“Не такий страшний коронавірус, як його малюють”. Як зберігають спокій тернополяни, які живуть в Італії

Італія стала епіцентром коронавірусу у Європі. На півночі країни міста на карантині, скасовані масові заходи. Медики та влада намагаються заспокоїти населення, та все ж є панічні настрої і ажіотаж – подекуди у аптеках розкуповують маски та дезінфікуючі засоби для рук, у супермаркетах зникають з полиць продукти.

У групі “Українці в Італії” наші земляки по-різному описують ситуацію з коронавірусом, яка склалася у містах, де вони зараз проживають. Одні панікують, інші стараються не надавати цьому великої уваги – просто зайвий раз не відвідують масові заходи, частіше миють руки, зміцнюють імунітет і надіються, що все буде добре!

Тернополяни, які зараз проживають в Італії, розповіли журналістці “Терміново”, як їм вдається зберігати спокій. Чи почуваються вони у безпеці, чи змінилося їхнє життя через вірус з Китаю, як оберігають себе і що думають про ситуацію, яка зараз виникла в країні, – про це читайте у нашому матеріалі. 

На півдні спокійніше

Аліна Бенько з Тернопільщини живе на півдні Італії, в містечку Салерно, де працює медсестрою. Ситуацію з коронавірусом жінка часто описує на своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук”, часто навіть жартує. Не такий страшний вовк, як його малюють, вважає вона.

– У Салерно наразі не було зафіксовано жодного випадку коронавірусу. Лише тиждень тому госпіталізували чоловіка з підозрою на цю хворобу, але тест виявився негативним, – розповідає жінка. – Місцева влада застосовує певні заходи безпеки у місті. Приміром, тут анулювали багато футбольних матчів, різноманітні громадські заходи, конгреси, шкільні поїздки. Працюють в повному режимі місцеві мас-медіа, де розтлумачують, що таке коронавірус, розповідають про те, який саме прошарок населення знаходиться в зоні ризику. Це літні люди з хронічним хворобами, люди зі зниженим імунітетом. На півночі Італії, в таких регіонах, як Ломбардія, Венето, Емілія Романья, звісно, що люди більш стурбовані, бо всі хворі, а їх 150, знаходяться саме в тих регіонах. У аптеках скупили всі респіраторні маски та дезінфікуючий гель. На півночі, на невизначений термін, закрили всі  школи в регіоні Ломбардія. Ще школи, садочки, університети закрили в П’ємонте, Емілія Романья. Пусті полиці в магазинах – це в регіонах Венето та Ломбардія. В нас на півдні Італії всі магазини битком забиті товарами. І всі люди тут спокійні. 

Розкупили маски і дезінфікуючі гелі

Також Аліна Бенько повідомляє, що дехто вже спекулює на дефіциті масок і дезінфікуючих гелів. 

“В регіонах уражених вірусом зникли з прилавків аптек респіраторні маски та дезінфікуючий гель, аби годиною пізніше, з’явитися в Amazon за астрономічними цінами. Наприклад, одна пляшечка, де лише 100 мл гелю, продавалася за 100 євро і вище. Я навмисне написала “продавалася”, бо годиною раніше Amazon зняв з продажу цей антисептик. Шакали є повсюди, на жаль…, – пише вона на своїй сторінці у “Фейсбук”. – Також довелося побачити багато світлин з пустими полицями в супермаркетах та інших магазинах в регіонах Ломбардії, бо загальний психоз зробив свою справу. Відмінили багато футбольних матчів, різноманітних конгресів, шкільних поїздок та, на невизначений термін, закрили школи в Ломбардії. Є і позитивні новини: подружня пара з Китаю, госпіталізована майже місяць тому, пішла на поправку, також на поправку пішов італійський студент, який приїхав з Уханю. Але ж Італія – це не лише північні регіони. Напишу про південь, про моє південне королівство. Моя донька, наразі, знаходиться з друзями в Римі. Дзвоню до неї зранку і питаю, як там ситуація в Caput Mundi. Лаура відповідає мені, що все спокійно, що все, як завжди: дуже багато людей повсюди, кілометрові черги в музеї, в Колізей та на Форі Романі; офіціанти розриваються між сотнями клієнтів в ресторанах та барах”.

