Коридор пошани за 36 років вчителювання: у тернопільській школі влаштували неймовірні проводи на пенсію улюбленій вчительці (ВІДЕО)

З першого по четвертий поверхи по обидва боки шкільного коридору стоять учні. Усміхаються і плескають. Цим живими коридором пошани йде вчителька української мови та літератури Надія Сеник саме так її проводжають на пенсію після 36 років роботи у школі-ліцеї №6.

Директор навчального закладу Олександр Остапчук зізнається: такий сценарій проводжання вигадав не сам.

– Десь років 5 тому побачив у інтернеті, що так роблять в одному коледжі за кордоном. Захотілося і в нас влаштувати аналогічно. Але ж ніхто на пенсію всі ці роки не йшов, – сміється директор школи. – Тепер вже всіх так будемо проводжати. 

На згадку про роботу в школі серед квітів та інших подарунків колектив подарував Надії Сеник символічну медаль – за 36 праці та любові до учнів.

У школу №6 Надія Михайлівна прийшла одразу ж після інституту, це була її перша робота, і, як сама каже, відповідальність була величезною.

– Але це був дуже хороший колектив, і тодішній директор Левенець, і завучі. Всі допомагали, підказували. Поруч завжди були ті, хто спершу допомагали і підтримували, тоді стали добрими колегами, а дехто згодом – і справжніми друзями, – розповідає Надія Сеник. – Найперше вдячна Наталії Олексіївні Анцібор, з якою сиділи за одним столом всі ці роки, і ще багатьом-багатьом. Звісно, і молодшим колегам теж, бо, коли дивишся на них, то і  сама себе відчуваєш молодшою, зрештою, вони завжди були стимулом, аби розуміти сучасні умови життя. 

З Наталією Анцібор Надія Сеник не один рік ділила стіл в учительській

Коли вперше береш класне керівництво, тоді розумієш: це вже не просто учні, це майже твої діти, зізнається вчителька. А випусків за ці роки у Надії Сеник було аж чотири.

– Перший – мені особливо дорогий, тому досі зустрічаємося з учнями, у декого з них я вже і їхніх дітей навчала, – зізнається. – З першого випуску одна учениця вже й сама бабуся… Зрештою, всі вони в мене такі сонечка, я їх дуже люблю. Вони стали успішними в житті, і мова не конче про високі посади, але всі вони гарні люди, і з ними приємно щоразу зустрічатися. 

З другим випуском Надія Сеник зустрічалася на 20-річчі від дня закінчення школи, з третім наступного року вже буде 15. Останній її випуск був 2 роки тому.

Останній робочий рік видався нелегким – через карантин і дистанційне навчання. Але  й тут довелося крутитися і підлаштовуватися під нові умови. Хоча Надія Михайлівна зізнається: таки було трохи складно.

– Мови не навчиш, коли виконану роботу тобі скидають на вайбер чи електронну пошту. Я можу прочитати виконані завдання, але помилок там не виправиш, а писати коментарі на пів сторінки – теж не варіант. Тож я давала дітям завдання, а раз на тиждень вони самі чи батьки приносили зошити до школи. Я все перечитувала, виправляла, описувала помилки і повертала. Зошити залишалися в класі, батьки в будь–який момент могли прийти і взяти їх, – описує процес вчителька. – Якщо комусь щось було незрозуміло, то, звісно ж, працювала і в онлайн режимі. Але коли не бачиш дітей і їхньої реакції – працювати складно.

Що ж до помилок, які найчастіше роблять учні всіх років, то тут Надія Михайлівна довго не замислюється і відповідь дає за кілька секунд.

– Найперше ніяк не можу викорінити в дітей слово “столова” замість “їдальня”. А ще помилково ставлять наголос у слові “одинАдцять”, бо дуже часто звучить все ж “одИнадцять”, – перелічує вчителька, хоча й зазначає: теперішні діти менше вживають русизмів. – Вони не так піддаються впливу російської мови. Колись це було частіше. Однак  теперішні “грішать” сленгом, англіцизмами, які теж засмічують мову.

А от традиційне “будь ласка”, яке дуже часто саме дорослі досі пишуть через дефіс, то тут Надія Михайлівна каже, що ні, через дефіс теперішні учні його не пишуть, але й загалом на письмі воно зустрічається дуже рідко, тому й серед найпоширеніших помилок не присутнє.

