Цінний та унікальний подарунок нещодавно отримав Обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького в Кременці. Марія Германович-Єндрисяк, донька Генрика Германовича, відомого фотографа, який працював у місті, подарувала понад 100 світлин, виконаних її батьком, – розповідають у Monitor Wolynski. Ці фото – це не цифрові репродукції, а оригінальні відбитки зі штемпелем студії Германовича.
У музеї зазначають, що виставку цих фото відвідувачі побачать ще нескоро. Адже їх ще потрібно опрацювати, описати. Окрім цього відкриття хочуть провести на високому рівні – запросити консула та представників влади.
«Творчість Германовича поділяється на кілька етапів. Нас більше цікавить міжвоєнний період і роки війни, коли він творив у нас, у Кременці. Зараз важко сказати точно, але, можливо, таких фото десь близько 80. Вони переважно невеликого формату. Є ще величезні знімки, розмірами з картину, але вони представляють уже краківський період діяльності фотохудожника», – старший науковий працівник музею розповіла Олена Гаськевич.
Науковиця уточнила, що серед знімків є не лише роботи Генрика Германовича, а й фотографії інших майстрів, членів Фотографічного товариства у Кременці. Цю організацію, відому своїми роботами не лише в Польщі, а й за кордоном, заснував у місті в 1930 році Станіслав Шейбал. Саме цей фотомитець змонтував світлину «Легенда про гору Бону», яка прославила Кременець навіть у США та Японії.
Довідка.
Генрик Германович (1912–1992 рр.) – видатний фотомитець, учень батька польської фотографії Яна Булгака. Як майстер дебютував на V Міжнародному салоні художнього фото в 1931 р. Він є одним із найяскравіших і найвідоміших у світі творців польської пейзажної фотографії, автором кільканадцяти фотоальбомів, лауреатом численних нагород. Із 1937 до 1943 р. Германович жив і творив у Кременці.