17.10.2021
Новини

DDoS-атака та блокування журналістів на сміттєзвалищі: яким видався жовтень в медійному середовищі Тернопільщини

Впродовж жовтня на Тернопільщині стало відомо про два випадки перешкоджання журналістській діяльності. Перший – пов’язаний із DDoS-атакою на сайт Politerno, інший – зі знімальною групою львівського телеканалу НТА, яка саме знімала сюжет про львівське сміття і яким чином воно потрапило на сміттєвий полігон Тернопільської області.

Якщо редакція Politerno пов’язує інцидент із втручанням політсили, яка таким чином зреагувала на матеріал про своїх представників, то у випадку із львів’янами, за словами медіаюриста Романа Головенка, все ж є нюанси стосовно того, як діяли самі журналісти.

Нагадаємо, інцидент трапився на початку жовтня в селі Малашівці. Тоді службове авто телеканалу охоронці відмовилися випускати з території сміттєзвалища – опустили шлагбаум, мовляв, так наказало начальство. Зрештою, журналісти викликали патрульних і лише після цього змоги покинути об’єкт.

Однак попри те, що охорона заблокувала службове авто, поведінку журналістів також можна розглядати як певне порушення. На цьому зокрема наголошує медіаюрист Роман Головенко.

“Сміттєзвалище експлуатується певним підприємством, не так важливо, приватним, комунальним чи державним, це не загальнодоступна територія. Крім того, перебування там, принаймні в окремих місцях, може бути небезпечним, – пояснює медіаюрист та наводить приклад із Грибовицьким сміттєзвалищем, де через обвал наприкінці травня 2016 року загинули троє рятувальників. – Відповідно, охорона сміттєзвалища може обмежувати допуск на його територію й нестиме відповідальність, якщо з “непроханими гостями” на сміттєзвалищі трапиться щось погане”.

Можливо, в цьому випадку охорона не проявила скрупульозності й в’їзд на сміттєзвалище був відкритим, чим і скористалися журналісти. Але у відповідь на це охорона могла викликати поліцію, перекривши шлагбаум, наголосив Роман Головенко.

Журналісти, своєю чергою, пояснили, що жодних вказівників про те, що це вже почалася територія полігону сміттєвих відходів, не бачили.

Однак Роман Головенко наголошує:

“Власне, такі “відвідини полігону” не можна вважати цілком законною професійною журналістською діяльністю. Потрапляння на будь-яку не загальнодоступну територію здійснюється за погодженням з власником такої території чи уповноваженими ним особами”, – наголошує медіаюрист.

Ірина Небесна, регіональна представниця Інституту масової інформації у Тернопільській області

Матеріал підготовлено в межах проєкту “Мережа медіаспостерігачів”, який виконує ІМІ за підтримки Freedom House

 

Головне фото: unsplash

Схожі пости

Водія, який п’яним спричинив у Тернополі смертельне ДТП, садять в тюрму

У мережі з’явився сайт про Тернопіль, розробники обіцяють і мобільний додаток

Наталка Колтун

Вщент понищене авто, 4 потерпілих: на Тернопільщині була погоня після ДТП (фото)

Перейти до панелі інструментів