– Тепер простіші правила, значно демократичніші. Раніше як було? Якщо в письмовій роботі була одна помилка, то це вже була “четвірка”, а тепер – “одинадцять” – колишня “п’ять”, – розповідає Надія Сеник.

Що ж до рішення вийти на пенсію, то згадує такий випадок: коли тільки прийшла на роботу, тоді був указ, що всіх пенсіонерів звільняли.

– Багато хто, звісно ж, був не дуже задоволений. Одна з колег тоді мені сказала: “Я піду сама. Красиво”. Я собі запам’ятала ці слова і зробила так само. 

Хоча насправді Надія Сеник зараз має одного особливого учня, якого, щоправда, ще не навчає – півторічного онука Лева. Спілкуємося якраз, поки він спить у сусідній кімнаті. Тому каже, що займатися точно має чим. 

– А ще скільки книжок не прочитані!, – сміється. – Загалом клопотів є повно, сумувати чи страждати немає коли. От зараз кажуть, мовляв, пішла з роботи, а треба ж бути комусь потрібною. Але ж ні! Людина має бути потрібною, перш за все, сама собі. Якщо так є, то тоді ти живеш. А якщо ти шукаєш, де б комусь пригодитися, то це не те. Пенсія – це не кінець світу!

https://www.facebook.com/ostap4uk/posts/2801082750215242

 

About the author

trending_flat
“Літр баланди та 450 грамів каші, а тоді 10 годин на шахті”: історія політв’язня з Тернопільщини Ігоря Олещука

– Кадебісти знайшли написаний мною звіт, але під псевдонімом "Грушка".  Там я писав, що в школі була дискусія стосовно Мазепи. Історик називав його зрадником, а ми з однокласниками не боялися назвати його патріотом. По цьому знайшли мою контрольну роботу і прийшли по мене... Дали 25 років таборів суворого режиму. Мені було 17... Травень 2021-го року. Майже 73 роки опісля, двором, що на початку вулиці Коперніка, походжає чоловік. З сусідніх дворів вітер приносить сюди білі пелюстки цвіту аличі та вишень. І волосся у чоловіка таке ж біле. Надворі +20, а він – у довгій куртці. Ліва рука – у в'язаній чорній рукавиці. Згодом пояснить: рука мерзне і опухає. Чоловік оглядає дві наглядацькі вишки. Деревина почорніла від дощів. Де-не-де поламані поручні. – Діти гралися, – з посмішкою каже чоловік в чорній рукавиці. Прикидає, що варто десь дістати 3,5 метри дощок, аби встигнути […]

trending_flat
Захворюваність на ковід на Тернопільщині знижується вже 5 тижнів поспіль – епідеміолог

На Тернопільщині тенденцію до зниження захворюваності на ковід спостерігають вже 5 тижнів поспіль, про це на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом 14 травня розповів лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.  З 7 квітня в області спостерігають тенденцію до зниження захворюваності, однак впродовж тижня захворюваність не однакова. Це стала тенденція в цілому в країні, пояснив епідеміолог. – Пов'язано це з поведінкою людей, які зазвичай не звертаються за допомогою в п'ятницю-неділю, а чекають до понеділка. Тому середа-четвер – це тижневі піки, – каже Паничев. – Попри це, жовта лінія на діаграмі – це лінія тренду, яка вказує на тенденцію до зниження захворюваності. Впродовж трьох останніх тижнів середньоденна захворюваність в області наступна: – на цьому тижні – 146 випадків в середньому за день; – на попередньому тижні – 211; – два тижні тому – 271. Ці цифри говорять про чітку тенденцію […]

trending_flat
Тернопільським пенсіонерам за віком знову відновлять пільговий проїзд вдень

