Купувати чи зачекати: поради мандрівникам, які вже полюють на дешеві авіаквитки

Чи варто поспішати купувати квитки на перші ж авіарейси і які сценарії розвитку подій вже зараз можна спрогнозувати щодо перельотів, Терміново поцікавилось у тернополянки Галини Мацикур. Вона відвідала зо два десятки країн, а тепер допомагає й іншим мандрувати за кордон із мінімальними витратами. 

Всі, хто купували авіаквитки на весну, нікуди, звісно, не потрапили. А  повернути кошти за невикористані квитки виходить не так вже й швидко, розповідає голова циклової комісії туризму Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету Галина Мацикур. Адже гроші вже пішли на поточні витрати авіакомпаній. Тим часом нових надходжень поки брати ніде – авіаперельоти поки не відновили. Тож такі заманливі мінімальні ціни на спокусливі напрямки можуть бути способом наповнення бюджету компаній, вважає Мацикур.

– В авіакомпаній немає готівки, а кошти за скасовані навесні рейси потрібно повертати. Тож вони продумали таку схему, як, наприклад, авіакомпанія Wizzair: 120% від вартості квитків автоматично зачисляється на рахунок у профілі користувача. Ними можна буде розрахуватися за авіаперельоти впродовж 2 років. Та деякі користувачі таки вимагають повернення 100 % готівки на карту і вже давненько очікують своїх коштів.

Тож, щоб забезпечити приток свіжої готівки, авіакомпанії дають можливість бронювати квитки на наступні рейси, які, можливо, знову скасують

– Не факт, що вони ці рейси взагалі планують виконувати. Як варіант, вивчать попит, а заодно – отримають грошові надходження. Далі можуть заявити, що пасажирів на рейс не набрали, і скасують його. Часто заявлені на сайтах рейси зникають за 1-3 дні. Або з‘являється повідомлення, що квитки вже продано, а в директ тим, хто придбав квитки, повідомляють, що рейс відмінено, – продовжує Галина Мацикур. 

Гроші за квитки відразу не повертають, а записують на віртуальний рахунок. Тим часом за рахунок надходжень від продажу нових квитків можна оплатити зарплати своїм працівникам чи покрити борги і витрати за весняні місяці.

– Тут два варіанти: або ти ризикуєш купити квиток за класною ціною, і все вдається. Або ні. Тому це точно мають бути не ваші останні гроші, які ви тримали на відпустку чи мандрівку, – радить пані Галина. – Якщо ти купиш квитки, а рейс відмінять, то варто бути готовим, що гроші за скасований рейс тобі повернуть не одразу.

Є ще один варіант, коли рейс відбудеться, але вас на борт не пустять та ви навіть не зможете повернути кошти за невикористані квитки. Таке вже було навесні, коли почали вводити карантинні обмеження.

– В аеропорту Лісабона на рейс до Будапешта пустили лише угорців. Авіакомпанія відмовилась компенсувати кошти за втрачені квитки, заявивши, що всі претензії можна висловити до політики уряду Угорщини, що ввів карантин, – наводить приклад Галина Мацикур. – Аналогічною може бути теперішня ситуація, коли в‘їзд залишиться в липні відкритим лише для громадян з окремого, безпечного списку країн. І ви, взявши квиток до Італії, не зможете сісти на рейс і не отримаєте ніякого відшкодування.

Якщо вже вам доведеться добиватись компенсації за нездійснений рейс, зауважує Галина Мацикур, зверніть увагу, що компанії часто “забувають” повернути кошти за додаткові зручності, які пасажир оплатив.

– Наприклад, ви купували priority pass – аби взяти ще одну сумку, а на рахунок прийшли кошти лише за квиток,  а за додаткові послуги – ні. Тому доводиться писати їм листа, аби нагадати, – пояснює досвідчена мандрівниця. – В компаніях розраховують на те, що клієнти не аналізують, скільки вони заплатили за квитки, і яка прийшла компенсація. 

Якщо вам повернули вартість квитків + 20% бонусних, ще й в іншій валюті, далеко не всі вирахують, що вартість priority не компенсували. Не всі навіть не знають, куди писати скарги.

