Помилкові переконання стосовно носіїв англійської мови

Кілька років тому трапився “Бум” у сфері вивчення іноземних мов, і стало модним займатися з носіями мови замість локальних педагогів. У всіх хто спробував, з’явився новий досвід — в одних позитивний, в інших не дуже. Звідси й народилися різні міфи, у які й зараз продовжують вірити деякі студенти.

Розгляньмо їх з логічної точки зору.

Курси англійської мови для дітей https://grade.ua/uk/kids/ за кращими світовими практиками навчального процесу.

“Носій мови кращий від локального викладача”

Звичайно, говоримо у розрізі викладання англійської. Отже, чи справді будь-який носій краще навчає мови, ніж будь-який локальний педагог?

Уявімо, що Олександра з міста Львів закінчила школу і одразу поїхала вчитися в американському коледжі. Після випуску повернулася додому, пройшла спеціальний курс для вчителів, успішно склала міжнародний іспит та почала надавати репетиторські послуги.

А ось інший персонаж – 50-річний електрик Марк з Британії, який дізнався, що можна непогано підзаробити, викладаючи англійську мову. Він розмістив інформацію в Інтернеті, до нього на заняття почали приходити українці.

Скажіть, кого б ви обрали на роль свого педагога? Людину з гарним володінням мови, сертифікатом і педагогічною освітою чи з ідеальним володінням мовою, але без жодного досвіду у викладанні та без знань, як взагалі правильно навчати?

Завжди звертайте увагу на досвід викладача, її освіту, сертифікати. Іноді локальні педагоги навчають не гірше носіїв.

“Носії мови не вміють викладати”

Це кардинально протилежне судження, яке народилося якраз від досвіду занять з некваліфікованими носіями.

Як ми вже сказали, бувають різні ситуації. Якщо ретельно обирати й звертати увагу на важливі пункти, перераховані вище, ви зможете знайти професійного викладача й одночасно носія мови.

“Носії мови не знають граматики”

Навіть якщо беремо нашого електрика Марка з Британії, він знає граматику, як і будь-який носій. Адже вони якось розмовляють і роблять це правильно, так?

Інша річ, що вони не здатні пояснити іншим всі правила, винятки тощо. Носії засвоювали англійську з народження, як ми — українську. Чи кожен українець знає абсолютно всі правила? Ні, але кожен вільно спілкується рідною мовою.

Отже, нам знову потрібен саме викладач з педагогічною освітою, який зможе доступно й послідовно навчити граматичних тонкощів.

“Носії мови не розуміють всіх складнощів”

У процесі вивчення мови зустрічаються складніші й легші теми. Педагог має знати такі “підводні камені”, які можуть трапитися, і вміти допомогти студентам їх правильно подолати.

Тому, це судження лише частково правильне. Так, не всі носії насправді знають, з чим стикаються ті, хто вивчають їхню мову. Але педагоги-носії прекрасно розуміють ситуацію і можуть професійно дати їм ради.

“З нашим репетитором легше знайти спільну мову”

Звичайно, це є правдою, адже ви фізично спілкуєтесь однією мовою. До того ж у вас спільний менталітет, подібне виховання, схожі цінності та світосприйняття.

Але ваша мета — не гарно провести час, а вивчати нову мову. Тому для вас має бути пріоритетом ефективність навчання, а не його приємність чи комфортність.

Якщо ви боїтеся, що не зможете порозумітися з певним носієм, завжди пам’ятайте, що у вас є право вибору. Ви можете в будь-який момент змінити викладача і робити це доти, доки не знайдете “того самого”.

Корпоративні курси англійської мови у школі https://grade.ua/uk/corporate/ це захоплюючий процес навчання у колі ваших колег.

“Носій мови не зможе вчити дитину”

І знову, якщо носій не є професійним викладачем, то звичайно не зможе. Навіть якщо він дуже любить дітей, навчити їх не зможе.

Обирайте для дитини такого репетитора, у якого є педагогічна освіта, досвід роботи з дітьми відповідного віку. Не менш важливий критерій — щоб самій дитині подобалося займатися з педагогом.

About the author

Тернопільська область
trending_flat
Цигани, Товстобаби, Цицори і не тільки: кумедні назви поселень Тернопільщини

На мапі Тернопільської області можна знайти десятки населених пунктів з незвичайними назвами. Деякі з них змушують усміхнутися, інші - замислитися над їхнім походженням. Історик та краєзнавець Віктор Уніят раніше склав рейтинг найкумедніших назв сіл області. За його словами, кумедні назви існують по всьому світу, тому не варто поспішати з висновками про їхнє значення. Села з географічними назвами У Тернопільській області є села та хутори, що носять імена далеких країн і континентів. Швейцарія, Французівка, Саджівка, Варшавка, Угорськ та Угринів нагадують про Європу. Сахалін, Курили та Кавказ - такі теж хутори є на Тернопільщині. Перейменовані села Багато сіл з незвичайними назвами отримали нові імена у радянський час. Село Повія носило таку назву до 1958 року (зараз - Набережне). Свинюхи перейменували на Очеретне у 1946 році. Назва походила від фільварка-свиноферми "Свиноберген" князів Збаразьких, де розводили свиней для продажу в Європу. Цапівці стали називатися […]

шкода довкіллю
trending_flat
Підписав необхідні документи: судитимуть керівника та лісника лісгоспу, які вирубали понад 6 тисяч дерев

На Тернопільщині судитимуть головного лісничого та директора держпідприємства, з дозволу яких було вирубано понад 6 тисяч дерев різних порід. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. "Під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури повідомлено про підозри головному лісничому та директору одного з державних лісопідприємств на Тернопільщині у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, головний лісничий безпідставно вніс до лісорубних квитків дані про можливість проведення 41 рубки рідколісся, а директор видав лісорубні квитки на ці роботи", - йдеться у повідомленні. Унаслідок знищення 6267 різних дерев довкіллю завдано шкоди на 57 млн грн.

