25.07.2021
Аналітика Новини

То скільки нас – мільйон чи 763 тисячі? Між оцінкою чисельності населення Тернопільщини і даними Держстату – суттєві розбіжності

За даними проєкту “Оцінка чисельності наявного населення України”, на Тернопільщині проживає 763,6 тис. осіб. З них чоловіків 357,1 тис., жінок – 406,5 тис.

У той же час офіційна статистика оприлюднила зовсім інші цифри.

  • Чисельність наявного населення у Тернопільській області, за оцінкою, на 1 грудня 2019р. становила 1039219 осіб, – йдеться в офіційних даних Головного управління статистики в Тернопільській області. –  Упродовж січня–листопада 2019р. чисельність населення зменшилася на 6660 осіб. Зменшення чисельності населення області відбулося за рахунок як природного скорочення – 6235 осіб, так і міграційного – 425 осіб.

Проєкт “Оцінка чисельності наявного населення України” підготували під керівництвом Міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета фахівці Інституту демографії і соціальних досліджень, Держстату та інших установ.

Прес-конференцію щодо результатів оцінки чисельності наявного населення України можна переглянути тут.

Під час прес-конференції Дмитро Дубілет повідомив, що станом на 1 грудня 2019 року в Україні проживало 37 мільйонів 289 тисяч громадян без урахування українців на окупованих територіях та за кордоном.

1-26 грудня 2019 року в Україні провели пробний перепис населення. В уряді підсумували різні дані: інформацію мобільних операторів і соціологів, дані з різних реєстрів та пенсійного фонду.

За рік-два Кабінет міністрів планує запустити єдиний реєстр із даними про чисельність населення України.

Схожі пости

Чому народні депутати не прийшли на сесію облради

Наталка Колтун

У Тернополі відкриють новий транспортний маршрут

Світлана Гривас

Світлофори біля 6-го магазину не працюватимуть