Крім того, слід бути готовими, що країни можуть змінити дати відкриття кордонів, відклавши їх на пізніше, якщо виникне така необхідність.

Не варто забувати і про обов‘язковий санітарний контроль.

– Якщо в зоні прибуття вимагатиметься зробити експрес-тест, то він, швидше за все, буде платним. Ісландія, наприклад, зацікавлена у туристах, тому обіцяє робити їх безкоштовно, – пояснює експертка. – Але з України напряму туди поки не долетіти. Тож ми будемо залежні від умов тих країн, звідки є рейси до Ісландії. Надіємось, що ціна за проходження експрес-тесту в цих країнах не буде дорожчою за самі квитки.

Навіть якщо в ЄС визнаватимуть медичні довідки з результатами тестування на коронавірус, отриманими в Україні, то строк їх дії не більше 2-х діб, і, можливо, їх доведеться перекласти і завірити.

– Точні прогнози на сьогодні давати дуже складно. Все це лише наші роздуми, а ситуація дуже мінлива. Але я особисто не ризикувала би купувати квитки до Європи на першу половину липня, як мінімум, – підсумовує співрозмовниця. 

Слідкувати за змінами стосовно відкритих кордонів та авіаперельотів до інших країн світу можна за посиланням –  https://bit.ly/TravelBans

Фото: pixabay

About the author

trending_flat
“Літр баланди та 450 грамів каші, а тоді 10 годин на шахті”: історія політв’язня з Тернопільщини Ігоря Олещука

– Кадебісти знайшли написаний мною звіт, але під псевдонімом "Грушка".  Там я писав, що в школі була дискусія стосовно Мазепи. Історик називав його зрадником, а ми з однокласниками не боялися назвати його патріотом. По цьому знайшли мою контрольну роботу і прийшли по мене... Дали 25 років таборів суворого режиму. Мені було 17... Травень 2021-го року. Майже 73 роки опісля, двором, що на початку вулиці Коперніка, походжає чоловік. З сусідніх дворів вітер приносить сюди білі пелюстки цвіту аличі та вишень. І волосся у чоловіка таке ж біле. Надворі +20, а він – у довгій куртці. Ліва рука – у в'язаній чорній рукавиці. Згодом пояснить: рука мерзне і опухає. Чоловік оглядає дві наглядацькі вишки. Деревина почорніла від дощів. Де-не-де поламані поручні. – Діти гралися, – з посмішкою каже чоловік в чорній рукавиці. Прикидає, що варто десь дістати 3,5 метри дощок, аби встигнути […]

trending_flat
Захворюваність на ковід на Тернопільщині знижується вже 5 тижнів поспіль – епідеміолог

На Тернопільщині тенденцію до зниження захворюваності на ковід спостерігають вже 5 тижнів поспіль, про це на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом 14 травня розповів лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.  З 7 квітня в області спостерігають тенденцію до зниження захворюваності, однак впродовж тижня захворюваність не однакова. Це стала тенденція в цілому в країні, пояснив епідеміолог. – Пов'язано це з поведінкою людей, які зазвичай не звертаються за допомогою в п'ятницю-неділю, а чекають до понеділка. Тому середа-четвер – це тижневі піки, – каже Паничев. – Попри це, жовта лінія на діаграмі – це лінія тренду, яка вказує на тенденцію до зниження захворюваності. Впродовж трьох останніх тижнів середньоденна захворюваність в області наступна: – на цьому тижні – 146 випадків в середньому за день; – на попередньому тижні – 211; – два тижні тому – 271. Ці цифри говорять про чітку тенденцію […]

trending_flat
Тернопільським пенсіонерам за віком знову відновлять пільговий проїзд вдень

