Україна потрапила в ТОП-10 нещасливих країн світу

Україна опинилась в десятці країн, мешканці яких схильні вважати своє особисте життя нещасливим. Такі результати міжнародного дослідження. Хоча за останні два роки показник щастя українців виріс у чотири рази: з 8% у 2017 році до 33% у 2019.

З 2014 року у світі спостерігається відносне, але неухильне падіння індексу щастя. Він вираховується як різниця між відсотком людей, що вважають себе щасливими, і відсотком нещасливих людей. Цей індекс знизився з 64% у 2014 році до 48% у 2018 році. У 2019 показник індексу щастя залишився тим самим, що й у 2018, тобто 48%. На цьому фоні Україна зі значенням цього індексу 33% демонструє очевидний прогрес. На кінець минулого року 51% українців вважали себе щасливими і тільки 18% вважали, що їх особисте життя нещасливе. Таким чином, індекс щастя, склав + 33% проти +8% у 2017 (у 2018 році це запитання в Україні не ставилося). І хоча показник України порівняно невеликий (остання десятка країн) – бачимо позитивну динаміку.

Дослідження, про яке йдеться, проводиться асоціацією незалежних дослідницьких агентств Gallup International з 1947 року в 46 країнах світу, зокрема певний час і в Україні. На усьому пострадянському просторі представником цієї асоціації є дослідницький холдинг Ромир, а в Україні дослідження проводив КМІС.

Глобальне опитування «Кінець року» проводиться асоціацією Gallup International кожний рік, але Україна бере участь у цьому дослідженні нерегулярно. В листопаді минулого року 45 тисяч респондентів з 46 країн світу відповіли на питання: «Наскільки Ви задоволені чи незадоволені своїм життям?»

Більше половини респондентів країн, де проводилось дослідження (59%), відповіли позитивно, біля одного з десяти (11%) вважають себе нещасливими. Трохи більше четвертої частини опитаних (28%) вважають себе ані щасливими, ані нещасними. Тобто відповідний, середній індекс склав 48%. Таким чином в Україні він дещо нижчий, ніж у світі в цілому ( нижчий так званого «світового індексу щастя»), однак демонструє відчутне зростання за останні два роки: +8 у 2017 і + 33 у році 2019. Наводимо дані опитувань:

Гістограма 1. Наскільки щасливою чи нещасливою людиною Ви себе відчуваєте у зв’язку з подіями вашого особистого життя?

Гістограма 2. Порівняльні показники індексу щастя в Україні в 2017 та 2019 роках


Оскільки Україна опинилась в десятці країн, мешканці яких схильні вважати своє особисте життя нещасливим, наводимо дані щодо відносно найбільш «щасливих» і «нещасливих» країн світу.

Таблиця 1.Індекс щастя за країнами. ТОП найбільш «щасливих» та «нещасливих» країн


Як бачимо, ступінь економічного розвитку ще не робить сприйняття особистого життя людьми більш щасливим, а економічні труднощі – нещасливим. З іншого боку, те що індекс щастя в Україні на рівні такого ж індексу, як і у Великобританії, може здивувати. Інформаційно цікавим можна вважати розподіл індексу щастя за різними регіонами світу. Він ще раз свідчить, що ні ступінь економічного розвитку, ні регіон не впливають безпосередньо на сприйняття свого життя людьми щасливим чи нещасливим.

У цьому контексті достатньо інформаційним є розподіл індексу щастя за регіонами світу:


Як свідчать наведені дані, навіть наявність або ж відсутність військових конфліктів у тому чи іншому регіоні світу на сприйняття свого життя щасливим чи нещасливим впливає мало, якщо конфлікт не відбувається безпосередньо у твоїй місцевості. Особисте життя людини певною мірою автономне від зовнішніх впливів. Хоча, безумовно, такі впливи присутні, вони часто не стають визначальними.

Коментар генерального директора КМІС Володимира Паніотто.

Англійською запитання було таким – «In general, do you personally feel very happy, happy, neither happy nor unhappy, unhappy or very unhappy about your life?». І хоча прямий переклад happy – це щастя, але в цьому контексті воно перекладалося як «задоволеність життям». КМІС вивчав і задоволеність життям  і рівень щастя (запитання – «Чи відчуваєте Ви себе щасливим?»), результати дещо відрізняються, щастя більш емоційне почуття, а задоволеність життям більш раціональне. Тому цей індекс хоча і зветься «Глобальний індекс щастя», але, можливо, він ближчий до задоволеності життям.

І на рівень щастя і на рівень задоволеності життям впливає не тільки рівень забезпеченості, але й рівень домагань. Можна розглядати щастя як дріб, у чисельнику якої рівень забезпеченості, а у знаменнику – рівень домагань. Якщо рівень домагань низький, то люди можуть бути щасливими і при низькому рівні забезпеченості. І навпаки, зростання рівня домагань знижує рівень щастя. Тому у деяких бідних країнах рівень щастя може бути більш високим, ніж у деяких багатих країнах

Додаток. Результати опитування по всіх країнах, 2019
У цілому, особисто Ви дуже задоволені, задоволені, ні задоволені, ні незадоволені, незадоволені або досить незадоволені своїм життям?

