09.04.2020
Здоров’я Новини

Монастириська лікарня почала отримувати допомогу з усіх куточків області. Число інфікованих зростає

На 17 год в Монастириському районі 14 інфікованих вірусом СОVID-19: в с.Ковалівка – 4 (1-летальний), с.Швейків – 3, м.Монастириська – 7. В їх числі 4 лікарі і 4 медсестри (семеро переведені на самоізоляцію, в них легка форма). Троє хворих доставлені в Тернопіль. Двоє госпіталізовані в райлікарні. Про це повідомив заступник голови Монастириської РДА Павло Дронь на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

– У райлікарні є 1 апарат штучної вентиляції легень – Драгер “Каріна”, 2 апарати середньої потужності, 2 кисневі концентратори, – пише Павло Дронь. – До цих пір по лінії МОЗ все ще очікуються обіцяні засоби індивідуального захисту для медперсоналу, тестові системи, ліки.
Настрій колективу дещо покращився, так як сьогодні від добрих людей в райлікарню надійшла деяка так необхідна допомога.

Від Заліщицької райлікарні передали 1 апарат ШВЛ та 1 концентратор кисню. Від Козівської райлікарні передали 20 захисних костюмів та 2 комбінезони, окуляри, рукавиці.
Волонтери шиють маски, халати.

– Надійшла допомога від громадських активістів, окремих політиків Тернопілля: монітор пацієнта, інфузумат для подачі лікарства в дозованому режимі. відсмоктувач хірургічний, три набори клинків для інтубування, маски, бахіли тощо, – продовжує Павло Дронь.

Оскільки, за прогнозами інтенсивність підтвердження інфікованих на коронавірус очікується через 5-7 днів, проблемними для райлікарні залишаються питання забезпечення медперсоналу захисними костюмами, респіраторами, апаратами ШВЛ (на придбання яких черга), тестами, противірусними препаратами.

Антикризовий штаб працює в посиленому режимі. На базі райлікарні розгортається антивірусний шпиталь. Підготовлено приміщення для окремого відпочинку і проживання обслуговуючого медперсоналу, зарезервовано продукти харчування, готуються палати під бокси для хворих. Складено резервні списки медиків на випадок враження вірусом діючого персоналу.
Район блокований поліцейськими блокпостами на всіх в”їздах і виїздах.

У районі створили благодійний фонд для місцевих аграріїв і підприємців. Починають надходити кошти на апарати ШВЛ. Їх потрібно хоч би десяток. А також, з нього потрібно буде і доплатити матеріальну винагороду медикам за їх нелегку працю.

– Продовольчої кризи немає, – запевняє чиновник. –  Всі магазини контролюються щодо безпечного та безперервного постачання продуктами і всім необхідним.

Районна СНС виконує значний обсяг роботи цілодобово, дезинфікуючи тротуари, під”їзди, входи до магазинів, двері, службові приміщення дезрозчинами у райцентрі та проблемних селах.
Громадський сектор району активно мобілізувався на допомогу.

Людей просять не виходити з дому без нагальної потреби, мінімум контактів один з одним, в разі перших ознак слабкості самоізолюйтесь від близьких, тримати зв”язок зі своїм сімейним лікарем і не випускати дітей на вулицю надовго.

Рахунок для перерахунку коштів:

р/р UA973366770000026008052554121

КНП «Монастириська ЦРЛ»

код ЄДРПОУ 36338715

МФО банку 336677 в АТ КБ «Приватбанк»

Ваш коментар

Схожі пости

На півдні Тернопільщини сильний вітер зривав дахи (фото)

Патрульні зупинили автомобіль, який перевозив незаконно зрубану деревину

На КПП біля Тернополя будуть проводити температурний скринінг пасажирам транспортних засобів