10.05.2021
Новини Оперативно

Білоруські автобуси, куплені Тернополем, коштують майже 57 мільйонів

КП «Тернопільелектротранс» 21 лютого уклало угоду з АТ КБ «Приватбанк» про купівлю автобусів за схемою фінансового лізингу. Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть “Наші гроші”.

Як йдеться у статті, до 20 березня 2020 року державний банк без відкритих торгів повинен придбати 20 нових низькопідлогових міських автобусів МАЗ 206086 (Білорусь) середнього класу, а потім передати їх комунальникам у лізинг на три роки. Лізингова ставка і продавець автобусів невідомі, оскільки «Тернопільелектротранс» не оприлюднив текст договору з банком.

Ціна одного автобуса складає 2,83 млн грн., а загальна вартість – 56,55 млн грн. із ПДВ.

Незрозуміло, чи це чиста вартість автобусів, чи їхня вартість з урахуванням відсотків.

У Росії їх продають без кондиціонера і відеонагляду по 6,73 млн руб., або 2,76 млн грн.

Закупівлю провели без відкритих торгів, бо послуги фінансового лізингу не підпадають під закон «Про публічні закупівлі». У грудні 2019 року Тернопільська міськрада дала «Тернопільелектротрансу» дозвіл укласти договір із «Приватбанком» на купівлю 20 нових автобусів МАЗ 206086. Сума договору мала бути не вищою за 49,50 млн грн. (ймовірно, без ПДВ), а відсоткова ставка – за 17,5% річних. Аванс повинен був складати 30%.

Нагадаємо, питання про надання дозволу КП “Тернопільелектротранс” на укладання договору фінансового лізингу розглядали та проголосували на сесії Тернопільської міської ради 6 грудня. Про це йшлося у статті “Чи буде депутат Тарас Білан перевіряти запчастини до нових автобусів”

Схожі пости

Україна відновлює авіарейси, однак є ризики “зависнути” за кордоном на тривалий час

Ірина Небесна

Метеорологи попереджають водіїв про тумани

Храми Тернопільщини шукайте на інтерактивній карті