29.07.2021
Новини Політика

Стали відомі перші імена претендентів на депутатські мандати з Тернопільщини

У суботу, 8 червня, відбулися з’їзди політичних сил, які претендують на місця в українському парламенті. Нагадаємо, позачергові вибори до Верховної Ради України призначені на 21 липня 2019 року. Про свої амбіції вже заявили новостворена партія «Голос» (лідер Святослав Вакарчук), «Самопоміч» на чолі з Андрієм Садовим та «Сила і честь» Ігоря Смешка. Ми поцікавились, хто з тернополян потрапив до виборчих списків, а хто побореться за депутатські мандати на мажоритарних округах.

Претендентів на крісла у Верховній Раді 8 червня представила у своєму списку партія «Сила і честь», яку очолює Ігор Смешко. Нагадаємо, під час президентським перегонів кандидат набрав 6% голосів українців і тепер розраховує на місця у парламенті. Проте, за версією соціологічної групи «Рейтинг», на парламентських виборах політсилу готові підтримати лише 3,3% українців. У першій десятці, яку оприлюднила «Сила і честь», тернополян немає. Невідомо поки, чи висуватиме політсила кандидатів на мажоритарних округах, офіційний портал партії наразі неактивний.

Оголосила свій список і партія Львівського міського голови Андрія Садового «Об’єднання «Самопоміч». Оприлюднили 20 імен. Цій партії на парламентських виборах соцгрупа «Рейтинг» пророкує поки що скромні 1,1%.

У списку політсили під №6 – Віталій Фидрин, 41 рік, керуючий справами Тернопільської обласної організації «Об’єднання  «Самопоміч», голова фракції у Тернопільській обласній раді. З 2001 р. і по сьогодні – засновник і директор приватного підприємства «Європростір», фізична особа-підприємець. У 2014-2015 р. – розвідник-кулеметник розвід роти 128 ОГПБ Збройних сил України. У складі свого підрозділу брав участь у бойових діях на Дебальцевському плацдармі.

 

 

 

За округ № 163 знову боротиметься Тарас Пастух, 41рік, чинний нардеп, обраний на цьому ж окрузі як самовисуванець та член “Української народної партії”. У Верховній Раді вступив до фракції “Об’єднання “Самопоміч”. У 2008-2010 рр. очолював Бучацьку райдержадміністрацію, депутат Тернопільської облради двох скликань. У 2011 р. — комерційний директор ВАТ Опілля. У 2011—2012 рр. — директор приватного підприємства «Нінкасі». У 2012—2014 рр. — генеральний директор ТОВ «Торговий дім „Опілля“». Військовослужбовець розвідувальної роти 128-ї гірсько-піхотної бригади Збройних сил України під час проведення Антитерористичної операції на сході України (2014).

 

На окрузі №166 «Об’єднання «Самопоміч» представить Роман Василіцький, директор ТОВ «Камелот», член фракції «Об’єднання  «Самопоміч» у Тернопільській обласній раді.

 

 

 

 

Округ № 167 – Тарас Навольський, 30 років, директор ПП «ТРІТОН» (займається вантажним річковим транспортом), живе у Заліщиках.

Поки не оприлюднені імена тих, хто змагатиметься за місця у Верховній Раді від “Об’єднання “Самопоміч” на округах № 164 і 165.

 

 

 

Найновіша політсила «Голос» Святослава Вакарчука, наближається до прохідного бар’єру. За опитуванням «Рейтингу», за неї готові проголосувати 4,3% українців. Нагадаємо, раніше партія оголовила про об’єднання з Українською Галицькою партією. 8 червня оголосили 30 осіб зі списку і кандидатів-мажоритарників.

Місце №20 у списку має уродженець Тернополя Андрій Шараскін, 41 рік, актор і режисер. У 2014 році став бійцем і спікером «ДУК «Правий сектор». Прототип одного з героїв фільму “Кіборги” – “Серпня”. Був головою правління громадської організації “Дія” (Державницька ініціатива Яроша), згодом координатором громадської платформи “Захисти свій голос”.

 

№30 у списку отримав ще один уродженець Тернопільщини (м.Збараж) – Сергій Притула, 38 років, український телеведучий, актор, автор і співпродюсер скетч-шоу «Файна Юкрайна» та «Вар’яти-шоу», екс-ведучий ранкового шоу «Підйом» і талант-шоу «Україна сльозам не вірить» на Новому каналі. Резидент української версії «Камеді клаб». Волонтер.

 

На 163-му окрузі від «Голосу» балотуватиметься Максим Черкашин, 35 років, громадський діяч. У 2011-2016 рр. працював у Тернопільській міській раді на різних посадах (помічник міського голови, заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю, начальник патронатного відділу). Зараз активно займається громадською роботою. Керівник ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”, співзасновник міжнародного музичного фестивалю “Файне місто”, консультант Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України.

 

Округ №164 – Віолета Салко, 43 роки, громадська активістка, голова вуличного комітету “Незалежність” у Підволочиську, голова органу самоорганізації населення  ОСН Комітету вулиці “Незалежність”. За освітою – педагог, працювала за кордоном.

 

 

 

 

На 165-му окрузі від «Голосу» балотуватиметься Василь Мартюк, 33 роки, керівник соціально-інвестиційного відділу у «МРІЯ Агрохолдинг – MRIYA Agro Holding». У 23 роки став наймолодшим міським головою України – очолив райцентр Зборів на Тернопільщині (2009 р.)

 

 

 

 

Округ №166 «Голос» віддав Олегу Вітвіцькому, 43 роки. З 2017 року очолює обласну організацію «Української Галицької партії». Кандидат історичних наук, публіцист, педагог. Був депутатом Тернопільської обласної та міської рад, працював заступником голови обласної ради (2006-2009 рр.), у 2015 р. балотувався на посаду міського голови Тернополя. Автор наукових праць, публікацій у ЗМІ, віршів, авторських пісень, дитячих книжок «Повстанська абетка» і «Пригоди Алярмика».

 

 

 

 

 

На 167-му за депутатський мандат побореться Алла Квач, 53 роки, міська голова Заліщиків з 2015 р. За фахом – лікар-стоматолог. Займається громадською роботою. Мати п’ятьох дітей, один із синів служив добровольцем в Айдарі, загинув під час мінометного обстрілу в боях за місто Лутугине.

 

 

 

Інформаційне агентство “Терміново” продовжує відстежувати списки кандидатів у народні депутати до Верховної Ради України 9-го скликання від різних політичних сил і знайомити вас із претендентами на депутатські мандати.

Схожі пости

«У кращому випадку рік». Тернопільська міська рада заборонить рух транспорту над залізничною колією міжнародного сполучення

Назарій Наджога

Знайшли водія, який пошкодив два авто і втік з місця ДТП

У Тернополі на місяць частково перекриють вул. Тарнавського