До слова, у соцмережі “Фейсбук” поширюють інформацію про українку, яка продає у Мілані респіраторні маски по 10 євро. Хоча, за словами Аліни Бенько, є й італійці, які теж перепродують маски за великі гроші, користуючись загальним психозом

Живе неподалік лікарні з евакуйованими з Китаю

Тернополянка Лілія Мочула живе в Римі. Там, як каже вона, двоє хворих на коронавірус. Проте ситуація під контролем. Особисто Лілія паніки не відчуває, живе звичним життям, – працює, користується громадським транспортом, ходить в супермаркет, відпочиває. 

– Щойно повернулася з супермаркета, все нормально, все є, ніхто не бігає і не скуповує продуктів, – каже дівчина. – А от маски та антисептики для рук в аптеках розібрали. Але я не бачу на вулицях людей в масках, дехто шарфиком загорнутий. Я постійно користуюся громадським транспортом, але там дуже мало пасажирів у масках. На півночі Італії є багато хворих, там 11 районів закрили на карантин і люди стараються не виходити з дому, не виїжджати звідти і не в’їжджати. У Римі академія, де я навчалася, від сьогоднішнього дня закрита, як щодо інших закладів – не знаю.

Також Лілія додає, що вона проживає неподалік військового госпіталю, куди привезли на карантин евакуйованих італійців з Китаю. Небезпеки не відчуває. 

– Тут все спокійно, прилетів літак з Китаю, не було ніяких проблем, протестів, напруги. Всі нормально ставляться, не панікують, – каже вона. – Я думаю, що в Україні протести виникли через те, що погано інформують людей. Тут усім одразу пояснили, що ці люди не хворі, а просто ізольовані на певний час. Тому ця хвороба має інкубаційний період від 14 днів до 21.  Думаю, що паніка в Україні виникла через брак інформації. Нам сказали, що від коронавірусу помирають 3% хворих, а від ангіни більше помирають. Тим більше заражаються люди з пониженим імунітетом. Це просто невідома хвороба, яку до кінця не знають, як лікувати. Але вже є люди, які виздоровіли і все нормально. Це все розповідають по телевізору дуже детально. Так, люди говорять багато про коронавірус, але нема паніки. Я принаймні її не відчуваю. 

“Їмо ківі, часник і сало, миємо руки”

Ольга Ядловська проживає у містечку Оріаго у регіоні Венето на Півночі Італії, де зафіксовані випадки коронавірусу. У її місті на даний момент захворювання підтверджене лише в однієї людини. Це чоловік похилого віку, – саме такі люди є у групі ризику. У його родичів, з якими він контактував, недуга не підтвердилась. 

– Як на мене, занадто великий ажіотаж і паніка навколо того всього. Постійне розповсюдження цієї інформації негативно діє на людей, – каже жінка. – Медики і місцева влада надають інформацію і поради щодо поведінки. Тобто не відвідувати місця масового скупчення людей, мити ретельно руки, при перших симптомах хвороби дзвонити на “1500” або до дільничого лікаря.  Я – мама двох дітей, не бачу критичної ситуації і не бачу нічого дивного в поведінці влади, навпаки вдячна за щогодинні новини про те, що відбувається і як себе поводити.

У місті, де проживає Ольга, школи не працюють до першого березня. 

– Уже на початку навчального року був складений розклад святкових днів у школах і садках. Було передбачено, що діти мали повернутись до школи у четвер, 20 лютого. Проте задля безпеки канікули продовжили до першого березня. Знову таки нічого дивного в цьому не бачу, – розповідає жінка. – Моя особиста думка – усе в нормі і не потрібно перебільшувати, сіючи паніку. В аптеках у нас усе є. Як маски так і дезінфікуючі засоби. Нема з тим проблеми. Щодо місцевого супермаркету – так є ажіотаж, люди розбирають все, що можуть. Але проїхавши 3 км убік, усе є. З огляду на те, що магазин у нашому містечку один – це цілком нормальна реакція.

“Усе занадто драматизовано”

Ольга Ядловська зберігає оптимізм і каже, що не дуже боїться цього всього.

