02.10.2023
Новини Соціальні проблеми

На Тернопільщину продовжують возити львівське сміття? (відео)

На сміттєзвалище поблизу Підволочиська підприємець із Хмельниччини возить львівське сміття. Про це заявляють активісти. Днями цілий КамАЗ відходів, серед яких можна побачити чеки та стікери із львівськими адресами, вони зупинили на території звалища в урочищі Княжина.

Про це йдеться у фейсбук-дописі Петра Федоровича.

“Уже декілька днів до нас на сміттєзвалище селища підприємець із Волочиська звозить сміття. Судячи з фото, зокрема з чеків та стікерів, воно львівське”, – пише чоловік.

За словами Федоровича, сьогодні небайдужі мешканці селища поцікавилися у водія КамАЗа зі сміттям, що відбувається і чи є на цей скид законні підстави. Виявляється є.

“Підприємець та водій, на якого він працює, пред’явили квитанцію до прибуткового касового ордера (правда чогось без порядкового номера) від 17 листопада 2020 року на суму 2000 грн. Підставою цієї оплати є вивіз сміття”, – пояснює автор допису.

Як продовжує розповідати Петро Федорович, із розмови, яка зав’язалася між активістами та водієм з підприємцем, стало зрозуміло, що вивіз 1 куб. м. сміття підприємцю вартує орієнтовно 27 грн.

“На такий КамАЗ вміщується приблизно 10 кубів. Тобто, сміття на 270 грн. Одже таких машин підприємець вправі привезти 7-8 разів. Усі ми прекрасно знаємо що ніякої утилізації, переробки чи сортування у нас на сміттєзвалищі Княжина немає. Тоді назріває запитання: Чи доцільні такі заробітки? Чи є контроль, хоча б по кількості вивезених машин ? Адже під цю квитанцію можна вивезти і 20, і 30 автомобілей сміття. Чи в праві про таке знати громада ?

Тепер декілька слів, де взялось львівське сміття. Є такий бізнес. Одні підприємці фурами вивозять в різних керунках сміття. Інші підприємці, за певну оплату, зобов’язуються його прийняти, у себе складувати та десь від нього позбутися. Ось і заключають такого роду домовленості з різними комунгоспами. На прийомі сміття ціна одна, на вивезенні – кардинально інша, а ось різниця – це прибуток, в кишені. Припускаю що не малий. А комунгосп заробив всього лиш 2000 грн”, – пояснює свою точку зору Петро Федорович.

Нагадаємо, це вже далеко не перший факт вивезення львівського сміття на територію Тернопільщини. Раніше їх фіксували на Малашівському сміттєзвалищі та на Бережанщині

Всі фото та відео: Петро Федорович 

 

Схожі пости

“Руйнація просто катастрофічна”: чому в Бучачі шедеври Пінзеля можуть не дочекатись шансу на друге життя

Ірина Небесна

“Буду не тільки слухати, а й чути”: міська рада обрала нового секретаря (фото)

Тетяна Колеснік

12-15 грн за кілограм: чому на Тернопільщині рекордно впала ціна на малину

Олена Ілинич
Перейти до панелі інструментів