09.04.2020
Здоров’я Місто Новини

За кошти тернопільських підприємців придбали 7 апаратів штучної вентиляції легень. Обіцяють купити ще

Усього в міських лікарнях Тернополя зараз є 22 апарати штучної вентиляції легень (надалі ШВЛ – авт.). За 10 днів чекають на ще 7 апаратів, придбаних за кошти підприємців міста. Ще 17 куплять за кошти міста.

Про це стало відомо на засіданні оперативного штабу для боротьби з коронавірусом, яке відбулось у середу, 25 березня.

Нагадаємо, участь у прийманні та лікуванні людей, хворих на коронавірус, або обсервації тих, хто міг заразитись, беруть три медзаклади Тернополя: лікарня швидкої допомоги та міська дитяча лікарня відповідають за лікування пацієнтів, лікарня №3 – за ізоляцію та нагляд.

Зараз в лікарнях міста є 22 апарати ШВЛ, готових до використання, повідомив міський голова Сергій Надал.

В разі необхідності вся лікарня швидкої допомоги, а не лише інфекційне відділення, прийматиме хворих на COVID-19.

– Два нових апарати штучної вентиляції легенів вже протестовані і чекають на компресори, – пояснює головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. – У найближчі дні вони вже працюватимуть. В інфекційному відділенні підключені три апарати, що можуть повноцінно працювати. Крім того є апарати в реанімаційному відділенні, їх ми вже не будемо переносити, а застосовуватимемо в разі розгортання інфекційного відділення.

На найближчі 10 днів цього цілком достатньо, запевняє Чайківський. Адже кількість пацієнтів поки незначна.

– Ті апарати, які мали закупляти за тендерною процедурою, зараз купуватимемо за переговорною, – пояснив Чайківський.

Таким чином мають придбати ще 17 апаратів ШВЛ, уточнив Надал. Кошти на це у бюджеті вже виділили. Угоди мають підписати в найближчі 5 днів. Терміни поставки – 2-3 тижні.

В міській дитячій лікарні є 4 апарати ШВЛ, розповів директор медзакладу Андрій Артимович. Зараз цього вистачає.

– Ще три мають привезти орієнтовно до середини квітня, ціна і поставка вже зафіксовані, – пояснює Артимович. – Також мають привезти ще один переносний вентиляційний-апарат десь за тиждень.

Окрім виділених з бюджету коштів на придбання апаратів ШВЛ, долучились і місцеві підприємці.

– Вже придбали 7 апаратів штучної вентиляції легень, – повідомив міський голова Сергій Надал. – Їх мають привезти з-за кордону в найближчі 10 днів. Зараз є багато пропозицій від підприємців, які хочуть допомогти із придбанням обладнання, і є постачальники, які не хочуть працювати із державними коштами. Тому надавайте перелік, в чому є потреба, треба координувати з підприємцями і постачальниками.

Скільки з придбаних 7 ШВЛ-апаратів отримає кожна з лікарень, які беруть участь у наданні допомоги, вирішить оперативний штаб спільно з очільниками цих медустанов.

Міська лікарня №3 від середи, 25 березня, почала працювати як заклад для ізоляції та обсервації людей. В перший же день туди направили чотирьох людей. Там за ними будуть спостерігати медики.

До лікарні наразі потрапляють люди, які контактували з хворими на коронавірус і не можуть організувати самоізоляцію вдома, розповів головний лікар міської комунальної лікарні №3 Юрій Лазарчук. Мова йде про мешканців гуртожитків чи невеликих квартир, де живе багато людей.

– У нас вже сформовані бригади для надання допомоги, вони забезпечені всім необхідним на найближчі три тижні, – розповідає Лазарчук. – В найближчі 10 днів мають виконати замовлення задля забезпечення на ще два тижні.

В лікарні швидкої допомоги також забезпечені всім необхідним на найближчі 30 днів, запевнив Ярослав Чайківський. В дитячій лікарні за наявних умов роботи також всього вистачає, розповів Андрій Артимович. Однак лікарня готова до розширення до 200 ліжкомісць. Зараз вже домовляються із постачальниками.

 

 

 

Ваш коментар

Схожі пости

Апеляційний суд у Львові відхилив скаргу Тернопільської міської ради щодо сплати за дитсатки для іногородніх (відео)

Redaktsia

“Дим та кіптява, ріже очі, пече у горлі”. Чому досі не загасили пожежу на сміттєзвалищі у Старому Збаражі?

Євгенія Цебрій

Струсів: там, де говорить камінь (фоторепортаж)

Ірина Небесна