24.03.2023
Економіка та фінанси Новини

Виплати, компенсації, податкові канікули: що обіцяють підприємцям на час локдауну

Держава надасть підтримку людям та бізнесу, якщо карантинні обмеження будуть посилені. Верховна Рада схвалила відповідні законопроєкти, розроблені Урядом за ініціативою Президента України. Вдячний парламентарям за підтримку надзвичайно важливих рішень для українців. Відповідні законопроєкти ухвалили нардепи на сьогоднішньом засіданні.

За законопроєкт №4429 проголосували 297 депутатів. Детальніше підтримку бізнесу у фейсбуці написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам у розмірі 8 тис. грн. Допомога може надаватися найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок посилення карантинних обмежень, та фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу через заборону на повноцінне функціонування.

Одноразова матеріальна допомога юридичним особам з метою збереження робочих місць. Наприклад, якщо підприємець-юридична особа вимушено скорочує тривалість робочого часу працівника через посилений карантин, то він зможе отримати одноразову допомогу на одного такого працівника до 8 тис. грн.

Одноразова компенсація витрат юридичних осіб, понесених на сплату ЄСВ. Відповідна допомога надається тим бізнесам, чия діяльність буде призупинена у випадку посилення карантинних заходів. Сума одноразової компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців.

Запровадження податкових канікул для 200 тисяч ФОПів першої групи, що звільняє їх від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 року до травня 2021 року.

Списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками й зборами не перевищує 3060 грн та він непогашений станом на 1 листопада 2020 року.

Відтермінування на строк до одного року сплату податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року.

Списання пені та штрафні санкції з податкових боргів, якщо вони будуть погашені протягом шести місяців після набуття чинності цього документу.

Збільшення втричі (з 1 020 грн до 3 060 грн) порогу податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення.

“Звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни та бізнес отримуватимуть від держави у зв’язку з посиленим карантином — матеріальна допомога не буде оподатковуватися ПДФО та податком на прибуток”, – зазначив Шмигаль.

Як повідомляє УНІАН, голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова в ході свого виступу повідомила, що виплати за цим Законом будуть диджиталізовані й відбуватимуться через “Дію”.

“Це досить амбітний проєкт, тому що ми думали, що все виплатимо протягом декількох тижнів. Тому були внесені технічні зміни, щоб забезпечити цей механізм дуже швидкої виплати громадянам”, – сказала Третьякова.

Хто не зможе отримати допомогу?

Як уточнює Громадське, мова йде про найманих працівників, за яких не нарахували ЄСВ за третій квартал 2020 року, а також ті, чия середня зарплата за місяць понад 30 тисяч гривень.

Також допомогу не зможуть отримати ФОПи, які зареєструвалися менш ніж три місяці тому та сплатили ЄСВ за менше ніж три місяці; наймані працівники, які є одночасно ФОПами; підприємці, які на час набрання чинності закону припинили діяльність.

 

Схожі пости

Де у Тернополі можна подати документи на субсидію

Уроки по 25 хвилин і поділ класів на підгрупи: чого чекати школярам з 1 вересня

Ірина Небесна

Кількість хворих на COVID-19 на Тернопільщині йде на спад?

Перейти до панелі інструментів