Із суботи, 15 травня, в Тернополі скасують обмеження щодо пільгового проїзду пенсіонерів за віком з 10.00 до 16.00. Відповідне рішення ухвалили на засіданні міського штабу для боротьби з коронавірусом. Нагадаємо, це обмеження ввели 22 березня, зважаючи на те, що через карантинні обмеження місць у громадському транспорті не вистачало для всіх, а особливо важко було дістатися на роботу працівникам критичних структур, зокрема, медикам. Як оцінив епідемічну ситуацію в місті лікар-епідеміолог Володимир Паничев, вона має тенденцію до зменшення кількості інфікованих. І вже не перший тиждень. – В цілому ситуація, яку ми спостерігаємо на сьогодні, є підставою, щоб приймати рішення про послаблення карантинних заходів, – каже Паничев. – Відповідно до постанови Кабміну №320, яка дає право посилювати заходи місцевій владі, тепер можна розглядати питання щодо скасування деяких обмежень, введених раніше. Наприклад, щодо обмеження проїзду у громадському транспорті. Читайте також: “А де ж транспорт? […]

trending_flat
Хто зміг потрапити на фінал Кубка України та що відбувається на стадіоні (фоторепортаж, відео)

Бути присутніми на фіналі Кубка України з футболу, де 13 травня зіграють "Динамо" (Київ) та "Зоря" (Луганськ), змогли далеко не всі. Із виділених лише 3000 місць на матч потрапили люди "від футболу", медики, атовці та вихованці дитячих спортшкіл. Про це Терміново розповів голова обласної асоціації футболу Тарас Юрик. За його словами, перш за все квитки отримали "довколафутбольні" люди. – В нас були колективні заявки усіх команд чемпіонату області та чемпіонатів районів, вони мали можливість викупити певну кількість квитків. На це була виділена квота. Велику частину отримали ветерани футболу та дитячо-юнацькі спортивні школи, – розповідає Юрик. – Квитки отримали медики, воїни АТО. За словами Юрика квитки отримували за принципом колективних заявок. Крім того частина квитків пішла і на команди "Зоря" та "Динамо". До цього на рішенні міського штабу для боротьби з коронавірусом йшла мова, що їм виділять 10% від квитків. Дісталися […]

trending_flat
“Мінусуємо в прирості захворювань”: ситуація з ковідом на Тернопільщині різко покращала, але чекають на наслідки травневих свят (відео)

На Тернопільщині та в обласному центрі, зокрема, різко знижується кількість випадків інфікування коронавірусом, а також кількість пацієнтів, які саме хворіють. В Тернополі приріст захворюваності взагалі пішов у мінус – становить -49,8%. Такі дані на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом у п'ятницю, 7 травня, повідомив лікар-епідеміолог Володимир Паничев.  Епідеміолог нагадує: перед святами він висловлював занепокоєння, щоб внаслідок застіль та гостин рівень захворюваності не почав рости знову. Але наразі критерії оцінювання ситуації дозволяють говорити, що є тенденція до зниження і вона є стабільною: адже знижується не лише кількість нових випадків, а й зменшується кількість людей, які хворіють. – Станом на сьогодні це 6 468 людей, а це вдвічі нижче, ніж ми мали в пік підйому захворюваності, – каже Паничев. – Кількість тих, хто одужують, перевищує кількість тих, хто захворіли. Зменшується також відсоток зайнятості ліжок у медзакладах: 29,7% – це […]

trending_flat
Теми, які викладати геть нелегко: чому навчатимуть тернопільських старшокласників на резонансному спецкурсі

У 2021-2022 навчальному році “Основи сім’ї” ввійдуть до переліку предметів, які мають бути у шкільній програмі Тернопільської міської територіальної громади. Відповідне рішення ухвалили на сесії міськради наприкінці січня цього року. Хоча напередодні по Україні активісти, батьки та фахівці піддали курс нищівній критиці через наявність у підручнику спірних тез та засилля шаблонних, але не завжди підтверджених реаліями, некоректних висновків. Щоправда, до частини зауважень автор курсу все ж дослухався. У Тернополі кінцеве рішення таки дали можливість приймати учням та їх батькам. Якщо вони вирішать, що ці уроки не є необхідними, на них можна буде не ходити. Оцінюватимуть предмет як кінцевий запис у табелі “зарах/незарах”.  Аби зрозуміти, про що саме цей курс, журналістка видання “Терміново” придбала робочі зошити для учнів 10-11 класів та проглянула їх із психологинею, директоркою Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги “Родина” Оленою Нагірною. Тут мусимо зробити уточнення: після численних звернень […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025