18.04.2021
Мандри Новини

Планувати поїздки можна, але з готовністю до форсмажорів: реалії відкриття кордонів для українців

Відповідно до заяви міністра інфраструктури Владислава Криклія, вже 5 країн дозволили в’їзд для українців. Це Албанія, Хорватія, Чорногорія, Єгипет та Туреччина. Однак кожна з країн виклала й умови безперешкодного в’їзду на свою територію. 

“Найпопулярніше питання цього літа – які країни вже відкрили свої кордони для України?

– Туреччина;

– Єгипет (але з обов’язковим дотриманням 14-денної самоізоляції після повернення додому, адже Єгипет віднесений до країн з високим рівнем інцидентності COVID-19);

– Албанія;

– Хорватія (за умови підтвердження бронювання готелю або гостьового житла);

– Чорногорія (за наявності негативного результату ПЛР тесту на COVID-19, зробленого протягом останніх 48 годин)”, – написав у Телеграм-каналі Криклій.

Через нестабільну епідеміологічну ситуацію в Україні інші європейські кордони, на жаль, залишаються зачиненими для українських туристів. Проте іноземцям, дипломатам та громадянам України, які мають дійсні робочі чи навчальні контракти або посвідчення на проживання в ЄС, морякам, що прямують на корабель, громадянам, які транзитом прямують через ЄС, в’їзд дозволено, зауважив міністр.

“Кожні 2 тижні ЄС переглядатиме список держав, з яких можливо в’їжджати. І в залежності від обставин буде частково або повністю знімати обмеження на поїздки чи знову вводити їх для конкретних країн. Також в залежності від розвитку епідеміологічної ситуації в Україні рішення про відкриття кордонів буде ухвалено Грузією”, – додав Криклій.

На практиці ж потрапити до Чорногорії важко, пояснює співвласниця туристичної агенції Best Travels Христина Шкула. Про це ж йдеться в уточнені від Державного агентства розвитку туризму (далі ДАРТ – авт.): Чорногорія потрапила до червоної зони. «Червоним» поки лишається і Єгипет.

Албанія, Туреччина та Хорватія перебувають у зеленій зоні.  

“Нагадуємо, що громадяни, які приїжджають з країн «червоної зони» в Україну, мають проходити обсервацію 14 днів чи скористатись додатком «Дій вдома». 

Кабінет Міністрів своїм рішенням дозволив припиняти режим самоізоляції або обсервації тим, хто в’їжджає на територію України з «червоної зони» країн, за умови, якщо вони зроблять тест на COVID-19 методом ПЛР після перетину державного кордону і матимуть негативний результат.

Із країн «зеленої» зони – без обмежень. 

Для в’їзду в Україну іноземним громадянам необхідний страховий поліс, який покриває витрати на COVID-19 та обсервацію”, – йдеться в дописі від ДАРТ. 

До Хорватії люди їздять власними авто через Угорщину, розповідають про це у соцмережах. Як от працівниці одного з туроператорів Кропивницького Олена Купчинська, яка описала власний досвід у Фейсбуці.

– Що ж стосується турів, то варто бути готовими, що авіарейс перенесуть, або вас поселять не втому готелі, який обумовлювали спочатку, – застерігає Христина Шкула. – Зважаючи на дотримання карантинних вимог, наразі існує таке поняття як овербукінг – тобто, перевищення норми заселення людей у готелі. Тож відпочивальників можуть перевезти в інший. Чи буде він на такому ж рівні, як той, на який ви погоджувалися, – це вже як пощастить.

Христина Шкула наводить як приклад: планували поїздку для клієнтів до Єгипту. За кілька годин після проплати прийшло повідомлення, що рейс перенесли на тиждень А люди за кілька днів після повернення вже мали летіти в іншу країну. Згодом Єгипет взагалі ввів 14-денну ізоляцію після повернення зі своїх курортів. Тож клієнти від поїздки змушені були відмовитись, а оплачені кошти за тур їм “заморозили” до наступної поїздки.

Натомість Христина радить: якщо вже купувати, то “гарячі” тури.

– Ми своїм клієнтам пропонуємо тури, де вже майже весь рейс заповнений. Тоді ймовірність, що його скасують, чи об’єднають з іншим на іншу дату – мінімальна, – пояснює співвласниця турагенції. – Але в будь-якому випадку варто бути готовим до всього. 

Детальніше дізнатися, які країни є відкритими для українців, можна у таблиці Міністерства охорони здоров’я: https://bit.ly/2BslPoS

Фото: TripMyDream

 

Схожі пости

Документи забув, ніде не працює: судова справа голови Тернопільської облради

Назарій Наджога

У Чорткові спостерігача Опори не пустили на підсумкове засідання ДВК

Чим закінчився скандал зі збором коштів на освячення школи мистецтв. Є результати перевірки

Євгенія Цебрій