21.09.2020
Здоров’я Новини

На Тернопільщину приїде заступник міністра охорони здоров’я, хоче поспілкуватись із медиками, котрі борються з коронавірусом

На Тернопільщину 3 квітня обіцяє приїхати заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко, аби виявити, яка ситуація із забезпеченням є насправді, а не в звітах. Про це він розповів на брифінгу щодо ситуації з протидії поширенню коронавірусу в Україні.

Тернопільська область входить до трійки регіонів, де наразі зафіксували найбільше випадків COVID-19, наголосив Ляшко.

– У Києві виявили 180 випадків, у Чернівецькій області – 171, у Тернопільській – 114 (станом на 22.00 2 квітня, 82 пацієнтів – лише з Монастириського району – авт.). За минулу добу найбільше нових випадків підтверджено на Закарпатті – 23, в Чернівецькій області – 28, в Києві – 20. У зв’язку з цим у Чернівецькій області посилено заходи: обмежено в’їзд і виїзд на територію області, – розповів заступник міністра.

Відповідаючи на питання журналістів про звільнення лікарів у медзакладах України, Ляшко розповів, що такі випадки справді є. Згадав тут і про ситуацію в Монастириськах.

– Кожен такий випадок ми стараємось розглядати. Нещодавно я спілкувався з керівництвом Монастириської центральної районної лікарні, запитував інформацію про те, що там звільнились медики. Її не підтвердили. Медики при виявленні першого випадку (коронавірусу – авт.) написали заяви, але наступного дня вийшли на роботи і відізвали їх, – пояснив Віктор Ляшко. Щоправда, не уточнив, мова йде конкретно про лікарів чи про медичний персонал загалом. – Сьогодні їду на Тернопільщину, щоб на місці глянути, як все відбувається, і поспілкуватись безпосередньо із медичними працівниками, чи все відповідає тим документам і звітам, які нам надходять.

Нагадаємо, раніше інформацію про звільнення лікарів у медзакладах Тернополя спростовував головний лікар міської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, на коронавірус в Україні вже захворіли 942 людини. 19 людей одужали, 23 – померли. Летальність (кількість померлих до кількості хворих на коронавірус – авт.) в Україні становить 2,4%. В той час як цей показник загалом у світі – 5,2%. В Німеччині – 1,3%, в Італії – 12%, в Іспанії – 9,2%. В Китаї зараз фіксують близько 90 нових випадків за добу, зауважив Ляшко.

Головне зображення pixabay

Схожі пости

Скільки витрачають на виборчу кампанію мажоритарники Тернопільщини. Проміжні фінансові звіти досі не оприлюднили

Наталка Колтун

У п’ятьох тернополян підтвердили коронавірус, серед них водії спецтранспорту та медик

7:0 на користь автомобілістів. Обмежувач на Гаївському мості знову збили