Завантаж і мандруй: для Скали-Подільської розробили власний туристичний мобільний додаток

Скала-Подільська тепер має власний мобільний додаток, в якому можна ознайомитись з історичними та природними пам’ятками містечка та околиць – NearYou.

Всього за кілька місяців активісти розробили додаток, зняли проморолик, встановили фотозону та інформаційні таблички на історичних локаціях, тепер продовжують наповнювати застосунок новою інформацією.

– Зараз вже доступні історичний та природничий маршрути, – розповідає керівниця проєкту “Скала – перехрестя туристичних шляхів” Ірина Джуфер. – Продовжуємо доповнювати їх, і паралельно працюємо із аграріями та фермерами громади, аби залучити їх до розвитку агромаршруту – третього у додатку, намагаємось пояснити їм переваги “реклами” у застосунку. Адже агротуризм розвинений за кордоном, тож і в нас справа помалу почне рухатись, просто треба часу.

Основною функцією додатку є три туристичні маршрути. Якщо мандрівник не хоче відвідувати всі запропоновані локації, то може створити власний маршрут і пройтись лише тими, що його цікавлять. Також в застосунку можна отримати інформацію про можливі екскурсії і зв’язатись з екскурсоводом. Є тут також інформація про готелі, кафе та крамниці містечка. А ще – цікавий бонус – історичний квест, який можна проходити, відвідуючи локації і підвищувати власний рейтинг.

Додаток розробляли програмісти зі Львова, проморолик знімали хлопці з Києва. Кістяком же проєкту були четверо людей.

– Історичну довідку про місто нам розробила місцева історикиня та краєзнавиця Оксана Ундерко, – продовжує Ірина. – Це людина, яка знає про Скалу стільки, що її можна слухати годинами. Далі над текстом працювала місцева поетеса і письменниця Аліна Червоноока, аби адаптувати тексти для додатку та інформаційних таблиць, що їх розмістили містом. Її чоловік, Червоноокий Артем, робив світлини місцин, що позначені на маршрутах. Я відповідала за роботу програмістів. Згодом всі тексти вичитувала місцева філологиня. Оскільки додаток двомовний, то все також перекладали на англійську три місцеві вчительки, а ще одна волонтерка з Америки адаптувала їх для носіїв мови. Як бачите, роботи було чимало. І хоч всі працювали на волонтерських засадах, але зробили все дуже якісно.

Виконати всі роботи вдалось за кілька місяців: з червня по вересень.

Тож тепер кожен, хто приїздить до містечка, матиме можливість не просто блукати самотужки, а прокладати маршрути, дізнаватись, що було раніше на місці тієї чи іншої будівлі. Адже Скала – це не лише про фортецю та костел.

Основні туристичні маршрути Скали пов’язані із Михайлом Грушевським (його дружина Марія Вояковська свого часу працювала у містечку вчителькою, тут же вони й обвінчались – авт.), родиною Голуховських, які були останніми власниками містечка, та єврейською спадщиною міста, пояснила Ірина Джуфер.

– Крім цього також додали цікаві архітектурні об’єкти Скала-Подільської об’єднаної територіальної громади: костел у Лосячі, дерев’яну дзвіницю XVII ст. в Іванкові та костел у селі Турильче.

Приєднатись до проєкту також пропонують і іншим містам області, що хочуть розвивати туризм.

Наразі NearYou доступний лише для користувачів Android. Завантажити його можна за посиланням.

 

About the author

trending_flat
“Літр баланди та 450 грамів каші, а тоді 10 годин на шахті”: історія політв’язня з Тернопільщини Ігоря Олещука

– Кадебісти знайшли написаний мною звіт, але під псевдонімом "Грушка".  Там я писав, що в школі була дискусія стосовно Мазепи. Історик називав його зрадником, а ми з однокласниками не боялися назвати його патріотом. По цьому знайшли мою контрольну роботу і прийшли по мене... Дали 25 років таборів суворого режиму. Мені було 17... Травень 2021-го року. Майже 73 роки опісля, двором, що на початку вулиці Коперніка, походжає чоловік. З сусідніх дворів вітер приносить сюди білі пелюстки цвіту аличі та вишень. І волосся у чоловіка таке ж біле. Надворі +20, а він – у довгій куртці. Ліва рука – у в'язаній чорній рукавиці. Згодом пояснить: рука мерзне і опухає. Чоловік оглядає дві наглядацькі вишки. Деревина почорніла від дощів. Де-не-де поламані поручні. – Діти гралися, – з посмішкою каже чоловік в чорній рукавиці. Прикидає, що варто десь дістати 3,5 метри дощок, аби встигнути […]

trending_flat
Захворюваність на ковід на Тернопільщині знижується вже 5 тижнів поспіль – епідеміолог

