарах/незарах”.  Аби зрозуміти, про що саме цей курс, журналістка видання “Терміново” придбала робочі зошити для учнів 10-11 класів та проглянула їх із психологинею, директоркою Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги “Родина” Оленою Нагірною. Тут мусимо зробити уточнення: після численних звернень […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025