Головне зображення pixabay

About the author

Андрій Павлище
trending_flat
Загинув в день свого 50-річчя. Тернопільщина втратила Героя

Сумна звістка сколихнула громаду на Тернопільщині. Загинув, захищаючи рідну землю, військовий Андрій Павлище. "З глибоким сумом повідомляємо, що загинув житель села Качанівка Павлище Андрій Романович — солдат 127-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України, внаслідок поранення, отриманого 19 травня 2025 року. Він помер 21 травня — у день свого 50- річчя — в лікарні міста Харків, де перебував після важкої вибухової травми, отриманої під час виконання бойового завдання. Андрій віддав своє життя за Україну — гідно, мужньо, до останнього подиху. Його смерть — болюча рана для рідних, побратимів, односельців і всієї Підволочиської громади", - повідомили у Підволочиській селищній раді. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким Андрія. Хай спочиває з миром! Вічна пам'ять! Читайте також: У ДТП загинув ще один військовий з Тернопільщини

Полонені
trending_flat
Чи є серед звільнених сьогодні з полону воїни з Тернопільщини

24 травня відбувся другий день великого обміну полоненими. Додому повернулись ще 307 українських військових, серед них є захисники із Тернопільщини.  "Другий день великого обміну полоненими. Троє жителів Тернопільщини серед тих, хто сьогодні повернувся з російського полону. Вітаємо вдома, наші Герої! Дякуємо за мужність", - повідомив голова Тернопільської ОДА В'ячеслав Негода. У рамках цього обміну за два дні до своїх домівок повернулись 679 українських військових. Вітаємо наших захисників на рідній землі. Читайте також: “Слава Україні”: українські захисники з Тернопільщини повернулись із російського полону

собака
trending_flat
4 напади за 2 дні: у Чорткові агресивний собака кусає людей

У Чорткові невідомий собака покусав жінку. Лікарі повідомляють, що це не перший напад цієї тварини на людей.  23 травня близько 8:30 на вулиці Залізнична неподалік Чортківської гімназії № 6 невідомий собака (чорний, кудлатий, середнього розміру) зненацька агресивно накинувся на молоду жінку і сильно її покусав. Про це повідомили на сайті "Чортків.City". Ірина, мешканка Чорткову, поверталася додому після того, як провела сина до школи. За її словами, тварина несподівано накинулася на неї, покусала за руки, ноги та спину, а захищатися не було чим. Жінка кликала на допомогу, але на вулиці нікого не було, лише одна перехожа допомогла відлякати собаку. Ірина зазначає, що тварина поводилася агресивно лише до неї, що може свідчити про наявність у собаки господаря. У лікарні постраждалій надали медичну допомогу та зробили необхідні ін’єкції. Як з’ясувалося, це вже четвертий випадок нападу того ж собаки за останні два дні. Про […]

ДТП на Тернопільщині
trending_flat
Розстрощений бампер та понівечений паркан: на Тернопільщині трапилась серйозна аварія

На Тернопільщині трапилась серйозна ДТП. На щастя, ніхто не постраждав.  Аварія трапилась 23 травня в селищі Нагірянка. Патрульна поліція повідомила, що водій автомобіля Ford не впорався з керуванням, виїхав на зустрічну смугу руху та зіткнувся з автомобілем Honda, після чого в’їхав у металеву огорожу. Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди, на щастя, ніхто не постраждав. "На 38-річного порушника інспектори склали протокол за ст. 124 (Порушення ПДР, що призвело до ДТП) КУпАП", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Серйозна ДТП у Тернополі: неповнолітній мотоцикліст та 14-річна дівчина в лікарні

захисники
trending_flat
“Слава Україні”: українські захисники з Тернопільщини повернулись із російського полону

Додому повернулись 390 українських військових, які перебували у російському полоні. Серед них 5 з Тернопільщини.  "Сьогодні вдома майже 400 людей – 390. Це військові та цивільні. Завтра й післязавтра – теж наступні етапи. Формула – тисяча на тисячу. Вдячний усій нашій команді, яка залучена до реалізації обміну. І обов’язково дякую всім нашим воїнам на фронті, які забезпечують поповнення для України саме обмінного фонду", - розповів Володимир Зеленський у соціальних мережах. Зокрема додому повернулись п'ятеро військових з Тернопільщини. 2 воїни з міста Тернопіль, з Чорткова, Підволочиської територіальної громади та Кременеччини. "Наші вдома! Серед звільнених сьогодні з полону – пʼятеро захисників з Тернопільщини! Дякую Президенту та його команді, які щоденно працюють над поверненням наших людей! Нехай кожна українська сім’я дочекається", - повідомив голова Тернопільської ОДА В'ячеслав Негода. Редакція "Терміново" щиро вітає наших захисників на рідній землі. Дякуємо за захист. Слава Україні!

риба
trending_flat
Понад 100 тисяч гривень збитків: на Тернопільщині затримали браконьєра

На Тернопільщині правоохоронці затримали браконьєра, який незаконно виловлював рибу. Сума завданих збитків державі становить понад 100 тисяч гривень.  На Залозецькому ставі, що входить до природно-заповідного фонду, поліціянти виявили факт незаконного вилову риби. 52-річний місцевий житель, попри заборону, використовував вставну сітку. Слідчо-оперативна група задокументувала правопорушення та вилучила знаряддя лову, а також 20 рибин (16 сазанів, 3 карасі, 1 судак). Попередня сума завданих збитків перевищує 100 000 гривень. Про це повідомили в пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. "За цим фактом дізнавачі поліції розпочали кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 249 (незаконне зайняття рибним, звіриним абро іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Браконьєри знищують риб під час нересту на Тернопільщині За вчинення цього правопорушення передбачено штраф від 17 000 до 51 000 гривень, або ж пробаційний нагляд чи обмеження волі на строк до трьох років.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025