На Тернопільщині тенденцію до зниження захворюваності на ковід спостерігають вже 5 тижнів поспіль, про це на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом 14 травня розповів лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.  З 7 квітня в області спостерігають тенденцію до зниження захворюваності, однак впродовж тижня захворюваність не однакова. Це стала тенденція в цілому в країні, пояснив епідеміолог. – Пов'язано це з поведінкою людей, які зазвичай не звертаються за допомогою в п'ятницю-неділю, а чекають до понеділка. Тому середа-четвер – це тижневі піки, – каже Паничев. – Попри це, жовта лінія на діаграмі – це лінія тренду, яка вказує на тенденцію до зниження захворюваності. Впродовж трьох останніх тижнів середньоденна захворюваність в області наступна: – на цьому тижні – 146 випадків в середньому за день; – на попередньому тижні – 211; – два тижні тому – 271. Ці цифри говорять про чітку тенденцію […]

trending_flat
Тернопільським пенсіонерам за віком знову відновлять пільговий проїзд вдень

Із суботи, 15 травня, в Тернополі скасують обмеження щодо пільгового проїзду пенсіонерів за віком з 10.00 до 16.00. Відповідне рішення ухвалили на засіданні міського штабу для боротьби з коронавірусом. Нагадаємо, це обмеження ввели 22 березня, зважаючи на те, що через карантинні обмеження місць у громадському транспорті не вистачало для всіх, а особливо важко було дістатися на роботу працівникам критичних структур, зокрема, медикам. Як оцінив епідемічну ситуацію в місті лікар-епідеміолог Володимир Паничев, вона має тенденцію до зменшення кількості інфікованих. І вже не перший тиждень. – В цілому ситуація, яку ми спостерігаємо на сьогодні, є підставою, щоб приймати рішення про послаблення карантинних заходів, – каже Паничев. – Відповідно до постанови Кабміну №320, яка дає право посилювати заходи місцевій владі, тепер можна розглядати питання щодо скасування деяких обмежень, введених раніше. Наприклад, щодо обмеження проїзду у громадському транспорті. Читайте також: “А де ж транспорт? […]

trending_flat
Хто зміг потрапити на фінал Кубка України та що відбувається на стадіоні (фоторепортаж, відео)

Бути присутніми на фіналі Кубка України з футболу, де 13 травня зіграють "Динамо" (Київ) та "Зоря" (Луганськ), змогли далеко не всі. Із виділених лише 3000 місць на матч потрапили люди "від футболу", медики, атовці та вихованці дитячих спортшкіл. Про це Терміново розповів голова обласної асоціації футболу Тарас Юрик. За його словами, перш за все квитки отримали "довколафутбольні" люди. – В нас були колективні заявки усіх команд чемпіонату області та чемпіонатів районів, вони мали можливість викупити певну кількість квитків. На це була виділена квота. Велику частину отримали ветерани футболу та дитячо-юнацькі спортивні школи, – розповідає Юрик. – Квитки отримали медики, воїни АТО. За словами Юрика квитки отримували за принципом колективних заявок. Крім того частина квитків пішла і на команди "Зоря" та "Динамо". До цього на рішенні міського штабу для боротьби з коронавірусом йшла мова, що їм виділять 10% від квитків. Дісталися […]

trending_flat
“Мінусуємо в прирості захворювань”: ситуація з ковідом на Тернопільщині різко покращала, але чекають на наслідки травневих свят (відео)

На Тернопільщині та в обласному центрі, зокрема, різко знижується кількість випадків інфікування коронавірусом, а також кількість пацієнтів, які саме хворіють. В Тернополі приріст захворюваності взагалі пішов у мінус – становить -49,8%. Такі дані на засіданні міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом у п'ятницю, 7 травня, повідомив лікар-епідеміолог Володимир Паничев.  Епідеміолог нагадує: перед святами він висловлював занепокоєння, щоб внаслідок застіль та гостин рівень захворюваності не почав рости знову. Але наразі критерії оцінювання ситуації дозволяють говорити, що є тенденція до зниження і вона є стабільною: адже знижується не лише кількість нових випадків, а й зменшується кількість людей, які хворіють. – Станом на сьогодні це 6 468 людей, а це вдвічі нижче, ніж ми мали в пік підйому захворюваності, – каже Паничев. – Кількість тих, хто одужують, перевищує кількість тих, хто захворіли. Зменшується також відсоток зайнятості ліжок у медзакладах: 29,7% – це […]

trending_flat
Теми, які викладати геть нелегко: чому навчатимуть тернопільських старшокласників на резонансному спецкурсі

У 2021-2022 навчальному році “Основи сім’ї” ввійдуть до переліку предметів, які мають бути у шкільній програмі Тернопільської міської територіальної громади. Відповідне рішення ухвалили на сесії міськради наприкінці січня цього року. Хоча напередодні по Україні активісти, батьки та фахівці піддали курс нищівній критиці через наявність у підручнику спірних тез та засилля шаблонних, але не завжди підтверджених реаліями, некоректних висновків. Щоправда, до частини зауважень автор курсу все ж дослухався. У Тернополі кінцеве рішення таки дали можливість приймати учням та їх батькам. Якщо вони вирішать, що ці уроки не є необхідними, на них можна буде не ходити. Оцінюватимуть предмет як кінцевий запис у табелі “зарах/незарах”.  Аби зрозуміти, про що саме цей курс, журналістка видання “Терміново” придбала робочі зошити для учнів 10-11 класів та проглянула їх із психологинею, директоркою Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги “Родина” Оленою Нагірною. Тут мусимо зробити уточнення: після численних звернень […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025