04.08.2020
Мандри Новини

Планувати поїздки можна, але з готовністю до форсмажорів: реалії відкриття кордонів для українців

Відповідно до заяви міністра інфраструктури Владислава Криклія, вже 5 країн дозволили в’їзд для українців. Це Албанія, Хорватія, Чорногорія, Єгипет та Туреччина. Однак кожна з країн виклала й умови безперешкодного в’їзду на свою територію. 

“Найпопулярніше питання цього літа – які країни вже відкрили свої кордони для України?

– Туреччина;

– Єгипет (але з обов’язковим дотриманням 14-денної самоізоляції після повернення додому, адже Єгипет віднесений до країн з високим рівнем інцидентності COVID-19);

– Албанія;

– Хорватія (за умови підтвердження бронювання готелю або гостьового житла);

– Чорногорія (за наявності негативного результату ПЛР тесту на COVID-19, зробленого протягом останніх 48 годин)”, – написав у Телеграм-каналі Криклій.

Через нестабільну епідеміологічну ситуацію в Україні інші європейські кордони, на жаль, залишаються зачиненими для українських туристів. Проте іноземцям, дипломатам та громадянам України, які мають дійсні робочі чи навчальні контракти або посвідчення на проживання в ЄС, морякам, що прямують на корабель, громадянам, які транзитом прямують через ЄС, в’їзд дозволено, зауважив міністр.

“Кожні 2 тижні ЄС переглядатиме список держав, з яких можливо в’їжджати. І в залежності від обставин буде частково або повністю знімати обмеження на поїздки чи знову вводити їх для конкретних країн. Також в залежності від розвитку епідеміологічної ситуації в Україні рішення про відкриття кордонів буде ухвалено Грузією”, – додав Криклій.

На практиці ж потрапити до Чорногорії важко, пояснює співвласниця туристичної агенції Best Travels Христина Шкула. Про це ж йдеться в уточнені від Державного агентства розвитку туризму (далі ДАРТ – авт.): Чорногорія потрапила до червоної зони. «Червоним» поки лишається і Єгипет.

Албанія, Туреччина та Хорватія перебувають у зеленій зоні.  

“Нагадуємо, що громадяни, які приїжджають з країн «червоної зони» в Україну, мають проходити обсервацію 14 днів чи скористатись додатком «Дій вдома». 

Кабінет Міністрів своїм рішенням дозволив припиняти режим самоізоляції або обсервації тим, хто в’їжджає на територію України з «червоної зони» країн, за умови, якщо вони зроблять тест на COVID-19 методом ПЛР після перетину державного кордону і матимуть негативний результат.

Із країн «зеленої» зони – без обмежень. 

Для в’їзду в Україну іноземним громадянам необхідний страховий поліс, який покриває витрати на COVID-19 та обсервацію”, – йдеться в дописі від ДАРТ. 

До Хорватії люди їздять власними авто через Угорщину, розповідають про це у соцмережах. Як от працівниці одного з туроператорів Кропивницького Олена Купчинська, яка описала власний досвід у Фейсбуці.

– Що ж стосується турів, то варто бути готовими, що авіарейс перенесуть, або вас поселять не втому готелі, який обумовлювали спочатку, – застерігає Христина Шкула. – Зважаючи на дотримання карантинних вимог, наразі існує таке поняття як овербукінг – тобто, перевищення норми заселення людей у готелі. Тож відпочивальників можуть перевезти в інший. Чи буде він на такому ж рівні, як той, на який ви погоджувалися, – це вже як пощастить.

Христина Шкула наводить як приклад: планували поїздку для клієнтів до Єгипту. За кілька годин після проплати прийшло повідомлення, що рейс перенесли на тиждень А люди за кілька днів після повернення вже мали летіти в іншу країну. Згодом Єгипет взагалі ввів 14-денну ізоляцію після повернення зі своїх курортів. Тож клієнти від поїздки змушені були відмовитись, а оплачені кошти за тур їм “заморозили” до наступної поїздки.

Натомість Христина радить: якщо вже купувати, то “гарячі” тури.

– Ми своїм клієнтам пропонуємо тури, де вже майже весь рейс заповнений. Тоді ймовірність, що його скасують, чи об’єднають з іншим на іншу дату – мінімальна, – пояснює співвласниця турагенції. – Але в будь-якому випадку варто бути готовим до всього. 

Детальніше дізнатися, які країни є відкритими для українців, можна у таблиці Міністерства охорони здоров’я: https://bit.ly/2BslPoS

Фото: TripMyDream

 

Ваш коментар

Схожі пости

«У кращому випадку рік». Тернопільська міська рада заборонить рух транспорту над залізничною колією міжнародного сполучення

Назарій Наджога

На капоті авто на вул. Замковій здетонував саморобний пристрій

На Тернопільщині шахраї збирають кошти на лікування мами трьох дітей, яка…. померла ще два дні тому

Марія Голді