– Трішки більше уваги до миття рук є, але не більше. Так, є різні люди. Я сьогодні мала необережність чхнути, то на мене дивились як на звіра. На жаль, уся ця інформація не дуже добре впливає на людей з слабкою психікою. Люди мають властивість до паніки, – каже вона. – У нас тільки один випадок захворювання і вже, що робиться. Я спокійно з дітьми гуляю, йду у парк, роблю закупи. Так, ми ще раз миємо руки вдома. Можливо, раніше не так звертала на це увагу, але не більше. Я сьогодні слухала новини і страшно було від самого тону і інтонації репортера, тобто усе занадто драматизовано. Так, є випадки. Але потрібно вірити в краще, а не панікувати. Паніка ще ніколи до добра не довела. Їмо ківі, часник і сало, миємо руки і все буде добре. Це загальні заходи безпеки, які я і моя сім’я завжди застосовує при зміні пори року. Як відомо, всякі недуги гуляють саме в цей період. Так, трішки інший вірус. Алей як і усі віруси, він чіпає тих, у кого уже імунна система слабка. Я б не робила такого ажіотажу. Минулого року на скарлатину було більше хворих, ніхто ні слова. Мої діти в цьому числі її не дуже легко перенесли.

Зауважимо, що станом на 24 лютого у Італії від коронавірусу померли вже шестеро людей, – всі люди похилого віку, в анамнезі яких, багато хронічних хвороб, повідомляють італійські ЗМІ. Дані постійно змінюються.

Італія запроваджує надзвичайні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу. Міста у північних провінціях Ломбардія і Венето закриті на карантин, близько 50 тис. місцевих жителів отримали припис від влади не виходити з дому.  Кількість заражених в країні вже близько 200 людей. У Венеції влада скасувала два останні дні карнавалу 24-25 лютого, а модельєр Джорджіо Армані вирішив провести показ без глядачів. 

Фото з супермаркетів: Marina Knish

About the author

trending_flat
Із кранів текла “кава і віскі” : чому тернополяни не змогли набрати чистої води перед її відключенням

Фото ванн з брудною водою, яку набрали напередодні відключення водопостачання у Тернополі, публікують користувачі соцмереж. Як тільки не називають з іронією рідину, яка тече з кранів: кавою, віскі, шампанським, фантою. Брудна вода увечері 18 травня з'являлася у різних мікрорайонах міста, пишуть у соцмережах. Тернополяни цікавляться, чому вода такої поганої якості.  Нагадаємо, у  Тернополі на два дні припинене водопостачання мікрорайонів “Сонячний”, “Аляска”, “Східний”, “Канада”, “Дружба”, “Кутківці”, “Пронятин”, “Березовиця”, а також довколишніх сіл у зв’язку з плановим промиванням водопровідних мереж і ремонтними роботами на насосних станціях та  мережах. Як повідомили у КП “Тернопільводоканал”, постачання води припиняється з 00 год 19 травня до 24 год 20 травня. Проте багато тернополян розповідають, що брудна вода почала тексти з кранів ще з 20.00 18 травня.  “Або ванну мити, або сидіти без води 2 дні” “То навіщо писати, що відключають в 00.00 год 19 травня, якщо ти […]

trending_flat
П’ятирічна Злата з Тернопільщини віддала 34 см свого волосся на перуки онкохворим дітям (відео)

Своє довге волосся заради перук для онкохворих діток вирішила підстригти 5-річна Злата Воробель із Заліщиків. Дівчинка цілий рік виношувала цю ідею і нарешті втілила її у життя.  - Якось донечка побачила по телебаченню сюжет, де дівчинка віддала своє волосся на виготовлення перук для онкохворих дітей, - пригадує мама Злати Юлія Воробель. - Тоді моя чотирирічна дитина почала розпитувати: що таке онко? Чому діткам необхідні перуки? Чому її ровесники такі бліденькі і сумні?  Ми  намагались їй все  пояснити. А згодом Златочка повідомила, що відмовляється підстригати кінчики, бо хоче відростити достатню довжину, щоб пожертвувати свою косу. На добру справу Злата віддала 34 см волосся. Заплетені дитячі кіски відправили до Львова для проєкту Hair for Share.  Як розповідає Юлія Воробель, у її доньки змалечку довге волосся, лише час від часу їй підрівнювали кінці. Проте у останній рік, відколи дитина загорілась мрією стати донором, […]

trending_flat
На Тернопільщині таксист висадив пасажирку з авто, коли вона попросила його одягнути маску