Із суботи, 15 травня, в Тернополі скасують обмеження щодо пільгового проїзду пенсіонерів за віком з 10.00 до 16.00. Відповідне рішення ухвалили на засіданні міського штабу для боротьби з коронавірусом. Нагадаємо, це обмеження ввели 22 березня, зважаючи на те, що через карантинні обмеження місць у громадському транспорті не вистачало для всіх, а особливо важко було дістатися на роботу працівникам критичних структур, зокрема, медикам. Як оцінив епідемічну ситуацію в місті лікар-епідеміолог Володимир Паничев, вона має тенденцію до зменшення кількості інфікованих. І вже не перший тиждень. – В цілому ситуація, яку ми спостерігаємо на сьогодні, є підставою, щоб приймати рішення про послаблення карантинних заходів, – каже Паничев. – Відповідно до постанови Кабміну №320, яка дає право посилювати заходи місцевій владі, тепер можна розглядати питання щодо скасування деяких обмежень, введених раніше. Наприклад, щодо обмеження проїзду у громадському транспорті. Читайте також: “А де ж транспорт? […]

trending_flat
Хто зміг потрапити на фінал Кубка України та що відбувається на стадіоні (фоторепортаж, відео)

Бути присутніми на фіналі Кубка України з футболу, де 13 травня зіграють "Динамо" (Київ) та "Зоря" (Луганськ), змогли далеко не всі. Із виділених лише 3000 місць на матч потрапили люди "від футболу", медики, атовці та вихованці дитячих спортшкіл. Про це Терміново розповів голова обласної асоціації футболу Тарас Юрик. За його словами, перш за все квитки отримали "довколафутбольні" люди. – В нас були колективні заявки усіх команд чемпіонату області та чемпіонатів районів, вони мали можливість викупити певну кількість квитків. На це була виділена квота. Велику частину отримали ветерани футболу та дитячо-юнацькі спортивні школи, – розповідає Юрик. – Квитки отримали медики, воїни АТО. За словами Юрика квитки отримували за принципом колективних заявок. Крім того частина квитків пішла і на команди "Зоря" та "Динамо". До цього на рішенні міського штабу для боротьби з коронавірусом йшла мова, що їм виділять 10% від квитків. Дісталися […]

trending_flat
“Мінусуємо в прирості захворювань”: ситуація з ковідом на Тернопільщині різко покращала, але чекають на наслідки травневих свят (відео)

На Тернопільщині та в обласному центрі, зокрема, різко знижується кількість випадків інфікування коронавірусом, а також кількість пацієнтів, які саме хворіють. В Тернополі приріст захворюваності взагалі пішов у мінус – становить -49,8%. Такі дані на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом у п'ятницю, 7 травня, повідомив лікар-епідеміолог Володимир Паничев.  Епідеміолог нагадує: перед святами він висловлював занепокоєння, щоб внаслідок застіль та гостин рівень захворюваності не почав рости знову. Але наразі критерії оцінювання ситуації дозволяють говорити, що є тенденція до зниження і вона є стабільною: адже знижується не лише кількість нових випадків, а й зменшується кількість людей, які хворіють. – Станом на сьогодні це 6 468 людей, а це вдвічі нижче, ніж ми мали в пік підйому захворюваності, – каже Паничев. – Кількість тих, хто одужують, перевищує кількість тих, хто захворіли. Зменшується також відсоток зайнятості ліжок у медзакладах: 29,7% – це […]

trending_flat
Теми, які викладати геть нелегко: чому навчатимуть тернопільських старшокласників на резонансному спецкурсі

У 2021-2022 навчальному році “Основи сім’ї” ввійдуть до переліку предметів, які мають бути у шкільній програмі Тернопільської міської територіальної громади. Відповідне рішення ухвалили на сесії міськради наприкінці січня цього року. Хоча напередодні по Україні активісти, батьки та фахівці піддали курс нищівній критиці через наявність у підручнику спірних тез та засилля шаблонних, але не завжди підтверджених реаліями, некоректних висновків. Щоправда, до частини зауважень автор курсу все ж дослухався. У Тернополі кінцеве рішення таки дали можливість приймати учням та їх батькам. Якщо вони вирішать, що ці уроки не є необхідними, на них можна буде не ходити. Оцінюватимуть предмет як кінцевий запис у табелі “зарах/незарах”.  Аби зрозуміти, про що саме цей курс, журналістка видання “Терміново” придбала робочі зошити для учнів 10-11 класів та проглянула їх із психологинею, директоркою Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги “Родина” Оленою Нагірною. Тут мусимо зробити уточнення: після численних звернень […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025