пожежа Бучач
trending_flat
У Бучачі 28 рятувальників гасили велику пожежу у пекарні (фото, відео)

У Бучачі спалахнула пекарня. Загоряння відбулось у середу, 2 липня.  Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Горіла покрівля хлібопекарні ТОВ «Бучачагрохлібпром» — вогонь охопив 400 м²", - кажуть рятувальники. Вогонь міг перекинутись на іншу будівлю. До гасіння було залучено 28 рятувальників та 8 одиниць техніки (зокрема автодрабина, газодимозахисна машина та 5 автоцистерн, а також місцева пожежна команда с. Трибухівці. Вогонь вдалось локалізувати о 17:48, повністю ліквідували пожежу о 20:09. "Сигнал про займання надійшов до Служби порятунку "101" о 16:24. Прибувши на місце події, пожежники виявили, що полум'я вже охопило елементи покрівлі хлібопекарні на площі 400 квадратних метрів. Існувала реальна загроза поширення вогню на сусідні будівлі. Для ліквідації пожежі було залучено значні сили Головного управління ДСНС України у Тернопільській області: 28 чоловік особового складу та 8 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки. Серед залучених засобів – 5 […]

trending_flat
На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку

На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку Тайна у Хоростківській громаді на Тернопільщині. Місцеві мешканці поскаржилися у Спеціалізовану екологічну прокуратуру. Вона розпочала розслідування у зв'язку з порушенням правил охорони стічних вод. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. За даними слідства, до правоохоронців звернулися місцеві жителі зі скаргами на неприємний запах води у ставку біля місця впадіння річки Тайна та велику кількість загиблої риби у водоймі. Ймовірно, що забруднення річки здійснюється внаслідок скиду вод із території місцевого спиртзаводу. За результатами розгляду звернення того ж дня, 30 червня 2025 року, зареєстроване кримінальне провадження. Вживаються вичерпні заходи щодо всебічного дослідження вказаних обставин справи, притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування завданої шкоди довкіллю", - йдеться у повідомленні. Схожий випадок стався на Бережанщині - тут місцевий директор комунального підприємства допустив забруднення річки Золота Липа. Через його недбалість протягом 2024 року було забруднено річку, а збитки сягають […]

trending_flat
Муасанітова каблучка: як зберегти блиск на довгі роки?

Уявіть каблучку, що ловить світло так, наче в ній живе маленьке сонце. І це не обов'язково ювелірний виріб з діамантом. Є ще один більш доступний варіант, і це — муасаніт. Камінь, який прийшов із космосу, а тепер підкорює серця тут, на Землі.  Але навіть найяскравіші зірки потребують турботи, аби не згаснути. І  муасаніт каблучка зовсім не виключення. Що робити, щоб вона тішила погляд не лише на фото, а й через багато сезонів? Дізнайтеся далі. Лайфхаки з догляду: прості засоби — блискучий результат Муасаніт виблискує так, що важко відвести погляд, і ви точно захочете, щоб цей ефект залишався надовго. Добра новина: для цього не обов’язково мати цілий арсенал професійної хімії. Догляд за каблучкою з муасанітом можна перетворити на простий ритуал із приємним результатом. М’яке мило і тепла вода — класика, яка працює безвідмовно. Замочіть каблучку на 10–15 хвилин, потім обережно прочистіть […]

trending_flat
На в’їзді у Кременець змінили дорожні знаки: мешканці обурені

На в'їзді до Кременця встановили новий дорожній знак, який забороняє поворот від цукрового заводу на вулицю Захисників України. Тепер водії не можуть проїхати до поліклініки та торгового центру "Панорама" звичним маршрутом. Про зміни повідомили у групі "Типовий Кременець". Віктор Панфілов звернувся до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України та Андрія Смаглюка з проханням звернути увагу на реакцію громади. Тепер для проїзду до цих об'єктів потрібно заїжджати від Полкової церкви або через Підлісці з розворотом. Мешканці міста обурюються через нові обмеження. "А чим керуються наші можновладці, коли придумують такий брєд??? Хотілося б отримати роз'яснення, на підставі чого встановлюють такі обмеження?", - пише один з коментаторів. "До прикладу швидка, яка везе хворого з Млинівець повинна об'їхати коло, просто тому що хтось собі щось придумав і встановив обмеження???", - обурюється житель. Люди не розуміють логіку нового маршруту. "Якщо, наприклад, я зі сторони […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025