Про неприємний інцидент з водієм таксі у Теребовлі художниця Марія Ворончак написала у фейсбуці. 12 травня на автостанції жінка взяла таксі місцевої фірми “Княже”.  “Проїхавши декілька метрів, я помітила, що водій був без маски і попросила його одягнути її. Він не тільки відмовився виконати моє прохання, але розвернувся і висадив мене знову на автостанції”, - написала обурена пасажирка.  Жінку не розуміє, чому кожного разу потрібно просити таксистів одягати маски. - Чому керівництво таксі в Теребовлі не зобов'язує водіїв одягати маски при посадці пасажира? Яке право мав водій висадити мене з машини лише за те, що я попросила одягнути маску? - запитує Марія Ворончак.  Вона також просить фірму таксі розібратися з поведінкою водія.  “Відповів, що не повезе мене” Про цей випадок, як розповіла Марія Ворончак журналістці Терміново, вона одразу повідомила диспетчера служби таксі, де їй сказали, що у ситуації розберуться. Проте […]

trending_flat
“Збив і залишив помирати”: потерпіла у ДТП на Тернопільщині вимагає покарати сина поліцейського

19-річна Олена Хрещук з Тернопільщини добивається покарання винуватця ДТП, в якій вона отримала серйозні травми. Аварія сталася в серпні минулого року. Дівчина за цей час пережила дві операції, наново вчиться ходити, а водій, який є сином заступника начальника Шумського відділення Кременецького відділу поліції розгулює на волі. Про це Олена Хрещук написала на своїй сторінці в Instagram. Аналогічний пост опублікувала її мама Людмила Хрещук у фейсбуці. Матеріал містить фото з елементами насильства (ред.). “Він далі їздить на машині, мотоциклі, тракторі”  “8 місяців тому, 24 серпня  син замначальника поліції Андрій Д., житель с.Бриків Шумського району на службовому автомобілі батька збив мене і залишив саму помирати на вулиці, - написала у соцмережі Олена Хрещук. - Якби не почули люди в придорожній хаті, то не знаю, що було б зі мною до ранку. У мене внаслідок аварії вибиті зуби, перелом коліна зі зміщенням, струс […]

trending_flat
“Єдина надія – на Всевишнього і добрих людей”: на лікування Арсенка з Тернопільщини вже зібрали перший мільйон доларів 

Тисячі людей з Тернопільщини, всієї України та світу об’єдналися заради того, щоб зібрати кошти для маленького Арсена Бориса зі Скалата, в якого діагностували рідкісне захворювання СМА - спінально м’язова атрофія.  Небайдужі люди надсилають кошти на рахунки батьків хлопчика, організовують конкурси, ярмарки, розіграші, марафони, розпродажі, благодійні вечори. До доброї справи підключаються школярі, церковні парафії, волонтери, співаки, блогери, політики та підприємці. Нещодавно вдалося зібрати перший мільйон доларів на придбання ін'єкцї, яка коштує 2 млн 300 тис. доларів.  “Раніше ми думали, що це нереально...Але завдяки кожному з Вас за три місяці ми зібрали майже половину потрібної суми! Навіть не можу уявити СКІЛЬКИ людей подали нам руку допомоги ! Люди, ми щиро просим, не залишайте нас...Зустрівшись з родиною, розкажіть їм історію Арсенка... У нас єдина надія на Всевишнього і на добрих людей” , - написала у соцмрежі фейсбук мама Арсена Надія Борис.  На другий […]

trending_flat
У міськраді чекають на заяву мами залишеного у “Вікні життя” хлопчика

Інформація про те, що мама залишеного у “Вікні життя” хлопчика за кілька днів повернулася за сином, з’явилася у деяких тернопільських ЗМІ. Проте наразі офіційно цього не підтверджують ні у пологовому, ні у міськраді.  - Станом на 5 травня до нас із заявою мама не зверталася, - повідомила виданню Терміново начальниця міського управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Христина Білінська. - Офіційного листа із лікарні про появу мами ми теж не отримували.  Дітей переводять з пологового Медична директорка з дитинства та пологової роботи міської лікарні №2 Ольга Сидорчук також не підтвердила зацікавленість матері покинутим сином. Як каже вона, лікарня не займається усиновленням, відтак таких питань вона коментувати не може.  Нагадаємо, 28 квітня у "Вікні Життя", що в тернопільській міській лікарні №2, залишили здорового двотижневого хлопчика. Його назвали Володимир Великодній. А наступного дня у “Вікні життя” з’явилися ще новонароджені двійнята. Тут […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025