Майстриня з Кременця Олена Локатир створила ляльку з обличчям легендарної королеви Бони Сфорца. Над нею працювала понад три місяці. Робота приурочувалася до міжнародного культурно форуму “Діалог двох культур”. Проте через низку обставин завершити її вдалося лише зараз. Та результат вартий очікувань, – кажуть шанувальники творчості Олени.
Фото реконструйованого вбрання королеви Бони Сфорца дали історики
- Труднощі виникли з пошуком відповідного матеріалу для королівської сукні. Фото реконструйованого вбрання королеви Бони Сфорца Арагонської мені надали у Кременецько-Почаївському ДІАЗі, – каже Олена Локатир. – Створити красиву сукню таких невеликих розмірів досить складно. Непросто було й зробити трон для королеви.
Майстриня невипадково вибрала саме образ Бони. Її постать тісно пов’язана з історією Кременця. Бона була другою дружиною польського короля Сигізмунда І. Вона подарувала йому довгоочікуваного спадкоємця – Сигізмунда Августа. Одним з весільних подарунків Боні був Кременець із замком та околицями. Тож художниця вирішила втілити символ жіночої краси та мудрості в одній зі своїх робіт.
Лялька Бона уже має власницю
Як розповіла пані Олена “Терміново”, ляльку ще не забрали, але вона вже замовлена. Вартість роботи не розголошує, адже вона може стати комусь подарунком.
- Взагалі лялька такого формату, з обличчям та частинами тіла зі спеціальної глини, робиться 4-5 днів, якщо не відволікатися. Багато часу займає створення костюму, взуття, аксесуарів, – каже Олена. – Я не на сто відсотків відсотків задоволена результатом роботи, але людям подобається. У процесі ще вчуся, відвідую майстер-класи, словом творю.
Серед відомих історичних постатей у роботах втілених кременецькою майстринею – Леся Українка, Катерина – героїня однойменної повісті Тараса Шевченка та інші. Ляльки Олени Локатир знають та люблять далеко за межами Кременеччини. Їх образи чарівні, витончені та гармонійні. А популярність авторки зростає з кожним днем.