28.10.2021
Здоров’я Місто Новини

Тернополян просять повідомляти про сусідів, які повернулися з-за кордону та хворих, які не дотримуються самоізоляції

Контроль за людьми, які нещодавно повернулися з-за кордону та приїхали з інших міст, посилюють у Тернополі. Під час засідання Тернопільського штабу для боротьби з коронавірусом міський голова Сергій Надал дав доручення управлінню патрульної поліції проводити такий контроль на постах. А також звернувся до тернополян, щоб вони анонімно повідомляли про іногородніх, чужих у їхньому будинку, хворих, які не дотримуються самоізоляції. Їх вноситимуть у єдиний реєстр. Далі з ними працюватимуть поліція та медики. 

– Тернопільському відділу поліції і управління патрульної поліції в місцях здійснення контролю в’їздів і заїздів на територію Тернопільської міської територіальної громади здійснювати опитування осіб, котрі заїжджають на предмет перебування за кордоном, – доручив міський голова. 

Як повідомив начальник управління патрульної поліції в Тернопільській області Богдан Шевчук, станом на сьогодні патрульні перевірили 699 транспортних засобів, з них 205 іногородніх.  Іноземців не було виявлено. Іногородні їхали транзитом. 

– Зараз у області працюють пости у Зборові та Чорткові, – повідомив пан Шевчук. – На в’їздах у Тернопіль облаштовуються два КПП. Треба хоча б один термометр, щоб забезпечувати скринінг. 

– Чи була інформація про тернополянах, які поверталися з-за кордону? – запитав міський голова.

– Не було, ми питали , чи були, чи верталися, усі, говорили, що ні, – каже Богдан Шевчук. – Якщо буде така інформація, ми готові її надавати, відслідковувати, перевіряти. 

– Прикордонна служба повинна надати інформацію на місцях про перелік тих українців , які поверталися з-за кордону. Чи є у вас такі дані? – запитав Сегій Надал.

– На Головне управління Нацполіції з 17 по 21 березня мали скинути інформацію в ситуаційний центр про тих, хто був за кордоном по областях, – повідомив пан Шевчук. 

– Я прошу надати цю інформацію у відділ охорони здоров’я , тому що вони всі приїхали сюди, вони не мають сімейного лікаря, – доручив міський голова. – Їм забезпечать сімейного лікаря, консультацію по телефону і у випадку підтвердження скарги скажуть, які дальше дії мають бути. Сьогодні за поліцією залишається єдине – рекомендації і контроль за тим, щоб люди не пересувалися по місту і дотримувалися самоізоляції. І паралельно надати інформацію у відділ охорони здоров’я, щоб цим людям надали консультацію і сімейного лікаря.

Міський голова запропонував створити єдину форму, за якою будуть формувати реєстр тернополян, які повернулися з-за кордону або реєстр іногородніх для того, щоб в найперше моніторити цих людей .

– Окремо буде інформація з прикордонної служби, окремо з постів поліції , окремо будемо просити тернополян надавати інформацію про те, чи з’явилися іногородні в їхньому під’їзді, будинку для того, щоб зразу відпрацювати, хто і що,  щоб він пройшов огляд у лікаря, – каже Сергій Надал. – Крім того, просимо надавати інформацію про сусіда, який може бути в тяжкому стані чи з температурою і не дотримується режиму самоізоляції, пересувається по вулиці під’їзді, ходить в магазин. Прохання до тернополян таку інформацію надавати анонімно, щоб люди не переживали, і зразу ця інформація буде передаватися в підрозділи Нацполіції і відділ охорони здоров’я.

Довідка

Повідомляти про іногородніх, хворих, які не сидять вдома та тих, хто вернувся з-за кордону можна, перейшовши за посиланням .

Також інформувати можна телефоном – через  «гарячу лінію» 1580 (зі стаціонарних телефонів) або +38 (067) 351-57-10 (з мобільних телефонів).

А мешканцям громади, у разі підозри на коронавірусну інфекцію, необхідно звертатися  на «гарячу лінію» оперативного штабу – 098 441 59 81 для отримання належної медичної допомоги.

Схожі пости

Найдорожчі ліки в світі потрібні на порятунок однорічного Арсенчика з Тернопільщини 

Євгенія Цебрій

В прокуратурі повідомили, з яким хабарем затримали начальника ДАБІ

Шумчанин випадково спалив ліс

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів